l bolderman nl Extra voordelig Herfstshoppen! bolderman.nl c Oppenheimer over geruchtmakende Kaag-9/11-cartoon 11 Een spotprent van cartoonist Ruben L. Oppenheimer met Sigrid Kaag, Rutte en de Twin Towers leidt tot veel boze reacties. De cartoonist zelf staat volledig achter zijn keuze. 'Schrap bij opvang quarantaine' Duitser mishandelt vrouw op straat In de spotprent laat Oppenheimer D66-leider Sigrid Kaag op een bezem op de Twin Towers met daarop het gezicht van premier Mark Rutte afkoersen. Veel men sen laten op sociale media weten Oppenheimers prent in NRC, die steevast verschijnt bij de rubriek Haagse Invloeden van journalist Tom-Jan Meeus, niet te kunnen waarderen. Zij noemen de teke ning 'zeldzaam onsmakelijk', 'seksistisch' en 'respectloos'. Oppenheimer heeft de ophef meegekregen, meldt hij telefo nisch. ,,Maar ik ga alle reacties niet lezen, daar heb ik op mijn vrije zaterdag echt geen zin in. Ik heb wel mensen die controleren of er geen dingen worden gezegd die echt niet door de beugel kunnen.'' ,,Iedereen mag reageren op zijn of haar eigen manier, een cartoon is ook bedoeld om reactie op te roe pen. En begrijp me niet verkeerd: toen de vliegtuigen twintig jaar geleden de Twin Towers binnen vlogen, heb ik zitten huilen. Maar dat een beeld zo gevoelig ligt, is geen reden om het niet te gebrui ken. Een beeld is niet heilig. Dat geldt voor Auschwitz, zeg ik als iemand van Joodse afkomst, en dat geldt ook voor dit beeld. En inder- daad, ik heb dat grote beeld van de Twin Towers op deze dag gebruikt voor iets wat in principe veel klei- Ik hoop dat mensen goed naar de tekening kijken en erover nadenken ner is, onze kabinetsformatie die in de soep loopt. Maar welke meta foren ik gebruik, is mijn keuze. Misschien zijn ze niet altijd even smaakvol, maar ook dat mag. Juist op deze dag mag dat, zou ik willen G Ruben L. Oppenheimer: ,,Dat een beeld zo gevoelig ligt, is geen reden om het niet te gebruiken.'' foto harry heuts zeggen. Ik hoop dat mensen goed naar de tekening kijken en erover nadenken, in plaats van meteen moord en brand te schreeuwen.'' „Luister: wellicht kunnen men sen openstaan voor de gedachte dat ik Kaag geen heks vind. Mis schien stem ik wel op Kaag, weet jij veel. Zij wordt regelma tig door rechtse tegenstanders, Geert Wilders bijvoorbeeld, heks genoemd. Dat beeld heb ik gebruikt voor mijn tekening. Mensen die denken dat ik mijn politieke voorkeur in mijn teke ningen gebruik, hebben het niet goed begrepen.'' ,,Dat zijn dus dezelfde mensen die als ik bedreigd word wan neer ik een cartoon over de is lam maak, vooraan staan om te zeggen dat ze achter me staan, en dat ik door moet gaan, omdat 'jouw geluid zo belangrijk is'. En zo iemand staat nu bij een negatieve spotprent over zijn eigen partij te janken. Dan heb je er dus niks van begrepen. Ik durf te beweren dat ik politici van links én rechts even hard aanpak. Ik heb vrienden en ken nissen in Den Haag, soms ook in de regering. Maar dat staat helemaal los van mijn tekenin gen. Als ze onderwerp zijn van mijn werk, dan krijgen ze heus geen voorkeursbehandeling.'' In 2015 gebruikte je het beeld van de Twin Towers ook, na de aanslag op de redactie van Charlie Hebdo. Die prent kon toen wel op veel bijval rekenen. ,,Als mensen iets zien wat ze niet bevalt, zijn ze het alweer vergeten. Weet je wat ik walge lijk en onsmakelijk vind? Car toonisten, of journalisten, die vanwege het werk dat ze doen met de dood worden bedreigd.'' ffffcfff.fff v Celd-terug-garantie V Repatriëringsgarantie V Zekerheid via SCR Bij Bolderman |i aanbetalen niet verplicht! scjr ANVR 6 dagen Herfstshoppen in Wenen 6 dagen Herfstshoppen in Dresden en Praag 6 dagen Herfstshoppen in Straatsburg, Freiburg en Colmar 6 dagen Herfstshoppen in Hamburg en Bremen 6 dagen Herfstshoppen in Passau en Regensburg GO MAANDAG 13 SEPTEMBER 2021 UTRECHT De Belangenvereniging van Ouders in de Kinderopvang (BOinK) wil dat het kabinet de quarantaineregels voor de kinderopvang volgende week versoepelt. Baby's en peuters zouden niet langer allemaal in quarantaine moeten als in de groep één kind positief test op corona. Kleine kinderen lo pen nauwelijks risico bij een besmetting, zegt voorzitter Gjalt Jellesma. ,,Als ze be smet raken maar niet echt ziek worden, bouwen ze im muniteit op. Dat is toch wat we willen?'' Jellesma noemt de quarantaineplicht een 'grofstoffelijke maatregel' die heel frustrerend is voor ou ders. ,,Ook voor de kinderen zelf is een onderbreking slecht. Ik hoop echt dat de quarantainemaatregel opge heven wordt." Concrete cij fers over het aantal besmet tingen op kinderdagverblijven zijn er niet, maar het aantal besmettingen onder kinderen van die leeftijd loopt wel op. Vorige week testten 571 kin deren tussen 0 en 4 jaar po sitief. Dat is het hoogste aan tal sinds eind mei. VELGAST Een Nederlandse van 18 jaar is zaterdag zwaar mishandeld in het Noord-Duitse dorp Vel gast. Op een parkeerplaats kregen zij en een 39-jarige Duitser ruzie, die al snel uit liep op een handgemeen. Vol gens de politie hadden de twee een relatie met elkaar. De man schopte en sloeg zo op het meisje in dat ze met een traumahelikopter naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Volgens de politie was de man dronken. Hij wordt aangeklaagd voor onder meer het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. 'Juist op deze dag moet dit kunnen' Chris van Mersbergen Rotterdam Snap je dat mensen boos kunnen worden door deze tekening? - Ruben L. Oppenheimer Het stuit mensen ook tegen de borst dat Kaag als heks wordt afgebeeld. D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma kan het niet waar deren, schrijft hij op Twitter. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Bekijk de voorwaarden op onze website. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer enct. Calamiteitenfonds, reserveringskosten SGR-bijdrage. Vertrekdata: 6,13,20 nov/11 dec. Vertrekdata: 6,13,20 nov/11 dec. Vertrekdata: 6,13,20 november Vertrekdata: 6,13,20 november Vertrekdata: 6,20 november

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11