II 14 ZEELAND Nieuwe voorzitter vrouwenclub DKS'17 weet wat ze wil Natthy Rietjens leidt sinds kort de club die is ontstaan uit Koewacht en Steen en die inmiddels is aangevuld met FC Axel. Het eerste vrouwenteam van voet balclub DKS'17 gaat voor promotie naar de tweede klasse in de zater dagcompetitie. In 2017 hebben Steen en Koewacht de handen in een geslagen met de oprichting van DKS. Door de recente samen werking met FC Axel telt het vrouwenbolwerk inmiddels 90 le den. De bundeling van krachten komt het niveau ten goede, maar ook in de breedte ontwikkelt DKS zich prima. Naast de vier seniorenteams is er ook een meisjesteam (MO 17). Als het aan de nieuwe voorzitter Natthy Rietjens (47) ligt, moet er vanuit de jeugd wel de nodige aan was komen om ook voor de lange termijn een regiofunctie te kunnen vervullen. ,,Het vrouwenvoetbal is in op mars, maar met onze vijf teams mag het niet te veel tegenzitten. Waar nodig zullen ze elkaar moe ten helpen bij blessures en afzeg gingen. We hebben het risico geno men en hopelijk moeten onze teams niet tegelijk voetballen. Vrouwen 1 is vóór corona als derde geëindigd en afgelopen seizoen stonden we bovenaan toen de com petitie werd stilgelegd. In het nieuwe seizoen moeten we ook meedoen om de bovenste plaat sen", zegt Natthy Rietjens. Dit prestatieve aspect onder scheidt DKS in de regio Oost- Zeeuws-Vlaanderen van andere za terdagclubs als HVV'24 en Graauw legt de Koewachtse uit. En Honte- nisse voetbalt weliswaar op eerste- klasseniveau, maar dat is op zondag. Naast een nieuwe preses heeft het eerste team van DKS'17 ook een nieuwe trainer in de persoon van Björn Boonman, die de afgelopen jaren de vrouwen van Nieuw- dorp/Patrijzen coachte. Boonman, die ook assistent is bij het eerste mannenteam van DWO in Drie wegen, zag een stap hogerop bij de vrouwen wel zitten. Binnenkort start hij met zijn Uefa C-diploma. Voetbalfamilie Natthy komt uit een echte voetbalfamilie: de Koe wachtse 'Rietjens dynastie'. Bij Koewacht is ze ookwedstrijdsecre- Door de pandemie is er een ver schuiving waarneembaar van teamsporten als voetbal en hockey naar individuele sporten als tennis en padel. „Daar hebben wij geluk kig geen last van gehad. Onze MO15 van vorig jaar is bij ons het vierde vrouwenteam geworden. Hopelijk blijven de meiden ook voetballen als ze wat ouder worden. Tijdens de studie komen ze meestal in het weekend wel naar huis om te voet ballen, maar de vraag is waar ze daarna gaan werken en wonen", al dus Rietjens. Is samenwerking wellicht een te ken van zwakte omdat het op eigen kracht niet lukt? „Ja, in feite is dat wel zo. Maar wil je blijven voetbal len in de regio kan het niet anders. Erwin zei dat het een vereniging voor en door vrouwen is en dat ik hem moest opvolgen Bovendien komt samenwerking ook het niveau ten goede. Door ne venactiviteiten te organiseren (zo als suppen, spelletjes, wat eten en drinken) proberen we de banden te verstevigen tussen de speelsters van de diverse clubs. Inmiddels trainen de speelsters van de drie moederverenigingen Koewacht, Steen en FC Axel al gezamenlijk om aan elkaar te wennen. Alles gaat prima", vervolgt de voorzitter. taris en lid van de jeugd commissie. Zo werkt ze ook veel samen met haar oom Jean-Pierre Rietjens, die bestuurs lid technische zaken is. Haar man Serge Martinu was jarenlang trai ner van het eerste mannenteam van Koewacht en heeft nu de JO18 van Koewacht/Steen onder zijn hoede, waar zoon Dario keeper is. „Of ik zelf heb gevoetbald? Ja, maar heel kort. Op mijn zeventiende kreeg ik een zware kruis bandblessure, net toen ik met mijn opleiding in de zorg was begon nen. Ik ben me toen bij de voetbal op andere taken gaan richten. Een paar maanden geleden had voorzitter Er- win van Regenmor tel van DKS gevraagd ofik zin had om in het bestuur te komen. Toen kwam de aap uit de mouw. Erwin zei dat het een vereniging voor en door vrouwen is en dat ik hem moest opvolgen.be sluit Natthy Rietjens. DKS 1 startte afgelopen zater dag in Koewacht met een mon sterzege van 9-0 op zondag derdeklasser Roosendaal. Iris Kint scoorde vijf keer. Vandaag bekert DKS in Middelburg tegen WVV'20 en op 18 september in Sint Jansteen tegen Schijf. zaterdag 11 september 2021 Samenwerken moet als je wilt blijven voetballen in de regio Henk van de Voorde Koewacht EfSÉj-ü a e t h' r fj I L L - I Natthy Riet jens moest zelf al vroeg stoppen met voetballen van wege een knie blessure, maar vervolgens stortte ze zich vol over gave in het vereni gingsleven. FOTO CA MILESCHELSTRAETE Het eerste team van DKS'17 dat bij het af breken van de competitie koploper was in de derde klasse, eigen foto - Natthy Rietjens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42