Heineki 1 - 1 Hoek en Goes weten nog niet wat winnen is 1,5 meter vervalt 25 september, festivals weer mogelijk Straf Verstappen voor spectaculaire crash Walcheren Titelstrijd met Hamilton wordt steeds heter* sport 6 Derdedivisionisten weer onderuit Corona maakte een massale start van de Delta Ride for the Roses onmogelijk, maar toch stapten dit weekend honderden enthousiastelingen op eigen houtje op de fiets om geld in te zamélemn^ de strijd tegen kanker. Zoals handbiker Sjoerd Jansen uit Oostdijk die (samen met zijn moeder Marieke en nichtje Paulien Coomans) 50 kilometer op de teller zette. De namen van zijn tante Wilma en vriend Johan staan op het rugnummer van moeder MajriekH! Voor deze overleden dierba reden ze de tocht. ,,Ik fiets graag voor zo'n supermooi doel.'' De regel om 1,5 meter afstand te houden wordt afgeschaft en mondkapjes blijven alleen in het openbaar vervoer gehandhaafd. Tegelijk blijft het nachtleven nog dicht na middernacht. Bij evene menten, in de horeca of in theaters en de bioscoop wordt het corona toegangsbewijs voor iedereen vanaf 13 jaar verplicht. Het kabinet waagt op die manier de volgende stap in het versoepe lingsplan, zij het met enige 'inge bouwde veiligheid'. Volgens be trokkenen is het Outbreak Manage ment Team (OMT) huiverig voor al te veel gejubel, omdat nog zo'n 1,8 miljoen Nederlanders niet zijn be schermd tegen het virus. ,,Deze be sluiten zijn weinig politiek'', aldus een ingewijde. ,,Ze liggen heel strak tegen het OMT-advies aan.'' Met de besluiten kunnen evene menten en festivals weer door gaan. Die vallen straks onder het- zelfde regime als de horeca, thea ters en bioscopen. Mogelijk wor den binnenevenementen nog aan Deze besluiten zijn weinig politiek. Ze liggen strak tegen het OMT-advies aan maximale aantallen bezoekers ge bonden, maar dat is nog onder werp van gesprek. Het thuiswerkadvies wordt 'mil der': in principe wordt werken op kantoor weer de norm, tenzij thuiswerken kan. Hoewel de 1,5 meter-regel nog slecht wordt nageleefd, is de stap groot. Sinds de afkondiging van de afstandsregel in maart 2020 was het voorschrift dé centrale norm in het 'nieuwe normaal'. Geen feestje Dat wil niet zeggen dat het kabinet morgen, als er weer een persconfe rentie is, een al te uitbundig feestje zal durven vieren. De protesten tegen met name het coronatoegangsbewijs klinken al weken luid. Vooral de horeca vreest teruglopende aantallen be zoekers (net als in Frankrijk en Ita lië), nog los van de chaos of het ge doe bij het checken van de bewij zen. Zo'n bewijs krijg je als je bent gevaccineerd, het virus hebt gehad of je hebt laten testen. Minister Hugo de Jonge (Volks gezondheid) zal ook in de Tweede Kamer aan de bak moeten om steun te vergaren. Een eerder voorstel om mensen een eigen bijdrage van 7,50 euro per test te laten betalen, zette hij al overboord, omdat daar veel weer stand tegen rees. »P5 ZEELAND 2 Café of bios in met een bewijs Het kabinet versoepelt vanaf zaterdag 25 september de coronamaatregelen verder, maar wel met een dosis reserve. In het najaar wordt het corona toegangsbewijs hét middel om ergens binnen te komen. Tobias den Hartog Den Haag Ingewijde maandag 13 september 2021 Droog en steeds meer ruimte voor de zon. Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het j weer op jouw locatie 21 Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1