Lexi heeft gelukkig een lieve oma, ik had niemand' P: "M Mm degene die het op zich nam te bemiddelen tussen mijn ouders als ze ruzie stonden te maken. Ik liet mijn moeder uithuilen op mijn schouder en zei tegen mijn vader dat hij zich niet alles zo moest aantrekken. Het is gek dat ik dat op die leeftijd deed en het is gek dat er naar mij geluisterd werd. Mijn ouders waren slimme mensen, maar ze gaven mij toch die autoriteit. En dat hoort natuurlijk niet. Ik kon hun problemen niet oplossen en dat gaf mij het gevoel dat ik het niet goed deed.' 'Hee lief meisje, gaat het wel met je?' vraagt de oma van Lexi. Een simpele vraag die we toch vaak vergeten te stellen? 'Jij bent flink, zeg. Het is allemaal niet zo erg, hoor - dat zijn de signalen die wij aan kinderen geven. Maar een kind ziet, weet, hoort en voelt alles. Soms hoor ik iemand vertellen: 'We zitten in een echtscheiding, mijn dochter verwerkt alles heel goed, ze probeert mij altijd met alles te helpen en bekommert zich om mij. Maar mijn zoon is een probleem, hij doet moeilijk op school en kan niet slapen, daar maak ik me zorgen om.' Dan denk ik, wacht, het is omgekeerd, die dochter, daar moet je je zorgen om maken. De dochter probeert het kind te zijn dat jij nu nodig hebt. Maar dat is haar taak niet. En die zoon is ergens doorheen aan het gaan, zodat hij er later geen probleem meer mee heeft. Het is trouwens maar een voorbeeld, het geldt natuurlijk voor beide geslachten, al doen meisjes wel vaker zo hun best. Voor zo'n meisje kun je bij wijze van spreken alvast een afspraak maken met <u j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117