'IK BEN ALTIJD BANG DAT ONS f SPAARGELD OPRAAKT' Geld&Geluk Elma noemt zichzelf een krent, Cor speurt altijd naar aanbiedingen. Hun meiden wensen echter chiazaad en havermelk. Elma 'Cor is chef boodschappen.' Cor 'Zo makkelijk dat Albert Heijn, Lidl en Aldi dicht in de buurt zitten. Op zaterdag ga ik naar alledrie. Brood bij Albert Heijn, afoak- broodjes bij de Lidl, chips bij de Aldi.' Elma 'Cor houdt alle aanbiedingen in de gaten.' Cor 'De prijzen zijn eigenlijk allemaal hetzelfde, alleen moet je bij Albert Heijn iets verder door de knieën omdat de goedkope dingen laag liggen.' Elma 'Onze meiden hebben duurdere wensen, zoals chiazaad en havermelk.' Cor 'Elma is een lopende databank, onthoudt precies wat er in- en uitgaat.' Elma 'Toen de kinderen klein waren bleef ik thuis en hadden we maar één inkomen. Toen was ik strikter.' Cor 'Inmiddels hebben we het ruim.' Elma 'Nu categoriseert onze Rabobank-app alles heel goed. De kinderen hoeven financieel niets bij te dragen aan het huishouden. De jongsten krijgen 50 euro per maand kleedgeld. De oudste studeert niet meer, die krijgt dat niet. Ik heb een leaseauto, maar door corona werk ik nu thuis, dus gebruiken we hem privé.' Cor 'Ik rijd met mijn eigen auto drie dagen per week naar vliegbasis Gilze-Rijen.' Elma 'Cor koopt zijn kleding meestal online, voor hooguit 50 euro per maand.' Elma 'Omdat ik thuis werkte heb ik dit jaar geen kleding gekocht. Ik ben voor mezelf best een krent, koop alleen iets als het nodig is.' Cor 'Zo is Elma. Ons nieuwe huis hebben we ingericht met meubels uit het oude.' Elma 'Ons eerste huis konden we anderhalf jaar geleden verkopen voor bijna het drie dubbele, waardoor we nu lage hypotheeklasten hebben: maar 400 euro.' Cor 'We hebben wel zonwering aangeschaft.' Elma 'Voor 3000 euro.' Cor 'En die garagedeur?' Elma 'Die was 1400 euro. En dan nog horren voor 1000 euro.' Cor 'Als ik zoiets voorstel zegt Elma meestal: daar moeten we over nadenken, of voor sparen. Maar we hebben het op de bankrekening staan. Dus dan zeg ik: nü doen!' Elma 'Ik ben altijd bang dat de spaarrekening leegloopt.' Cor 'Niet bang zijn.' Elma 'Ik wil dat er rond de 20.000 op de spaar rekening blijft staan. Voor je weet nooit.' Cor 'Dat vind ik niet nodig.' MEZZA19 Elma de Graaf (51) is IT-consultant. Cor de Graaf (52) werkt bij de Koninklijke Luchtmacht. Elma en Cor wonen in een nieuwbouwhuis in Zaltbommel met hun dochters van 21 en 17 en zoon van 20. BESTE KOOP Elma 'Pim en Casper, onze teckels. Bij elkaar kostten ze 1200 euro.' Cor 'De Ford Focus, voor 7000 euro. Niet stuk te krijgen. We hebben 'm al negen jaar.' GROOTSTE MISKOOP Elma 'Een droger. Veel fijner om de was op zolder te hangen.' Cor 'Tweedehands Citroën C5, na een jaar al een reparatie van 3000 euro.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99