mmm Ze breit vanaf haar 12de, heeft een tijdje gebeeldhouwd, en tegenwoordig wordt ze gelukkig van aquarelleren en tekenen. CATHARINA MASTENBROEK (55) kan niet wachten tot ze het fulltime kan doen. een boodschap willen overbrengen. Maar als je iets moois maakt, is dat eigenlijk al de boodschap. Kunst speelt in haar leven een belangrijke rol, ook al verdient ze er geen geld mee. Catherina, hier op de foto met poes Dafne, geeft als zelfstandig jurist advies aan bedrijven en - zoals dat heet - natuurlijke personen. Zelf iets tastbaars maken, vindt ze het leukste wat er is. Ze breit vanaf haar 12de, heeft nog een tijdje gebeeldhouwd. Ook heerlijk, maar best zwaar en het geeft veel rommel in huis. Bovendien kun je dan niet veel met kleur. Op een gegeven ogenblik dacht ze: ik neem teken- en schilderles. Dan zou gauw genoeg blijken dat ze er toch niets van kan, was haar overtuiging. Dat is acht jaar gele den. Dankzij Sandra Kruisbrink, nog steeds haar lerares, bleek Catharina wel degelijk iets te kun nen. Vooral tekenen, aquarelleren en werken met pastelkrijt. Ze zal niet snel zeggen dat ze er goed in is, wel beter dan ze had verwacht. Het is niet alleen maar fröbelen en lekker bezig zijn in het weekend of na werktijd: het gaat om het eindproduct. Op papier krijgen wat in je hoofd zit zorgt voor eufo rische momenten. Catharina's thuiswonende zoon van 24 heeft meer belangstelling voor sport dan kunst, maar zegt af en toe dat hij iets goed gelukt vindt. Uit zijn mond is dat een groot compliment. Het is haar ultieme droom alleen nog maar te schilderen. Wat dat betreft kan ze niet wachten tot haar pensioen. ZE DACHT ALTIJD DAT SCHILDERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 84