VERLIEFD BIJ DE TANDARTS EN IN EEN s3gS V 8 NIEUWS mi Flatbewoners geëvacueerd Leiders van VS en China bellen Bijna geen kiekendieven LIEFDE DE EERSTE ONTMOETING Ik heb mijn man (uit Amerika) in Afghanistan ontmoet IN QUARANTAINE DAG 546 Ik was een jonge politieman bij een autobrand, verderop stond de brand weerploeg. Eentje was een stuk klei ner onder de brandweerhelm. Toen ze vertrokken en mij passeerden, zwaaide ze met lange blonde lokken vanachter het glas voorzichtig naar mij. Ik tikte met mijn hand aan mijn pet. De brand was geblust, de vonk sloeg over. Ans en ik zijn al ruim der tig jaar getrouwd, het gloeit nog steeds! - Gé Bouwhuis Op 20 juni 1970 was ik 16 jaar. Als training voor mijn eerste Nijmeegse Vierdaagse liep ik de Tweedaagse van Amersfoort. Onderweg haakte ik aan bij een peloton van de Koninklijke Marine. Een matroos haakte af met een pijnlijke enkel en samen liepen we naar de finish. Onderweg sloot Cupido zich bij ons aan en schoot een pijltje af: RAAK! - Wim Rutten en Jannie Bakker Mijn man en ik hebben elkaar ont moet tijdens de colleges 'Tweede Wereldoorlog', die wij gezamenlijk volgden. Eerst viel hij me niet eens op, later vond ik hem maar raar. Maar tijdens de excursiereis naar Duits land, preciezer in de voormalige SS- barak in Buchenwald (nu een jeugd herberg), raakten we toch aan de praat. Dat is bijna negen jaar geleden en inmiddels zijn we drie kinderen verder! - Nadine Hoogvelt Ik heb mijn man (Amerikaan) in Af ghanistan ontmoet in 2005. Het was al heel snel duidelijk dat wij elkaar wel erg leuk vonden. Het leven besloot alleen dat het nog niet 'onze tijd' was. 27 september 2019 zijn we alsnog getrouwd en nu woont hij in Nederland. - Michelle Duncan-Schothuis 19 november. Een mooie dag om te wandelen rond het Muldershuis in Eibergen. Tot drie keer toe kom ik dezelfde man tegen en flap ik eruit: 'Wat is dit nu. Loop je me na of zo?' 'Och', zegt hij, 'dat weet ik nog niet. Heb je zin om een kop koffie te drin ken?' En zo is het begonnen, alweer bijna twee jaar geleden. - Diny Eelderink Ik was 28 en patiënt, zij 26 en ver pleegster. Mijn moeder was dat jaar ervoor overleden, haar vader dat jaar. Dat schiep een band en na het ont slag uit het ziekenhuis hielden we contact. De vonk sloeg over en nu zijn we 22 jaar samen, 11 jaar ge trouwd en al 8 jaar ouders van een mooie dochter. Dus niet alle zieken huizen zijn vervelend. - Richard Mieke Muller 1971, Dansles, daarna vrij dansen, ik plofte moe op een bank, daar zat een jongen. Ik keek in zijn ogen en zei: 'Jij bent het!' 'Wat?' 'Jij bent met wie ik ga trouwen!' Hij maakte nog die avond zijn verkering uit en op 19 sep tember zijn we 46 jaar getrouwd. - Ankie Remus van Meeuwen, Ridder kerk Ik heb mijn echtgenote ontmoet in het ziekenhuis op de dag dat haar man verongelukte en kwam te over lijden. Hij was een van onze chauf feurs, zwaargewond bij een ongeval op de A58. In het ziekenhuis waar hij uiteindelijk de nacht erna overleed, ontmoette ik zijn vrouw Christa, met wie hij twee kinderen had. We ont wikkelden een duidelijke klik, mede doordat ik die verschrikkelijke nacht samen met haar had doorgemaakt. We werden verliefd en zijn inmid dels twintig jaar gelukkig getrouwd. Mijn man en ik hebben zo'n 28 jaar geleden kennis gemaakt: hij advocaat, ik met mijn echtgenoot wederpartij van zijn cliënt. Veel vonken op dat moment, maar geen romantische! Na mijn scheiding werkte ik bij een ander advocatenkantoor en zo kwamen we in 2019 weer in contact. Toen sloeg wel de romantische vonk over. - Janine den Heijer De bonuskinderen hebben zich ont wikkeld tot mooie volwassenen. - Jan Verdam Toen mijn ex en ik net uit elkaar wa ren, las ik over een alleengaande camping in Emmen. Ik durfde niet alleen en nam een vriendin mee. Na drie dagen vertrok zij en bleef ik met mijn dochters van 3 en 7 op de ge meentecamping achter. Ongeveer op haar plek, zetten mijn huidige man en zijn zoon van 10 hun tent neer. Het regende en het bleef maar rege nen. Samen zijn we ergens binnen zaterdag 11 september 2021 GO VENLO 65 bewoners die gisteren uit hun flat in Venlo geëvacueerd moes ten worden, konden later op de dag weer naar huis. De Explosieven Oprui mingsdienst Defensie had in een auto op de Gebroe ders Wienerstraat in de buurt van de flat een explo sief onschadelijk gemaakt. De auto was gisterochtend om 03.55 uur gebruikt bij een plofkraak in het Duitse Lünen. De Duitse politie kon de auto volgen omdat er een GPS-baken was in gebouwd. Eén verdachte kon worden aangehouden. WASHINGTON Voor het eerst in bijna zeven maan den hebben de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden met elkaar ge beld. Biden wilde er naar eigen zeggen voor zorgen dat de 'concurrentie' tus sen de twee grootmachten geen conflict wordt. Media in China schrijven dat Xi tegen Biden gezegd zou hebben dat het Ameri kaanse beleid China in 'ernstige moeilijkheden' heeft gebracht. Mogelijk doelt hij op de handelsoor log. Ook Xi wil de banden herstellen. NIJMEGEN De blauwe kie kendief is bijna uitgestor ven in Nederland. Dit jaar zijn er minder dan tien broedpaartjes waargeno men. Die kregen voor een deel wel jongen, maar een flink aantal jonge vogels is al gestorven door onder voeding of bejaging. Ook in 2020 en 2019 zijn maar weinig jonge kiekendieven in leven gebleven, aldus Sovon Vogelonderzoek Ne derland en Grauwe Kieken dief-Kenniscentrum Akker vogels. De toekomst van de blauwe kiekendief ziet er somber uit, aldus de voge londerzoekers. De blauwe kiekendief komt sinds de Tweede Wereldoorlog voor in Nederland. Ooit waren er 140 paartjes in Nederland. Na de brand sloeg Frank Poorthuis Belofte maakt schuld. Ik kreeg zo veel hartverwarmende, verras sende en vrolijke verhalen binnen over uw 'grote liefde', dat we nog een kleine selectie presenteren. Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl - Michelle Duncan- Schothuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8