Zeeuwse scholieren: Red het klimaat! Sinds juni duizend controles bij reizigers uit risicogebieden Vandaag bij deze krant Walcheren Reizigers die vanuit een 'zeer- hoogrisicogebied' (onder meer de VS, het Verenigd Koninkrijk, Bra zilië, Indonesië en Zuid-Afrika) naar Nederland komen, moeten bij vertrek een quarantaineverkla ring afgeven aan de luchtvaart maatschappij of veerdienst. Daarin verklaren ze direct na aan komst in Nederland minimaal vijf dagen in quarantaine te gaan. Rei zigers moeten daarbij ook een adres en hun telefoonnummer op geven. De verklaringen worden eerst telefonisch gecontroleerd door het ministerie van VWS. Tot en met 15 augustus zijn zo'n 20.000 qua rantaineverklaringen nagebeld. Gemeente Als het belteam iemand na meer dere pogingen niet aan de lijn krijgt of als wordt vermoed dat ie mand de quarantaineplicht niet naleeft, worden de gegevens door gestuurd naar de gemeente waar de reiziger in quarantaine zou In Amsterdam is bij grofweg de helft van de controles iemand niet thuis of klopt er iets anders niet moeten zitten. Die gemeente kan dan een toezichthouder langsstu- ren bij het opgegeven adres. Dat is, volgens het ministerie, tussen 1 juni en 15 augustus zo'n duizend keer gebeurd. Als de boa's iemand niet thuis treffen of als de deur niet wordt opengedaan en de telefoon niet wordt opgenomen, kan dat na twee vergeefse bezoeken tot een boete van 339 euro leiden. Volgens het ministerie zijn 125 sancties op gelegd. Als de gemeente vermoedt dat de reiziger zich ook na de boete niet aan de quarantaine gaat hou den, kan de burgemeester een dwangsom opleggen. „Gelukkig is het opleggen van een boete heel vaak niet nodig en blijken reizigers in het overgrote deel van de geval len in quarantaine op het opgege ven adres", stelt het ministerie. Huisnummers Ruud Kuin, woordvoerder van de Nederlandse BOA Bond, hoort iets anders van zijn leden. ,,In bijvoor beeld Amsterdam is bij grofweg de helft van de controles iemand niet thuis of klopt er iets anders niet. Dan staat er bijvoorbeeld huis nummer 33h ingevuld, maar dan gaat de straat maar tot 33c." Bestman VOORZITTER/LID REKENKAMER ZEELAND zaterdag 11 september 2021 Bijna tweeduizend leerlingen van alle scholen op Schouwen-Duiveland voerden gisteren actie voor het klimaat. Ze werkten mee aan de op name van de grootste bewegende animatie ter wereld. Op een grasveld bij de peilschaaltoren in Zierikzee maakten ze, onder strakke regie, met uitklapbare borden kleurige patronen, die vanuit een hoogwerker gefilmd werden. Het is de bedoeling dat de film vertoond wordt op de klimaattop in Glasgow later dit jaar. De boodschap aan de wereldleiders: Pak samen de klimaatproblemen aan! Kijk op de site bij /video Boa's delen maar 125 quarantaineboetes uit Sinds 1 juni hebben opsporings ambtenaren duizend keer bij een woning of hotel gecontro leerd of een reiziger wel in qua rantaine zat. Het leidde slechts 125 keer tot een boete van 339 euro. Cyril Rosman Den Haag Dat blijkt uit cijfers die deze krant heeft opgevraagd bij het ministe rie van Volksgezondheid (VWS). Boa's hebben hun bedenkingen bij de controles. Volgens de handha vers lijken soms expres verkeerde adressen te zijn opgegeven. Ruud Kuin, BOA Bond fj Bestuur S. Management Voor de ^rovinc:e provincie Zeeland WK «eland zoeken wij een Kijk op www.bestman.nl Bewolking heeft vandaag de overhand 21°C Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47" Jkutvi- Je

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1