O O) CD O 14 ZEELAND Zeeuwse amazones succesvol op EK Volle agenda voor Jean Paul de Bruijn Acht van Eede is na twintig jaar terug Eerste open Nederlands kampioenschap Wingsurfen is snel groeiende nieuwe tak in de surfwereld. Jan Giesen (31) organiseert aankomend weekend op de Brouwersdam het eerste open Nederlands Kampioenschap. „Deze manier van surfen trekt een extra doelgroep." PAARDENSPORT Dinja van Liere kan tevreden terugkijken op haar optreden tijdens de landenwedstrijd op de tweede dag van het EK dressuur. In het Duitse Hagen eindigde de uit Kapelle afkom stige amazone als vijftiende. De uit Westka- pelle afkomstige Hans Peter Minderhoud kon met de dertiende plaats niet helemaal aan de verwachtingen voldoen. Met het Nederlands team eindigden de twee Zeeuwen vijfde. Het Nederlands team onder 25 jaar, met Jas- mien de Koeyer uit Sint Jansteen en Devenda Dijkstra uit Vlissingen in de gelederen, be haalde een zilveren medaille. Duitsland greep in beide wedstrijden goud. Ongewijzigd begint team Dallinga.com aan de nieuwe competitie in de eredivisie drieban den. In de hoop dit keer ononderbroken te kunnen strijden om de ereplaatsen treft Dal- linga zondag het team van Stichting Topbiljart Zundert. Dallinga pakt de competitie aan met een vaste opstelling te weten, Jean Paul de Bruijn, Peter de Backer, Steven van Acker en Berry Dallinga. Reserves zijn Raymond Ceu- lemans en de Deen Allan Schröder. Na zijn Koreaans avontuur is het de bedoeling dat Jean Paul de Bruijn als kopman alle wedstrij den speelt. Daarnaast speelt hij ook nog in De nemarken, Duitsland en Frankrijk. Ook wil hij alle Grand Prix wedstrijden spelen. De thuiswedstrijden van Dallinga.com wor den, tenzij anders vermeld, gespeeld in Sluis kil en beginnen om 13.00 uur. Na een periode van ruim twintig jaar is het criterium 'Acht van Eede' weer terug op de wielerkalender. Komende zondag wordt de koers weer verreden. De Katholieke Plattelands Jongeren Eede ne men samen met de Dorpsraad Eede de organi satie op zich. Vanaf 13.30 uur wordt er gestart met de D-categorie, gevolgd door de amateurs en de S/P. Er is geen aparte vrouwenkoers, zij mogen deelnemen bij een categorie naar keuze. Start en finish zijn op het dorpsplein in Eede. EK Italië Beker De van oorsprong Duitse Jan Gie- sen surft al heel zijn leven. Via vroegere vakanties belandde hij op zijn achttiende in Scharendijke en kwam hij te werken bij het Surf- en Zeilcentrum Brouwersdam. Hij had ook een eigen kitesurfschool en staat het liefst zelf op het water. De ontwikkelingen in zijn sport houdt hij nauwgezet bij. ,,Het wingsurfen is drie jaar gele den ontdekt en heeft het afgelopen jaar een flinke vaart gemaakt. Wingsurfen is een kruising tussen wind- en kitesurfen. De surfer houdt het losse zeil (de wing) zelf vast met beide handen. Onder het board zit vaak een foil (vleugel). Maar je kunt met wing ook op een normaal supboard springen. Gie- sen: ,,Het is minder gevaarlijk dan kitesurfen, omdat de snelheid goed is te regelen. Laat je de wing los dan is alle snelheid weg. Geen druk meer. Bij wind- en kitesurfen blijft de wind altijd trekken. Je kunt Het wingsurfen is drie jaar geleden ontdekt en heeft het afgelopen jaar een flinke vaart gemaakt wingsurfen op golven, vlak water en op binnenmeren. Vanaf 12 kno pen al. Je bent dus minder afhanke lijk van de windkracht." Laagdrempelig Een ander voordeel aan deze nieuwe surfsoort is de lage moei lijkheidsgraad. ,,Voordat je het wind- en kitesurfen echt goed on der de knie hebt, ben je toch al snel een paar jaar verder", vertelt Giesen, die tegenwoordig in Ouddorp woont. ,,Bij wingsurfen kun je na 5 a 6 lessen al veel plezier maken. Je zou denken dat deze nieuwe sport zwaar aan de armen is. Dat is niet zo, de foiler zorgt voor de vaart. We trekken echt een nieuwe doelgroep. We zien vooral mensen vanaf 45 jaar dit doen. Veel vrouwen die eerst helemaal niet actief waren in de surfwereld hebben het wingsur- fen ontdekt. Het is toegankelijk en ook goed te doen op een normaal supboard." Slalomwedstrijd Het eerste NK Wingfoilen wordt aanstaande zaterdag en zondag bij De Punt op de Brouwersdam ge houden. Van 10:00 uur - 18:00 uur kunnen ingeschreven surfers oefe nen en uiteindelijk in hun categorie aan de slalomwedstrijd meedoen. De drie eersten in de categorieën mannen, vrouwen en jeugd win nen een prijs. ,,Ik had zelf ook graag meege daan. Maar omdat dit het eerste NK Wingfoilen is blijf ik als organisator aan de kant. Er is ook mogelijkheid om lessen te volgen en er staat het hele weekend een foodtruck voor de inwendige mens. Er zijn nog plekken beschikbaar. Liefhebbers kunnen via de website: www.wingfever.nl meer informa tie vinden en zich inschrijven voor het kampioenschap.'' donderdag 9 september 2021 Dinja van Liere. foto anp Jean Paul de Bruijn. foto stefan osnaburg BILJART WIELRENNEN GO 2U Tim van Dijke uit Colijnsplaat en Shirin van Anrooij (foto) uit Kapelle komen van daag in actie op het Euro pees kampi oenschap weg- wielrennen in het Italiaanse Trento. Beiden rijden de indivi duele tijdrit voor rijders tot 23 jaar. Het af te leggen par koers is 22.4 kilometer. 6 Zes bekerwed strijden vmet Zeeuws- Vlaamse voet balclubs staan er vanavond op het pro gramma. Hon- tenisse-Oost- burg, Ria W-Vo gelwaarde, Biervliet-IJzen- dijke, Terneu- zen-Sluis en Corn Boys- Groede trap pen om 20.00 uur af. De wed strijd tussen Hulsterloo en Graauw start een half uurtje eerder, om 19.30 uur. Primeur op de Brouwersdam: NK wingsurfen Gerrit van Loon Scharendijke - Jan Giesen (31) a Jan Giesen in actie als wingsurfer. foto marcel berrevoets

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42