'Het is niet: ik word bedreigd, maar je bent je ervan bewust' weet niet hoe mensen hier reageren. Zijn ze donkere mensen zoals ik wel gewend?" Dat zit er ingebakken.' 'Ja! Als ik een blonde gozer was geweest had ik er helemaal niet over na hoeven denken.' Lachje. 'Dat betekent wel dat je dan meer energie over hebt voor andere dingen. Het is niet dat mensen je wat aandoen, maar het zit er gewoon in.' 'Nee. Het is ook geen angst. Voor mij is het nu wat anders, want mensen herkennen me vaker; dan is het: hé, hallo, die is van tv, en is alles oké. Als je dat niet hebt, kijk je de kat uit de boom. Wat voor vlees heb ik in de kuip. Dat herken ik van vroeger. Dat is wel iets wat een kleur met zich meebrengt.' 'Het is ook moeilijk uit te leggen. Ik probeer er meestal zover mogelijk van weg te blijven, want als ik dat beschrijf, gaan mensen dat gevoel zich eigen maken en vanuit die optiek daarop reageren.' Hoe bedoel je? 'Zo van: zo ben ik toch niet, dat doe ik niet, dat is toch niet nodig. Nee. Maar daar gaat het niet om. Het is niet: er gaat iets gebeuren, of ik word bedreigd, maar je bent je ervan bewust: I stick out. Ik heb me vroeger vaak wel achter gesteld gevoeld. Kinderen zijn niet altijd leuk, die zijn recht voor z'n raap. Je afwijzen - je komt uit een pleeggezin of je bent zwart. Dat kan je raken.' 'Ha ja, en met Victor, de barman. Wat zal ik zeggen. Ik probeer ervan te genieten. We maken een mooi programma. Het is positief, ik word aangesproken door stratenmakers, bouwvakkers, door vrouwen van tachtig, kinderen van dertien. Het gaat over liefde 3 en het geeft mij een boost daar een gezicht van te zijn. Wij geven kandidaten aandacht, 2 maken complimentjes. Dat is zo belangrijk. j< Ik hoop dat men er wat van leert, dat dat het niveau wordt, als je elkaar ontmoet.' 'Ja, probeer te zien wie je voor je hebt. Sta er jjj voor open. Probeer niet alleen jouw punt duidelijk te maken, maar luister. Echt luisteren. De ander laten voelen: Ik zie jou.' 18 Je tweede natuur. En als je in Giethoorn bent, is die angst dan terecht? Ik denk dat veel mensen zich dit niet goed realiseren. Ik vind het pijnlijk. Nu, vele jaren later ben je een bekende tv- persoonlijkheid en zouden veel kandidaten het liefst met jou een vorkje prikken in First s Dates. CO CC J Dat is jouw missie. Uj 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 98