Ondo en Fortis zoeken in voorbereiding nog naar de eigen mogelijkheden 16 ZEELAND Een week na de start van ereklasser TOP Arnemuiden beginnen ook de andere Zeeuwse korfbalclubs aan de veldcompetitie. De één heeft een rustige voorbereiding achter de rug, de ander totaal niet. Swift Dennis Plantinga rekent bij hoofd klasser Swift, waar hij voor het elfde seizoen coach van is, op de ervaren krachten. ,,We weten dat het een zwaar seizoen gaat wor den", zegt de Middelburger. ,,We zitten in een heel sterke poule. Het zou zomaar kunnen dat we na een paar wedstrijden nog op nul pun ten staan. Ik ben ervan overtuigd dat de routine in onze ploeg er dan voor zorgt dat we niet in paniek raken." De Middelburgse equipe is inge deeld bij onder meer Dalto, Groen Geel en DSC, teams die ervaring hebben op een nog hoger niveau. Plantinga: ,,Ik schat in dat die om de titel gaan spelen. Ik sluit niet uit dat we tegen die drie ploegen punten pakken, maar dat zijn dan bonuspunten. Het is vooral zaak om er te staan tegen de andere vier tegenstanders." Swift had een relatief rustige voorbereiding, met de nodige oe fenduels in Zeeland en België. In tegenstelling tot voorgaande jaren raakte de ploeg niemand kwijt. ,,Dat gaf wel rust", zei Plantinga. ,,Bij andere clubs in Zeeland zag je dat corona voor mensen een aan- Ondo Bij Ondo wil men een stabiele eersteklasser zijn. Dat het team uit Sint-Laurens één niveau ho ger speelt, wordt gezien als pure luxe. ,,We willen ons natuurlijk graag handhaven in de over gangsklasse, maar het is niet erg als dat onverhoopt niet lukt", zegt coach Jouri van den Broeke. ,,Ik zie wel kansen voor ons team, maar het gaat een lastig seizoen worden." Ronald Wisse en Jeroen Mesu, die veel doelpunten maakten, zijn gestopt. En ook Sacha Hoef- kens is niet meer beschikbaar. ,,Dat is jammer", zegt Van den Broeke. „Tegelijkertijd is het ook wel heel leuk om aan een nieuw team te bouwen en met nieuwe vaksamenstellingen te komen." Mark Wisse, Matthijs Gide- onse en Rebecca Roelofs zijn nieuw in het eerste team. Zater dag speelt Ondo meteen tegen één van de titelkandidaten, SDO uit Kamerik. Fortis Eersteklasser Fortis had, zo stelt coach Arco Goedkoop, een aanloop met veel hobbels. ,,We moesten constant schakelen", vertelt hij. ,,Ik denk dat we er nu ook acht hebben staan die zaterdag goed aan de competitie kunnen beginnen." In vergelijking met vorig sei zoen, dat vanwege corona vroegtij dig afgebroken werd, mist Goed koop de basiskrachten Justin Kop- pejan, Juul van der Linde en Romy de Rijke. Zij zijn gestopt of ver trokken. In de afgelopen weken probeerde hij met de overgebleven spelers een nieuw team te bou wen, maar dat viel niet mee. Som migen hadden nog tot laat vakan tie, anderen kregen corona. ,,De mensen die ziek waren, zijn nu weer beter. Gelukkig konden we daardoor dinsdagavond nog tegen Swift oefenen. Dat zie ik in deze situatie dan maar als pure winst. Die wedstrijd was eerder uitge steld." Milo van der Meulen is een nieuw gezicht bij de Souburgse ploeg. Hij heeft al in selecties van het district Zuidwest gezeten en komt nu over vanuit de junioren. Rowena Pagter is weer terugge keerd in het team. Goedkoop: „Ondanks deze op z'n minst inte ressante voorbereiding denk ik dat het team er zaterdag tegen Vitesse toch kan staan. Ik ga ervan uit dat de zin om eindelijk weer eens een officiële wedstrijd te spelen er bij iedereen vanaf spat." leiding was om te stoppen. Ons is dat bespaard gebleven. Ik heb ook nog echt kunnen selecteren." Nieuw in de ploeg is Menno Kasse. Hij krijgt de voorkeur bo ven Kevin Kloet. Hij mag zich be wijzen aan de zijde van routiniers als Joren en Dylan Gillissen en Na omi en Aïsja Zuidweg. Plantinga: ,,Over onze afgelopen weken ben ik tevreden. We wonnen wed strijden die we hoorden te win- Het zou zomaar kunnen dat we na een paar wedstrijden nog op nul punten staan nen. Maar vraag me niet waar we precies staan. Dat weet ik namelijk niet. Vandaar dat ik niet kan zeg gen wat ik zaterdag van onze wed strijd tegen Avanti verwacht." donderdag 9 september 2021 PM Swift leunt in hoofdklasse op de koelheid van haar routiniers Roeland van Vliet Vlissingen Volgens coach Jouri van den Broeke (links) is het geen ramp mocht Ondo zich niet handhaven in de overgangs klasse. FOTO DIRK JAN GJELTEMA - Dennis Plantinga (Swift) Trainer Dennis Plan tinga ver wacht een zwaar sei zoen en weet nog niet pre cies waar zijn ploeg Swift momenteel staat. FOTO RIEN PAARDEKOOPER Fortis kende volgens coach Arco Goedkoop een voorbereiding met veel hobbels. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 44