daan' Botman ziet bij Jong Oranje 20 schorsing m Ook na sterke start zal krappe agenda richting Kort Zware knieblessure Smeets Martine Smeets (foto) heeft een ernstige blessure opgelopen tijdens een competitie duel van haar club CSM Bucuresti met CS Gloria Bistrita. Dat gebeurde op de dag dat ze bekend maakte te stoppen als internatio nal van Oranje. Smeets (31) blijkt maandag haar linkerkruisband te hebben afge scheurd. Ze moet een operatie ondergaan. Albon verkast naar Williams Alexander Albon rijdt volgend jaar in de Formule 1 naast Nicholas Latifi in de race wagen van Williams. Albon verruilt de rol van testcoureur bij Red Bull voor een stoel tje bij het team van Williams. Hij vervangt George Russell, die naar Mercedes gaat. Nieuwe operatie Gesink Robert Gesink zal dit seizoen niet meer in actie komen. De 35-jarige Achterhoeker van Jumbo-Visma moet opnieuw een operatie ondergaan aan de schouder. Gesink (foto) liep bij een val in de Tour de France een breuk op in zijn rechtersleutelbeen. Zweden niet naar Qatar De nationale voetbalploeg van Zweden ziet af van een trainingsstage komende winter in Qatar, na kritiek die verband houdt met het lot van buitenlandse arbeidskrachten in het land. ,,De clubs zijn unaniem tegen het organiseren van deze tournee in Qatar'', zei bondsvoorzitter Hakan Sjöstrand. ,,We zul len naar een alternatief kijken.'' Uitslagen WK-kwalificatie DeJong Duitsland „Eerst deze week goed door zien te komen'', benadrukte Louis van Gaal steeds opnieuw. Maar nu die horde met succes is genomen, rijst de vraag: welke opties heeft de coach om dit Oranje verder te brengen? Alles wordt volgend jaar anders dan bij een 'normaal' WK. Het is al tegen middernacht in de Johan Cruijff Arena, wanneer Louis van Gaal na de 6-1 tegen Turkije schetst hoe zijn komende paar we ken eruit gaan zien. Over een maand speelt Oranje tegen Letland (uit, 8 oktober) en Gibraltar (thuis, 11 oktober). Tot die tijd vertelt Van Gaal 'schaduwlijsten' te gaan bij werken, spelers op die lijst te scou ten en tegenstanders te analyseren. ,,Ik heb vaker gezegd dat we op de rechtsbuitenpositie eigenlijk geen schaduwspelers hebben'', aldus Van Gaal. ,,Daarom zullen we bij voorbeeld Anwar El Ghazi gaan be kijken. En bij SC Freiburg schijnt een goede keeper te spelen die ik nog nooit heb gezien: Mark Flek- ken. Schrijf maar op. Die gaan we ook eens aan het werk zien.'' In de afgelopen week heeft Van Gaal al meerdere keren benadrukt hoe weinig tijd hij heeft om zijn werk te doen. Het nu afgeronde drieluik Noorwegen-Montenegro- Turkije was het meest extreem, met amper aanlooptijd en drie duels kort op elkaar, maar de krappe agenda wordt in aanloop naar het zo hevig bekritiseerde WK van 2022 in Qatar (in november van dat jaar) een terugkerend probleem. ,,Ik heb geen tijd'', zei Van Gaal deze week dan ook steeds opnieuw. Voor de bondscoach is dat één van de redenen om voorlopig vast te houden aan 4-3-3, en niet voor het meer bewerkelijke 5-3-2 te kiezen. Ondanks het feit dat die laatste speelwijze in zijn ogen beter bij deze selectie past. ,,In 2014 had ik wekenlang de tijd om het systeem in te slijpen'', zegt Van Gaal. ,,Voor dit WK heb ik maar één week. Dan pas worden de spelers vrijgegeven door de clubs.'' Toch is het niet zo dat de bonds coach helemaal geen opties heeft om Oranje verder naar zijn hand te zetten. Voor de komende kwalifica- tieduels met Letland en Gibraltar heeft Van Gaal in elk geval meer trainingsdagen, aangezien die wed strijden op vrijdag en maandag worden gespeeld. Na dat tweeluik in oktober wacht in november het laatste deel van de reguliere WK-kwalificatie, met wedstrijden tegen Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis). Wordt Oranje tweede in zijn poule, dan speelt het in maart play-offduels Voor de 21-jarige Sven Botman was het even schakelen toen hij zich vo rige week weer bij Jong Oranje meldde. Hij geldt er intussen als een soort oudgediende, maar hij kwam nu in de Zeister bossen liefst vijftien nieuwelingen tegen. Drie kwart van de groep waarmee hij het EK in Hongarije speelde in maart en juni, kwam leeftijdstechnisch niet meer in aanmerking voor de volgende kwalificatiecyclus. ,,Het is een nieuwe start met een nieuwe groep. Allemaal nieuwe ge zichten. Dan is het wel even wen nen, ja", stelt Botman, na een klin kende maar weinig verheffende 3-0 zege op Jong Moldavië bij de aftrap van de kwalificatiereeks. ,,Je zag vandaag dat de afstemming er nog niet helemaal is. We moeten elkaars kwaliteiten leren kennen. We heb ben nu een weekje samen getraind en al met al is het een prima start geweest." Wat zijn indruk is van de groep? ,,Hier zit echt wel kwaliteit in, al is het soms ook nog wat jeugdig. Het mag af en toe wat zakelijker wat mij betreft. Dat heeft ook met de leef tijd te maken. Een paar jaar geleden was ik ook zo. We moeten echt nog een team worden en soms wat meer pit laten zien. Maar dat komt wel goed. Dat komt er wel in." Aanvoerdersband Daarin verwacht bondsoach Erwin van de Looi ook meer van Botman. Niet voor niets kreeg de verdediger deze week de aanvoerdersband om zijn arm geschoven. Botman kon dat zetje in de rug ook wel gebrui ken, nu de promotie naar het grote Oranje, waar de concurrentie in de defensie moordend is, uitblijft. Quote van de dag 'Het is de zwaarste wedstrijd van mijn leven' donderdag 9 september 2021 GO HANDBAL FORMULE 1 WIELRENNEN VOETBAL Groep B: Griekenland - Zweden nnb, Ko sovo - Spanje nnb. Groep C: Italië - Litou wen nnb, Noord-Ierland - Zwitserland nnb. Groep E: Belarus - België nnb, Wales - Est land nnb. Groep I: Polen - Engeland nnb, Hongarije - Andorra nnb, Albanië - Sab Ma rino nnb. Groep J: Armenië - Liechtenstein 1-1, IJsland - Duitsland nnb, Noord-Macedo- nië - Roemenië nnb. Het IOC heeft Noord-Korea tot eind 2022 geschorst. Het land zal daar door ook bij de Winterspelen in Peking ont breken. Noord- Korea wordt gestraft voor het feit dat het niet aanwezig was bij de re cente Zomer spelen in Tokio. 2-1 Luuk de Jong heeft zijn offici euze debuut gemaakt voor FC Barcelona. Hij speelde een uur mee in de oefenwedstrijd tegen AE Prat. Barelona won krap met 2-1, maar De Jong scoorde niet. t Bij de 73 pro fessionele voet balwedstrijden die dit seizoen in Duitsland zijn gespeeld met publiek hebben zich 6 corona- gevallen op 900.000 kij kers voorge daan. Factor tijd blijft dringen bij Oranje Sjoerd Mossou Amsterdam/Zeist Volop tevredenheid bij Oranje na de 6-1 tegen Turkije, met Blind, Malen, Depay, De Vrij, Rensch, Berghuis en Til (vlnr). FOTO PIM RAS o a 0) Na de verrassende titel met het Franse Lille gloorde een transfer voor Sven Botman. Geïnteres seerde clubs uit de Premier League, Serie A of La Liga pak ten echter niet door. ,,Ik stond er voor open, maar ik heb geen haast", aldus de mandekker, die ook bij Jong Oranje nog vol doende uitdaging ziet. Johan Inan Deventer —Tennisser Juan Martin del Potro wil ondanks twee jaar bles sureleed nog altijd terugkeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20