Tekort studentenkamers was niet voorzien 7 Stekker van rondvaartboot Lady Madeleine past niet op nieuwe voorziening Vlak voor de zomer liet de ge meente Middelburg de stroomkas- ten aan de Loskade nog eens nakij ken. Snel vervangen, luidde de con clusie, en dat gebeurde ook. Nieuwe, moderne stroomkasten kwamen er, waarvoor je met een app op de mobiele telefoon kunt in loggen om de stroom af te rekenen. Bang voor vandalisme „Wij liggen er al 25 jaar met de Lady Madeleine en wij werden to taal verrast", zegt Hennie Dijkhui zen. ,,Wij hadden een stroomkast die voor ons was aangepast en die we konden afsluiten. Nu moet ie dereen in diezelfde kast kunnen. Dus iedereen met de juiste sleutel kan erin." De rederij is bang voor vanda lisme, vertelt zij. ,,Wat als iemand onze stekker eruit trekt? Dat kan schade veroorzaken. Als de vriezer uitvalt, bederven de producten." Bovendien is Dijkhuizen niet blij met de moderne technologie van een app om stroom af te rekenen. ,,Wij hebben meerdere kapiteins. Nu moeten wij mobiele telefoons voor hen aanschaffen om die app te installeren om de stroom te beta len." Nog belangrijker dan die bezwa ren: de stekker van Dijkhuizen paste niet op de nieuwe stroomkast. Dat had te maken met 'linksdraai ende' en 'rechtsdraaiende' velden. Daarom kon Dijkhuizen de stroomkast ook niet gebruiken. De hele zomer zette de rederij aggrega ten aan. Stank van diesel en gebrom dat de nachtrust verstoorde waren het ge volg. Als de wind verkeerd stond, De gemeente moet maar eens goed met ons communiceren. Dat gebeurt nu niet moesten ze de ramen dicht doen. Meerdere bewoners van de Loskade klaagden in de zomer een paar keer bij de gemeente. Net zoals Dijkhui zen een brief stuurde naar de ge meente om haar bezwaren te uiten. Overal moderne kasten ,,Alle kasten in Middelburg en in heel Nederland worden hetzelfde. De modernisering zie je overal", re ageert wethouder Chris Simons (toerisme). ,,Er is een voorziening en die heb je maar te gebruiken. Dat geldt voor alle schepen die aan de Loskade aanleggen, dus ook voor Dijkhuizen." Dat staat ook met grote letters op een bord op de kade. Maar de stekker van Dijkhuizen paste dus niet. „Inmiddels wel", zegt wethouder Johan Aalberts, die zich er in de vakantieperiode ook nog mee bemoeide. ,,De meeste schippers hebben een eigen verloopstekker om zo'n probleem op te lossen, maar in dit geval hebben wij ervoor gekozen één van de aansluitingen in de stroomkast aan te passen voor Dijk huizen. Dat is vorige week ge beurd." Toch draaide het aggregaat van Dijkhuizen de afgelopen dagen nog door. ,,Of dat duurder is dan de stroomkast gebruiken? Dat weet ik niet. Die rekensom hebben we niet gemaakt", zegt Hennie Dijkhuizen. ,,Of het opgelost wordt? De ge meente moet maar eens goed met ons communiceren. Dat gebeurt nu niet." De gemeente erkent dat dat beter had gekund. ,,Maar nu is alles opge lost", benadrukt Aalberts. ,,Vanaf nu zullen dan ook niet meer toe staan dat de Lady Madeleine een ag gregaat gebruikt." Dat antwoordt het gemeentebe stuur op vragen van de VVD. Die vroeg opheldering over het tekort en wil weten of de gemeente en de onderwijsinstellingen wel goed in beeld hebben hoeveel studenten er komen en hoeveel kamers er dus nodig zijn in Middelburg en Vlis- singen. In regelmatig overleg worden de ontwikkelingen goed besproken, stellen B en W. ,,Feit is en blijft ove rigens wel dat altijd uitgegaan moet worden van ramingen. Niemand heeft de ontwikkelingen in de hand en waar het soms lijkt op een toe name van het aantal studenten dat huisvesting nodig heeft, kan dat ook weer makkelijk veranderen. Dat maakt anticiperen er niet een voudiger op." UCR-studenten wor- den 'residentieel gehuisvest', mer ken B en W op. ,,Dat houdt in dat toelating tot UCR automatisch be tekent dat er ook een kamer be schikbaar is. Nu de HZ een aantal opleidingen aanbiedt in Middel burg is er een grotere behoefte aan studentenhuisvesting ontstaan." Nieuw onderzoek Op de vraag van de VVD naar cijfers over studentenkamers, geeft het college nog geen antwoord, in af wachting van een nieuw onderzoek naar de woningmarkt dat binnen kort zal verschijnen. ,,We weten dat daarin ook gegevens zullen staan over HZ en UCR. Op die gegevens willen we niet vooruitlopen." Vergunningen Overigens benadrukt het college dat het geen taak is voor de gemeente om te zorgen voor studentenka mers; dat moeten 'marktpartijen' doen, zoals Woongoed Middelburg en ZIB, dat het oude PZEM-kantoor verbouwt voor studentenhuisves ting. De gemeente zorgt alleen voor vergunningen en procedures. In dat verband wijzen B en W opnieuw naar de rechtszaak tegen de vergun ning voor de studentenhuisvesting die Woongoed laat bouwen aan de Kanaalweg. „Zonder die procedure hadden we nu ook geen huisves tingsprobleem gehad." Fotocursus Grote meesters in de fotografie Fotoatelier J donderdag 9 september 2021 »"iddeit"'9 (naar Net Veerse Heer) ff mei t/m september L-» mét luxe dagfössagiersschip "Lady Madeleine1 Vertrektijden: 10.15 uur Koffietrip 14.00 uur Sunshinetrip Patys en Personeelsfeesten, Informatie; De Lady Madeleine van rederij Dijkhuizen ligt aan de Loskade in Middelburg. Het schip moet gebruikmaken van een nieuwe stroomkast die de gemeente heeft geplaatst. Maar omdat de stekker daar niet op paste, draaide de hele zomer het aggregaat. foto dirkjan gjeltema Spanningen om stroomkast De moderne nieuwe stroomkas- ten voor de schepen aan de Los kade in Middelburg zijn iets té modern naar de zin van rederij Dijkhuizen. Die gebruikt daarom toch een aggregaat. Met klach ten van omwonenden over stank en lawaai tot gevolg. Maurits Sep Middelburg - Hennie Dijkhuizen Het forse tekort aan studenten kamers in Middelburg heeft de gemeente, maar ook de scholen verrast. Dat stelt het college van B en W. ,,Wat noch wij noch HZ en UCR konden voorzien was dat er voor de opleidingen zo veel meer belangstelling was dan in voorgaande jaren." Maurits Sep Middelburg Start 14 oktober 2021 6 avonden, locatie Vlissingen Meer info en inschrijven: www.karindenboer.nl Karin den Boer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35