Nederland is talkshow-moe Gaan we weer naar de stembus? Spanning voor CDA-congres op tijd ^^êSÊêêM:^ klaar te hebben staan. Mensen zijn vatbaarder door zwakker immuunsysteem Walcheren Het wemelt van de talkshows op de buis, maar de kijker lust ze :et(meer)»P3 Formatie zit nu zo vast, dat er gevreesd wordt voor nieuwe verkiezingen »P5 Partijleider Hoekstra blikt terug op een tumultueuze periode, maar houdt goede moed »P4 De scholen zijn weer begonnen en ook sporten (zowel binnen als buiten) mag weer. Dat zorgt voor drukte in veel Zeeuwse A gezinnen. Ook voor de M familie Jooss in Goes is het vaak kunst- j. en vliegwerk om de kinderen mZEELAND2 Ellen van Gaalen Goes Toen corona in maart 2020 kwam, vertrok de griep. Afgelopen winter is slechts een handvol officiële ge vallen van influenza gemeld, ter wijl dat er normaliter honderden zijn. Veel ziekenhuizen vrezen dat de griep deze winter als een boe- merang terugkomt, omdat de im muniteit van veel mensen minder is geworden. ,,Zou de afstand die wij nu tot el kaar nemen, influenza remmen? Of zou het feit dat wij al ruim ander half jaar afstand nemen tot elkaar, zorgen dat ons immuunsysteem juist zwakker is geworden en influ enza meer kans heeft?", zegt Yvonne van der Weele, woordvoer der van het Adrz in Goes. Minder bescherming Naar verwachting biedt de griep prik minder goede bescherming. De Wereldgezondheidsorganisatie WHO bepaalt de mix altijd in fe- Als de combinatie van griep en corona tegenvalt, kan het lastig worden bruari, maar toen heerste er ner gens ter wereld influenza. ,,We weten niet wat er op ons af komt dit najaar'', reageert Christi- anne van den Broek, woordvoerder van ziekenhuis Gelderse Vallei in Ede. ,,Zorg voor coronapatiënten is inmiddels onderdeel van onze re- guliere zorg, maar bij veel Covid- 19-patiënten komt de andere regu liere zorg wel onder druk te staan.'' Nu al komen coronapatiënten in veel ziekenhuizen bovenop de 'nor male' bezetting. Een grote groep grieppatiënten zou de druk op het aantal beschikbare bedden verder vergroten. Ook houden ziekenhui zen er rekening mee dat meer per soneel ziek wordt. Kristallen bol Ook deskundigen weten niet welke kant het opgaat, maar snappen de zorgen. ,,Mijn kristallen bol is erg wazig. We gaan een erg onzekere winter tegemoet. Het kan echt alle kanten op'', stelt Adam Meijer, vi- roloog bij het RIVM. Longontstekingen Sommige ziekenhuizen zien al meer patiënten met longontstekin gen binnenkomen dan gebruikelijk in september, zegt Leon van den Toorn, longarts en voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Art sen voor Longziekten en Tubercu lose (NVALT). ,,Ook los van corona is het altijd al drukker in de winter. Maar als de combinatie van griep en corona tegenvalt, kan het lastig worden.'' Grieppatiënten liggen doorgaans één a twee weken in het ziekenhuis. P7 vrijdag 10 september 2021 Vrees voor zware griepgolf Ziekenhuizen maken zich zor gen over een griepepidemie deze winter. Door alle corona maatregelen was er afgelopen jaar nauwelijks influenza met als gevolg dat nu meer mensen vat baar zijn voor een zware griep. Leon van den Toorn, longarts 23°C Vanmiddag komen er meer buien Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1