liillS 12 ZEELAND 'Het litteken is inmiddels dicht, maar de wond is er nog steeds' OPINIE IN DE KRANT BRIEF VAN DE DAG Verstappen Max Verstappen op poleposition. En zo krijgt de rijder (6 september) die toch al bewezen heeft de snelste te zijn, ook nog eens de beste startpositie. Een groot voordeel, vooral op een circuit waar in halen lastig is. De wedstrijd wordt in veel gevallen bij de start beslist. Wat res teert is twee uur kijken naar rondjes rij den. Schaf het voorrecht van poleposition af en bepaal via loting de startpositie. Chaos en spektakel gegarandeerd. Jacques Derksen, Kapelle Quote van de week - -- Niets ontziende projectont wikkelaars, veelal van buiten de provincie, brengen Zeeland ernstige schadetoe Kijk niet naar het eigen belang, maar naar het belang van die 17.497.693 land genoten Scheelt onze wijze van bestuur lijke ogen dicht knijpen zoveel met die van onze buren? -J. W. Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. BRIEVEN Cadzand Met weemoed praat mevrouw Roelandts uit Belgisch Vlaande ren (28 augustus) in de rubriek Van de straat over Cadzand, dat in haar ogen vijftien jaar geleden nog een simpel en rustig dorpje was, waar nu alleen nog maar nepgebouwen staan en alle charme verdwenen is. Allemaal door het 'grote geld'. Ik ben het volledig met haar eens. Niets ontziende projectontwik kelaars, veelal van buiten de pro vincie, brengen Zeeland ernstige schade toe. Niet alleen in Cad- zand. Recente voorbeelden te over, zoals Dishoek, Zoutelande, Arnemuiden en Biggekerke. Zijn de leden van de betrokken ge meenteraden en Provinciale Sta ten wel op de hoogte van de eind 2017 Kamerbreed vastgestelde 'Zeeuwse Kustvisie' die onze provincie in al haar facetten voor de toekomst moet beschermen? Of spelen er andere belangen en zijn er dubbele agenda's? drs. R.A. (Ruud) Nakman, Middelburg Formatie (2) 'Impasse hoeft Rutte niet te schaden', kopt de krant (2 sep tember) nadat mevrouw Hamer haar taak heeft neergelegd en zich grote zorgen maakt over het verdere verloop. Dat de formatie stokt is het gevolg van Ruttes af wijzing met in zijn kielzog mis dienaar Hoekstra. Beide heren zijn aan elkaar gebonden en daardoor is hun trainerend ge drag van een infantiele door zichtigheid die hen buiten de werkelijkheid plaatst. Hoekstra heeft zijn partij naar een moreel dieptepunt gebracht, terwijl Rutte van zichzelf ('ik heb daar geen herinnering aan') een leugenaar heeft gemaakt in de zaak Omtzigt die opkwam voor de slachtoffers van de toe slagenaffaires. De VVD heeft vast ergens een talent dat met D66, GroenLinks en PvdA de huidige indringende problematiek weet aan te pak ken. De PvdD kan hier zeer be hulpzaam bij zijn. Rutte heeft zichzelf in de coulissen van de vergetelheid geplaatst en dat is een harde les die zijn partij zal moeten accepteren. Ton Besselink, Vlissingen Formatie (3) We worden toch wel echt onge duldig. 17.497.693 inwoners van Nederland (116.498 per Kamer zetel) hijgen in jullie nek. Je zult maar zo'n zetel bezetten en geen beslissingen durven te nemen, Alleen maar jSM-maren en tijd rekken.Wordt het nu eens geen tijd om knopen door te hakken? Ik wens jullie allemaal een fijne nachtrust toe met in jullie droomwolk een toeschouwers- schare van 116.498 Nederlanders per persoon. Daar zou ik toch wel van liggen zweten en als de wiedeweerga actie onderne men. Kijk niet naar het eigenbe lang, maar naar het belang van die 17.497.693 landgenoten. Guus de Block, Terneuzen Formatie (4) In de jaren 70 vorige eeuw fu seerden de KVP, AR en CHU tot één partij: het CDA. Dat is poli- tiek-bestuurlijk winst, zowel voor de gefuseerde partijen als de politiek in zijn algemeenheid. Dit zeggende geldt natuurlijk ook voor het samengaan van GL en de PvdA. De VVD en het CDA sluiten het duo GL-PvdA als re geringspartners uit. Ik vind dat jammer, maar het zij zo! Nog langer met de formatie etteren is ongewenst. Laat dus de winnaars van de verkiezingen de VVD en D66 een minderheidsregering vormen. Dat is goed voor de 'te genmacht'. Het parlement voelt zich toch aan de kant geschoven of niet soms? Nu kunnen zij er voor zorgen dat de regering deals met de oppositie moet sluiten en daarmee een optimaal gedragen beleid uitvoeren. Dat willen wij toch: topdemocratie? Dus fort met die geit: het min derheidskabinet! Zaky Verner van der Spil, Hansweert PFAS (5) Gedeputeerden van onze pro vincie halen alles uit de kast om kennis te kunnen nemen van de rapporten over het Belgisch be stuurlijk gerommel met het mi lieu. Om er daarna wat mee te doen? Als de krant (4 september) adviseert om er met 'een gestrekt been' in te gaan dan ga ik me plaatsvervangend schamen. Scheelt onze wijze van bestuur lijke ogen dichtknijpen zoveel met die van onze buren? Hebben wij niet financieel moe ten bloeden voor Hoechst/ Thermphos? Hebben wij de gif tige dijk bij Perkpolder niet? Wie vergeet zijn gestrekte been bij de Zierikzeese munitie-/fosfor- dump? Wie lobbyt er om groene waterstof voor Yara Sluiskil en wil hierin subsidie stoppen. Is de vervuiling van het terrein be kend?) Wie stemden in met ont- polderen? Vervuild Scheldewa- ter zou de nieuwe schorren ver- giftigen, was het milieuadvies. Het verhaal van de balk en de splinter is springlevend. J. W. Minderhout, Vlissingen De boer op Bijzonder dat mensen denken te weten hoe een dier denkt (en voelt). Ik neem aan dat de me vrouw in het artikel 'De boer op' (4 september), toen ze haar baby's kreeg, er urenlang naar heeft liggen kijken, eraan heeft geroken en gevoeld. Denkt u dat een koe dat niet graag zou wil len? In plaats van dat haar kind gelijk naar de geboorte wordt weggehaald en vervolgens in een hokje wordt gestopt onder het mom van: 'ja dan weten we pre cies wat het drinkt'. Een 'wieg' wordt het genoemd. Klinkt leuk, maar het is natuur lijk gewoon een droevig hok, een gevangenis voor kalfjes. Hoeveel namen je schoolkinderen ook laat verzinnen, het blijft voor de dieren een doffe ellende. Er valt qua dierenwelzijn nog veel te verbeteren, hoop echt dat dat ooit nog eens gaat gebeuren. Dat dieren worden gezien als le vende wezens en niet als machi nes waar iets aan te verdienen valt. Lilian Pijpelink-Vercouteren, Terneuzen Mars Wat gaan we doen met het grindzand dat de marsverkenner (5 september) op de dorre pla neet Mars te pakken heeft? Zoe ken we nieuwe infecties? Hier op onze planeet Aarde kennen we een zeer geordend geschapen ge heel. Laten we niet vreemd gaan. J. Weststrate, Krabbendijke Vaccinatieplicht Op vakantie in Frankrijk moes ten wij op ieder terras de 'Pass Sanitaire' laten zien. Het was de eerste keer dat ik de QR-code van mijn Corona Check App moest gebruiken. Ik kon de maatregel wel waarderen. Afgelopen zaterdag was ik in Bordeaux toen ik verderop de stoottroepen van een anti-vac demonstratie zag opmarcheren. Kinderwagens stoven met hoge snelheid de zijstraten in. Winke liers gristen hun winkelrekken van de straat en rolluiken wer den dicht gesmeten. Van een af stand observeerde ik de mobiele eenheid die een provocerende menigte gemoedelijk probeer den te begeleiden. Op een terrasje overpeinsde ik waarom we de Pass Sanitaire niet in Nederland gebruiken. Wij hebben onze aan media-aan dacht verslaafde crisismanager Hugo. Die moet natuurlijk eerst een tiental keer op tv om te ver tellen hoe moeilijk het allemaal wel niet is. Terwijl de rest van Europa de vaccinatieplicht (6 september) invoert, prutsen wij verder. En langzaam kleurt de kaart weer donkerrood. René Romijn, Middelburg donderdag 9 september 2021 Deze krant wil een podium zijn voor opi nies in en over Zeeland. Personen en or ganisaties die in een betoog van maxi maal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet ge garandeerd. Daarom is het goed de con touren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. Max Verstappen (Red Bull) gevolgd door Lewis Hamilton (Mercedes) en Valtteri Bottas (Mercedes) kort na de start van de Grand Prix van Neder land op het circuit van Zandvoort. 'jMftLjijSB ■éÊW GO -R.A. (Ruud) Nakman, Middelburg -Guus de Block, Terneuzen Minderhout, Vlissingen - Nabestaande Robbert van Heijningen over de rechtszaak MH17, die deze week is begonnen Het formatieproces ver keert in een impasse. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40