Na anderhalf jaar stilte mogen de zangkoren weer los 3 Anderhalf jaar moesten ze de kaken op elkaar houden. Hun passie, braver dan braaf, was zelfs strikt verboden. Maar nu mogen Zeeuwse zangkoren eindelijk weer los. Al zitten de stemmen hier en daar nog een beetje vast. f ag, hallo zeg! m ^^^^^^Wat goed je weer Bte zien. Zo, kruisje achter je naam. Je mag op stoel 29. En wat wil je in de pauze drinken? Thee, wordt geregeld. Ach, kijk eens wie we daar heb ben. Onze gitarist. Bart, wat fijn dat je er bent! Wat wil jij straks drinken? Heineken. Nul punt nul? Vijf punt nul, staat genoteerd!" Marian Sinke heeft het er maar druk mee, bij de ingang van dorpshuis De Vroone in Kapelle, waar popkoor Seaside Rendez Vous elke dinsdag repeteert. Alle bezoekers registreren, drankwen- sen noteren om te voorkomen dat iedereen straks tijdens de pauze aan de bar gaat hangen - in tijden van pandemie kun je niets aan het toeval overlaten. ,,Er zijn richtlij nen en daar hebben we ons maar aan te houden. Ach, hallo Elly! Hier kun je je handen desinfecte ren." Terwijl buiten ouderen jeu de boulen, heeft beheerder Valentijn Boeren aan de andere kant van het raam net alle stoeltjes neerge zet. Het zijn er 54. ,,En dan te be denken dat we hier vroeger met vierhonderd man zaten. Vroeger, anderhalf jaar geledenWat ze hier allemaal hebben moeten doen om weer mensen toe te la ten. Het complete ventilatiesys teem is aangepast. Vorige week heb ik met de coronamanager van GO ZATERDAG 11 SEPTEMBER 2021 Marian Sinke (l) bij de inschrijftafel voor De Vroone in Kapelle. Ieder koorlid krijgt een eigen stoel toegewezen en het gewenste pauzedrankje wordt van tevoren opgeschre ven zodat niet iedereen aan de bar gaat hangen. foto johan van der heijden 'En we wilden alleen maar zingen, meer niet' WENDY WAGENMAKERS LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51