Janny Mutsaers wil hotel flink uitbreiden 6 'Als je pijn in je kont hebt, vergaat het plezier in fietsen je heel snel' De coronamaatregelen gaven de re creatieve fietsbranche begin vorig jaar een enorme boost. Sporten in groepsverband en in sportscholen mocht een tijd niet meer. Dus gin gen veel mensen aan de wandel of op zoek naar een fiets, om toch in beweging te blijven. Maar lange af standen rijden, doe je niet zomaar. Het vergt niet alleen conditie, maar ook precisie. Want wie niet goed op zijn fiets zit, vergaat het plezier al snel. Een pijnlijke nek, rug of kont kunnen er al snel voor zorgen dat je een racefiets maar in de schuur laat staan. Juiste afstelling Om dat voor te zijn, biedt Ramme loo (54) zijn diensten aan, nabij de McDonald's in Terneuzen. Een deel van de week werkt hij bij Hall in Breskens aan carbon zeilmasten, het andere deel is hij bezig met alles wat met de juiste afstelling van fietsen en skischoenen te maken heeft. Als je zijn winkel en werkplaats bin nenstapt, krijg je ook een beetje het idee in een dokterspraktijk te zijn aanbeland. Het staat vol met meet apparatuur. ,,Je bent bij mij aan het verkeerde adres om je remblokjes te laten vervangen, maar als je proble men hebt met bewegen, dan kan ik helpen'', vertelt Rammeloo. De Terneuzenaar studeerde Sport Beweging, waarna hij als skileraar aan de slag ging in Noord- Italië en Oostenrijk. Nadat hij een indoor-skipiste in Hamburg op po ten had gezet, belandde hij terug in zijn geboortestreek. Daar hielp hij mee met het opzetten van de skihal in Terneuzen. ,,Ik heb er de eerste sneeuwvlokjes zien dwarrelen en heb er ook lang lesgegeven. Maar weet je, ik houd toch vooral van buitensporten. Op een gegeven moment voelde het toch een beetj e alsof ik les gafin een koelkast. Ik be- Als je problemen hebt met bewegen, dan kan ik helpen gon uitdaging te missen. Toen de piste in 2012 failliet ging, ben ik voor mezelf begonnen.'' Drukpunten Aanvankelijk richtte Rammeloo zich alleen op het aanmeten van skischoenen. Daar kwam dit jaar ook het fietsen bij. ,,Het steekt alle maal heel nauw. Hoe zitten je schoenen? Moeten ze wat worden uitgedrukt? Zitten de plaatjes onder je schoenen helemaal goed? Daar heb ik allemaal apparatuur voor. Daarnaast kan ik uitlezen waar de drukpunten op je voet zitten, hoe veel watt je met links en rechts trapt en hoe de verhouding tussen pedalen en zadel moet zijn. Al dat soort dingen bepalen samen de be ste afstelling van je fiets. En dus of je er comfortabel op kunt rijden.'' Diverse varianten Bij Rammeloo kloppen grofweg drie categorieën fietsers aan: men- sen die een fiets willen kopen, mensen die pijn hebben (bijvoor beeld omdat ze op een tweede hands fiets nog niet goed uit de weg kunnen) en de getrainde wedstrijd fietser die met kleine aanpassingen nog beter hoopt te presteren. En wat kost dat dan allemaal maar niet? Uiteraard, je kunt het zo gek maken als je zelf wil. De goedkoopste (een statische fitting) variant kost 75 euro, de duurste (een dynamische 3D-fitting) 250 euro. De familie Mutsaers uit Berkel-En- schot kocht het hotel in Nieuw- vliet-Bad in 2000. Het telt 35 ka mers en vier zalen. Inmiddels is het gedateerd. Daarom wil Mutsaers het hotel verbouwen en fors uit breiden. ,,Met 57 hotelkamers en 63 appartementen", vertelt ze. ,,Die willen we bouwen in dezelfde stijl als in Cadzand-Bad." September vorig jaar sloot ze een intentieovereenkomst met de ge- meente Sluis. Alle seinen leken op groen te staan. Sindsdien hoort Mutsaers weinig meer van de ge meente. En dat verbaast haar. ,,Onze ontwikkelplannen dateren van 2005. We zijn dus al zestien jaar bezig. Ik heb ook personeel rondlo pen. Zij willen ook eens duidelijk heid." Met lede ogen ziet ze aan dat in Cadzand-Bad en Breskens volop gebouwd wordt en dat ook in Nieuwvliet heel wat staat te gebeu ren. Daarom snapt Mutsaers niet waarom zij zo lang moet wach ten. Wethouder Peter Ploegaert toonde zich deze week in een com missievergadering van de gemeen teraad begripvol. ,,Onze excuses voor de lange duur." Volgens Mutsaers zou ze voor de zomervakantie iets van de ge meente horen, maar dat is niet ge beurd. ,,Dat is niet netjes. Ik snap Onze ontwikkelplannen dateren van 2005. We zijn dus al zestien jaar bezig dat de ontwikkelaars ook eens ver der willen", aldus de wethouder. Hij bevestigde dat Sluis en de fami lie Mutsaers een intentieovereen komst voor de ontwikkeling heb- ben getekend, maar er zit een kink in de kabel. De toetsingscommissie van de gemeente gaat er niet zo maar mee akkoord. ,,De plannen passen niet in de sfeer en de schaal van Nieuwvliet-Bad." Mutsaers is het daar niet mee eens. De ondernemers die achter het hotel een bedrijf hebben, zou den al akkoord zijn. Ze houdt goede hoop dat het hotel verbouwd en uitgebreid kan worden zoals de fa milie wil. ,,Na 21 jaar willen we eindelijk eens verder. En ik rijd niet voor niets zo vaak vanuit Brabant via Terneuzen naar Nieuwvliet. Ik voel me echt betrokken bij de streek. We kunnen voor heel veel werkgele genheid zorgen." De familie Mutsaers werd een paar jaar geleden plots beroemd door de RTL-serie Herrie in De Drui ventros, gepresenteerd door topkok Ik rijd niet voor niets zo vaak vanuit Brabant naar Nieuwvliet. Ik voel me echt betrokken bij de streek Herman den Blijker. De finale trok 800.000 kijkers. Dit jaar kwam de opvolger: De Druiventros, d'r op of d'r onder. donderdag 9 september 2021 Bikefitting helpt bij fi ietspijn' Fietsen is hartstikke 'in'. De racefietsen zijn niet aan te sle pen. Maar als je eenmaal fietst, komt al snel het volgende: pijn. Daar speelt Werner Rammeloo op in met zijn Bikefitting Ser vice. Raymond de Frel Terneuzen -Werner Rammeloo, Bikefitting Service Janny Mutsaers zit met de han den in het haar. Al zestien jaar wil ze hotel Fletcher in Nieuw- vliet vernieuwen, maar de ge meente werkt niet mee. Bob Maes Nieuwvliet - Janny Mutsaers - Janny Mutsaers Werner Rammeloo begon dit jaar zijn eigen bikefittingzaak in Terneuzen. foto kelly thans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53