Een intrinsieke hekel aan de VVD Jihadbruid superblij met repatriëring: 'Alsof ik Idols won' stipreizen.nl 6 COMPLEET VERZORGD! VOL=VOL! DEALS ©088-7070600 /^Spectaculaire 21 dgn cruisen van Italië naar Dubai - MSC Cruises 21 dgn cruisen van Italië naar Dubai - Costa Cruises 20 dgn cruisen van Dubai naar Italië - Costa Cruises Umstewwaatseh» ■"sTE 2° COLUMN Özcan Akyol Zonder zijn naam te noemen, want dat zou voor nóg meer politieke onrust zorgen, diskwalificeerde D66-leider Sigrid Kaag onze demissionaire premier, met wie zij samen nog steeds pro beert een nieuwe coalitie te vor men, deze keer aan de hand van Johan Remkes. Dat deed ze tijdens de jaarlijkse HJ Schoo-lezing, een evenement dat de laatste jaren so wieso voor de nodige reuring zorgt, niet zelden omdat politici die gevraagd worden dat specifieke podium gebruiken om hun be staansrecht uiteen te zetten. Burgemeester Buma (CDA) van Leeuwarden vertelde destijds dat ïgs de 'gewone Nederlander', naar wie we nog steeds allemaal op zoek zijn, bedrogen en in de steek was gelaten door de elite en allochto nen. We moesten onze tradities en cultuur omarmen. PVV-borrel- praat. En dan was er nog Edith Schip pers (VVD), die tijdens haar beurt raaskalde en teksten riep als 'Onze cultuur is een stuk beter dan alle andere'. En: 'Wij staan voor vrij heid. En wie dat niet kan accepte ren, hoort hier niet thuis. Kies een ander land, niet het onze.' Ik heb niet de indruk dat ver schillende groepen in Nederland, van slachtoffers van het toeslagen schandaal tot demonstranten te gen het coronabeleid, het idee hebben dat ze in vrijheid leven, laat staan dat ze in die absolute vrijheid geloven. Hoe dan ook, het zijn twee voor beelden. Sigrid Kaag presteerde het om in Kaag en de anderen moeten eens ophouden met hun profileringsdrang allerlei abstracties af te geven op Mark Rutte. Ze noemde zijn naam niet, maar sprak wel oneliners uit als: 'Waar het visioen ontbreekt, verwildert het volk.' En ook ver telde ze: 'Leiderschap is voor mij dan het tegenovergestelde van re gelen en ritselen zonder visie.' Heel interessant allemaal. We weten alleen nog steeds niet waar zij in de praktijk voor staat, wel dat ze een intrinsieke hekel aan de VVD heeft. Des te vreemder is het dat ze enerzijds die partij blijft veroorde len, telkens op een andere manier. En anderzijds nog steeds voorne mens lijkt om samen de kar te trekken in een nieuw kabinet, dat echt niet heel anders van karakter zal zijn. De frontman blijft name lijk gewoon onze demissionaire minister-president. Gistermiddag zei Johan Remkes over de onderhandelaars: ,,Als zij blijven weigeren inhoudelijk te onderhandelen, zal mijn informa teurschap niet lang duren.'' Vrij vertaald: Kaag en de ande ren moeten eens ophouden met hun profileringsdrang. We weten het wel. Veel liever was zij premier geworden. Maar dat is niet aan de orde. Dus zet jezelf eroverheen en stel een coalitie samen. Het heeft lang genoeg geduurd. 'Mflü Mi Het was haar advocaat die een in kijkje gafin het wel en wee van B., die als eerste werd opgehaald in Syrië om de rechtszaak tegen haar te kunnen bijwonen. De rechter had dat geëist. Reden voor de overheid om B. dan toch maar op te halen. Hoewel B. als erg fanatiek te boek staat, zegt haar advocaat dat ze alleen maar op zoek was naar rust toen ze afreisde. ,,Ze was best jong toen ze er alleen voor kwam te staan.'' De mensen bij wie ze woonde vond B. weliswaar lief, maar ze voelde zich ook altijd te veel. Zo niet in het geloof, waar ze zich in verdiepte, om uiteindelijk in 2013 op 19-jarige leeftijd met wat kle ren, een paar honderd euro en een steiltang naar Syrië te gaan. In Ne derland waren haar schulden op gelopen, maatschappelijk werk zat B. op de hielen. Ze zou naïefen onwetend zijn geweest, toen ze vertrok. Maar hoewel ze rust wilde vin den, heeft B. zich volgens een ver klaring van haar man helemaal niet rustig gehouden. Ze zou deel hebben uitgemaakt van een bri gade, waarbij ze onder meer veer tig Russische strijdsters zou heb ben opgeleid. Maar de man ver klaarde volgens B.'s advocaat on waarheden, onder druk van mar teling en uit angst over uitlevering aan Irak. B. zou 'erg veel spijt' hebben dat ze is afgereisd. Ze was dan ook in extase toen ze werd opgehaald uit het Koerdische kamp, waar ze on der erbarmelijke omstandigheden verbleef. ,,Het voelde alsof ik Idols had gewonnen'', zei ze erover. Toch gaf de rechter geen gehoor aan het verzoek van B.'s advocaat om haar voorlopig vrij te laten, omdat ze al jaren in gevangen schap in het kamp had geleefd. De verdenkingen zijn te ernstig. reizen «nl Per gloednieuw 4*+ MSC Virtuoso Alléén vertrek op 7 november 2021! zie stipreizen.nl/crmuvb Per gloednieuw 4*+ Costa Firenze Alléén vertrek op 28 november 2021! zie stipreizen.nl/crclvb Per gloednieuw 4*+ Costa Firenze Alléén vertrek op 19 maart 2022! zie stipreizen.nl/crchdb DONDERDAG 9 SEPTEMBER 2021 GO Y @OzcanAkyol tv De Goudse jihadiste Ilham B. was in extase toen ze werd op gehaald in Syrië, om in Neder land de strafzaak tegen haar te kunnen bijwonen. ,,Het voelde alsof ik Idols had gewonnen'', verklaarde de vrouw, die in Syrië strijdsters voor IS zou hebben getraind. Opvallend ge noeg was ze afwezig tijdens de eerste zitting waar ze nu wél bij had kunnen zijn. Carla van der Wal Gouda beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. >5?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6