Animo voor individuele Ride Bredere rijstroken op Haringvlietbrug Peter rijdt voor Anja en Mark denkt aan zijn overleden vader Eitje 2 Ze misten de gezelligheid in Goes en Terneuzen, en het kippenvelmoment bij The Rose. Toch stapten enkele honderden mensen dit weekend op de fiets om op eigen houtje de Delta Ride for the Roses te rijden. DELTA RIDE FOR THE ROSES Commentaar Het zijn cijfers om van te schrikken. In 2020 werd bij meer dan 115.000 mensen de diagnose kanker vastgesteld. Het jaar daarvoor stierven 45.144 Nederlanders aan de gevolgen van kanker. Eén op de drie mensen krijgt ooit kanker en negentig procent van de mensen die kanker krijgen, is vijftig jaar of ouder. Kanker is - na dementie - de belangrijkste doods oorzaak in ons land. Achter elk kil cijfer gaat veel verdriet schuil. Dat begint bij de eerste diagnose en eindigt niet, ook niet nadat geliefden hun laatste rustplaats hebben gevonden. Wat blijft zijn herinne ringen. In 2020 haalde KWF Kankerbestrijding iets meer dan 150 miljoen euro op aan giften, loterijen en nalatenschappen. Dat geld is hard nodig. Het fonds stelt zich ten doel om van elke euro 92 cent te besteden, onder meer aan wetenschappelijk onderzoek. Voor het tweede achtereenvolgende jaar kon de Delta Ride for the Roses als groot evenement door corona geen doorgang vinden. De organisatie besloot daarop de tocht als individuele Ride door te laten gaan. Wie dat wilde, kon zich tóch inzetten voor mensen die lijden aan de verschrikkelijk ziekte. Gelukkig bleek dat niet aan dovemansoren gericht. Meer dan duizend mensen schreven zich in. Enkele honderden stapten afgelopen weekend al op de fiets. De organisatie van de Delta Ride for the Roses heeft er goed aan gedaan om individuele fietsers in staat te stellen geld in te zamelen voor kankerbestrijding. Geld, maar ook aandacht voor kanker blijft onverminderd nodig. Achter elk kil cijfer gaat veel verdriet schuil Rijkswaterstaat gaat de linkerrij stroken op de Haringvlietbrug in beide richtingen verbreden. Daar toe heeft Rijkswaterstaat besloten omdat automobilisten moeite heb ben met de versmalde rijstroken. Inhalen is lastig, zeker als er rechts een vrachtwagen rijdt. De verkeersomstandigheden op de Haringvlietbrug zijn sinds 23 au gustus aangepast, omdat het vele verkeer ervoor zorgt dat de 700 klemmen die 210 aluminium platen aan de brug bevestigen, door trillin gen loskomen. Daarom is de snelheid op de brug verlaagd van 100 naar 50 kilometer per uur, zijn de rijstroken versmald en de parallelbanen afgesloten voor ALMANAK 's Maandags passen opa en oma altijd op hun kleindochter van net vijf jaar oud. Dat is altijd gezellig. En van al dat spelen krijgt het kind natuurlijk be hoorlijke trek. Oma gaat dan naar de keuken en maakt tussen de middag lekkere broodjes klaar en auto's. De brug, die de Hoeksche Waard verbindt met Goeree-Over- flakkee en Noord-Brabant, opent één keer per week voor hoge scheepvaart. Nu blijkt na analyse en uit klach ten van weggebruikers dat de ver smalde banen moeilijkheden ver oorzaken bij automobilisten. Daarom zullen de linkerrijstroken vanaf 4 oktober worden verbreed van 1,95 meter naar 2,35 meter. In de nachten van 1 tot 4 oktober zal de brug elke keer in één richting afgesloten zijn, om de aanpassingen door te voeren. Tegelijkertijd wordt het asfalt gerepareerd waar nodig. Rijkswaterstaat verwacht dat met de verbreding het verkeer beter doorstroomt. Alle andere aanpassingen blijven ongewijzigd van kracht. vraagt aan haar kleindochter wat ze op haar broodje wil. Nou, kleindochter lust wel een eitje. Oma pakt een reeds gekookt eitje uit de koelkast, maar haar kleindochter weet precies wat ze wil en zegt: ,,Nee oma, ik wil een plat eitje." Bestuurder raakt gewond bij ongeval Brandweer rukt uit voor duinbrandjes KLOETINGE Medewerker van Emergis bedreigd ei nr it r 1 coii|nj*M ,,Voor het Ride-gevoel wilden we toch bij de Zeelandhallen starten", zeggen Peter Witkam (56) en Mark Colijn (47) uit Heinkenszand. Ze staan zater dag tegen half tien klaar om aan hun tocht van 120 kilometer te beginnen. De mannen zijn alle bei 'fietsgek', vertellen ze. Maar ze doen ook mee om vrienden en bekenden te steunen die aan kanker lijden. ,,Het wrange is dat j e nooit lang hoeft na te den ken voor wie je zou moeten rij den", zegt Peter. ,,Dit jaar rijd ik voor Anja. Zij is een vriendin van me en ze heeft borstkanker. Ze is uitgedokterd. Vorige keer reed ik voor mijn buurman Bertho, maar hij leeft inmiddels niet meer." Mark: ,,Mijn vader is overle den aan kanker. Zo'n rit is een mooie manier om daar even bij stil te staan. En dat kunnen we combineren met onze passie voor fietsen." De mannen vinden het jam mer dat het evenement is afge last. ,,Op deze manier leeft het een stuk minder. Het is altijd een mooi evenement, met al die mensen. We hebben al drie of vier keer meegedaan. We maken er altijd een leuk dagje van met een biertje en een barbecue na afloop." Peter doet ook mee aan de tocht vanuit Terneuzen. ,,Ik heb ook weleens mee gedaan aan de fietselfstedentocht: dat is 240 kilometer op een dag. Dus die 120 lukt wel." Mark lacht: ,,Ik ben iets minder geoefend. Ik probeer vooral in zijn wiel te blijven." maandag 13 september 2021 II Esme Soesman Numansdorp Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Een automobilist is zater dagmiddag gewond ge raakt bij een ongeval op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg. De be stuurder van de auto raakte bekneld. De brandweer heeft het slachtoffer uit het auto wrak moeten knippen. Een ambulanceteam heeft het slachtoffer ver volgens naar het zieken huis gebracht. Omstanders spraken van grote schade aan het be trokken voertuig. Maar hoe het ongeval is ont staan, is nog niet duide lijk. De weg was enige tijd afgesloten voor het ver keer. WESTKAPELLE De brandweer is zater dagavond twee keer uit gerukt voor buitenbran- den in de omgeving van Westkapelle. De eerste brand ontstond in de dui nen achter de Achilles- weg. De brandweerlieden die daar rond 20.30 uur ter plaatse kwamen, blusten het vuur vanaf de dijk en hadden de situatie snel onder controle. Rond 21.00 uur kreeg de politie opnieuw een mel ding van een brand in de duinen, dit keer ter hoogte van Vroonwelling. Ook deze was snel ge blust waardoor brand weermannen rond 21.30 uur terug waren. Een vijftigjarige man heeft zaterdagmiddag een medewerker van zorginstelling Emergis bedreigd. Hij had een terreinver bod gekregen omdat hij overlast had veroor zaakt. Vervolgens werd hij boos en bedreigde hij een van de mede werkers met een stuk hout. Het personeel van de zorginstelling heeft hem zelf van het terrein afgehaald en vervol gens de politie gebeld. De man is aangehou den en werd gisteren door de politie ver hoord. Toch een Cornelleke Blok Goes/Terneuzen Mark Colijn (l) en Peter Witkam uit Heinkenszand fietsen 120 kilometer. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22