Jumbo-Visma rekent in 2022op Dumoulin Feyenoord zonder Iraniër Jahanbaksh naar Israël Zieke Terpstra mist EK II 21 na kansloos verlies tegen Iran op plaatsing Irak plaatste zich pas eenmaal voor een WK en toch is er druk en teleurstelling „Gigantisch balen. In de tijdrit op het WK was Tom zeker een me daillekandidaat. Ik ben vorige week met hem in de Benelux Tour geweest en dat ging hartstikke goed. Ik was vol vertrouwen dat Tom een goed najaar ging rijden en zo ook een basis zou leggen voor volgend jaar", zegt Zeeman. Het seizoen van Dumoulin mag dan eindigen in een sof, inmiddels is duidelijk dat hij ook volgend jaar weer fietst. Terwijl Dumoulin in januari nog een maandenlange stop inlaste omdat hij ongelukkig was met zijn bestaan als profwiel renner. Zeeman verwacht dat hij zich in 2022 opnieuw zal opwer- Het Iraanse regime erkent Israël niet. Als Jahanbakhsh een stempel van Israël in zijn paspoort heeft, zou het zo kunnen zijn dat hij zijn eigen land niet meer inkomt. Fey enoord treft Maccabi Haifa dins dag in Israël. Op donderdag 9 de cember spelen de Rotterdammers thuis tegen de Israëlische ploeg. Union Berlin en Slavia Praag zijn de andere tegenstanders in de groepsfase van de Conference League. Vijf jaar geleden liet zijn toen malige club AZ Jahanbakhsh ook niet aantreden tegen Maccabi Tel Aviv. ,,Het is een lastige situatie. We kennen de gevoeligheden tus sen beide landen. Wij hebben ons laten informeren en overleg gehad met het management van Alireza. En uiteindelijk hebben wij beslo ten om hem niet te selecteren voor beide wedstrijden tegen Maccabi", zei Max Huiberts, directeur voet balzaken van AZ destijds. waarin zelfs vier clubloze spelers een plekje hebben bemachtigd. Ter vergelij king: de aanvalslinie van Iran bestond dinsdag uit spelers van FC Porto, Zenit Sint Petersburg en Feyenoord. ,,Wij wisten ook wel dat het niet makkelijk zou worden. Maar makkelijk is het ner gens. Je hoopt als trainer altijd dat het lukt. Soms ontstaat er iets, soms niet. Of nog niet. Of maar even.'' Feyenoord Zoals bij Feyenoord waar hij aanvanke lijk niet kapot leek te kunnen en dertig wedstrijden ongeslagen bleef. Maar sinds de jaarwisseling kwam de klad er flink in en de Rotterdammers finishten als vijfde. Advocaat is volgens eigen zeg gen geen 'omkijker'. ,,Nooit geweest.'' Maar omdat Disney+ de documen taire Dat ene woord over het afgelopen seizoen heeft uitgebracht, passeert dat jaar nog weleens de revue. „Mensen mogen vinden wat ze vinden van afge lopen seizoen bij Feyenoord'', zegt Ad vocaat. ,,De docu laat ook zien tegen welke problemen we aanliepen. Ik heb de camera's toegelaten, omdat Feyen oord er geld mee kon verdienen, maar je kunt dan nog onmogelijk jezelf zijn. Feyenoord is een prachtige, maar erg moeilijke club om te trainen.'' Dat blijkt bij Irak dus ook. Na het punt tegen Zuid-Korea werd hij emir en sjeik genoemd, na de 0-3 tegen Iran moet hij alweer oppassen. ,,De mensen in Irak doen enorm hun best om er iets van te maken. Volgende maand hebben we Li banon thuis in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten van Bert van Mar wijk in Abu Dhabi. Dan weten we meer. Maar als mensen nu al concluderen dat ik het beter niet had kunnen doen, dan vind ik dat net iets te makkelijk.'' v. i-:'' in het smalste steegje dat Advocaat en Pot ooit hadden gezien, de kamers van het hotel piepklein, de matrassen op de grond, stoelen weggehaald en het con tact tot een minimum beperkt. ,,Irak kon daar niets aan doen'', zegt Advocaat. ,,We waren in een ander land en daar hebben ze niets te vertellen. Maar als zelfs Cor Pot het er bijna te kwaad kreeg, dan was het niet gezellig.'' Pot heeft soms last van claustrofobie en liet dat in Seoul meermaals weten, maar de Koreanen in de bekende maan- pakken die beschermen tegen het virus bleven stoïcijns: mond houden en tijd uitzitten. Toen Seoul eindelijk werd in geruild voor Qatar slaakte vooral Pot een zucht van verlichting. Maar ook in Doha was het een kwestie van afstand houden, mondkapjes op, niet uit de bubbel en héél veel testen. ,,Dat is an ders dan in Nederland, maar dat zet je opzij, omdat we met elkaar zo graag een poging willen doen om het WK te ha len'', zegt Advocaat. ,,Dan is 0-3 geen goede uitslag, maar we geven niet op.'' Toch lijkt de vraag gerechtvaardigd waarom de Hagenaar, die deze maand 74 jaar wordt, zich alweer heeft laten overhalen om zijn pensioen uit te stel len. Feyenoord leek zijn laatste kunstje en plotseling was daar Irak, een selectie pen al klassementsrenner. ,,Tom is geen andere renner geworden. Zijn kwaliteiten zijn nog dezelfde. Hij blijft een heel goede klimmer met een verwoestende tijdrit." Zeeman vervolgt: ,,Als eendags- renner kan hij op momenten een rol spelen in finales, maar het be langrijkste blijven etappekoersen. Ik denk dat hij zeker ook weer een grote ronde gaat proberen. Het be langrijkste verschil is dat Tom goed moet nadenken wanneer hij goed wil zijn en hoe hij daar naar toe werkt. Misschien zal hij wel minder wedstrijden rijden.'' zaterdag 11 september 2021 GO Nog voordat Tom Dumoulin zich bij bondscoach Koos Moe renhout afmeldde voor het WK kreeg Merijn Zeeman, sportief directeur van Jumbo-Visma, al bericht. ,,Tom appte me vanuit ambulance, 's middags even na drie uur'', zegt Zeeman over het trainingsongeluk waarbij Dumoulin werd aangereden door een auto. Een gebroken pols betekende een acuut einde van zijn seizoen. Daan Hakkenberg Rotterdam TRENTO Niki Terpstra heeft zich afgemeld voor de weg wedstrijd bij de EK wielrennen in Italië. De 37-jarige routinier is volgens een woordvoerder van de Nederlandse bond KNWU ziek. Julius van den Berg vervangt Terpstra in de ploeg van bondscoach Koos Moerenhout. Van den Berg (24) deed don derdag in Noord-Italië al mee aan de tijdrit. Hij eindigde daarin als 24ste, ruim twee mi nuten achter de Zwitserse win naar Stefan Küng. Jos van Emden zette de elfde tijd neer op het parcours rond Trento. De Nederlandse ploeg in de wegwedstrijd over bijna 180 ki lometer bestaat naast Van den Berg verder uit Bauke Mollema, Jan Maas, Ide Schelling, Se bastian Langeveld, Koen Bouw man, Nick van der Lijke en Timo Roosen. De mannen star ten morgen om 12.45 uur. Om uiteenlopende redenen kan Moerenhout in Trento ook niet beschikken over Mathieu van der Poel, Dylan van Baarle en Tom Dumoulin. ROTTERDAM Feyenoord heeft besloten aanvaller Alireza Ja- hanbakhsh (28) niet op te nemen in de wedstrijdselecties voor de duels in de Conference League met Maccabi Haifa. ,,De club wil zo voorkomen dat de Iraniër in de toekomst mo gelijk niet meer uit kan komen voor de nationale ploeg, iets wat een gevolg kan zijn voor sporters uit Iran die uitkomen tegen Israëlische sporters", meldt Feyenoord op de club website. ^-.VV •T W Tom Dumoulin vorige week in de Benelux Tour. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21