ms*. Leraar is tevreden Echte leider Smokkel mensen is lucratief Onderzoek ondermijnt geplande uitbreiding van wegen Walcheren Ondanks een laag loon en een hoge werkdruk op basisschool Wat als Van Gaal de formatie doet? P8 Zeeland lijkt populairder bij bendes die er goud geld aan verdienen De uitkomst heeft mogelijk grote consequenties voor geplande uit breidingen van snelwegen of trein verbindingen, stelt hoofdonderzoe ker Edwin Buitelaar. Ambtenaren moeten zich volgens hem afvragen of geplande uitbreidingen nog wel nodig zijn. Woon-werkverkeer Het Planbureau verwacht na uit voerige gesprekken met thuiswer kers dat het totale aantal ritjes met de auto voor en na corona gelijk blijft, maar dat vooral een deel van het woon-werkverkeer ook na de coronacrisis wegvalt. Minder ver keer op die piekmomenten - zelfs al is dat maar een klein beetje - leidt al heel snel tot veel minder files. Bij de ANWB zien ze dat nu al. Nederlanders rijden weer bijna net zoveel kilometers als voor de crisis, maar de eerste negen maanden van dit jaar waren er 55 procent minder files dan in 2019. Volgens het PBL gaan mensen vaker om andere re denen de deur uit, bijvoorbeeld om We maken weer veel autokilometers, maar minder voor werk en verspreid over de dag te winkelen, familie of vrienden te bezoeken of te reizen. Alleen doen ze dat meer verspreid over de dag. Opvallend in het rapport is dat de groep thuiswerkers de afgelopen maanden niet heel veel groter is ge worden in vergelijking met de peri ode voor de eerste coronabesmet ting in Nederland. Vóór de crisis werkte 41 procent van de mensen al weleens thuis, dat is toegenomen naar 46 procent nu. Wel zijn deze mensen veel meer dagen vanuit huis gaan werken en hebben zij ook de wens om dat te blijven doen als na 20 september het thuiswerk advies van het kabinet vervalt, zoals de verwachting is. Woningmarkt Thuiswerken heeft volgens het Planbureau weinig invloed op de woningmarkt. Er is weliswaar een lichte trek gaande vanuit de stad naar andere gebieden, maar thuis werken lijkt geen extra impuls te geven. Het is vooral het tekort aan woningen in de Randstad waar door mensen nu vaker kiezen voor een huis in andere delen van het land. Ook verwacht het PBL niet dat bedrijven op grote schaal kantoren zullen sluiten. De grootste veran dering door het thuiswerken zal hier terug te zien zijn in de inrich ting van kantoortuinen. Er komt meer behoefte aan ruimtes om te vergaderen en minder aan werk plekken. Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie m P3 ZEELAND 1 'Lange spitsf ile keert niet terug' Mensen zijn zo gewend geraakt aan thuiswerken dat de lange files in de spits voorlopig niet terug zullen keren. Dat conclu deren onderzoekers van het Planbureau voor de Leefomge ving (PBL) na onderzoek naar thuiswerk en verkeer. Raymond Boere Den Haag donderdag 9 september 2021 Buien vanuit het zuidwesten Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530 De zilveren medaille van Corné de Koning, ruim een week geleden veroverd op de Paralympics in Tokio, is jaloersmakend mooi. Hij is er apetrots op. Burgemeester Margo Mulder van Goes wilde gis teren na de gemeentelijke huldi ging op de Grote Markt haar ambtsketting wel even voor die plak ruilen. ,,Hoe zwaar is-ie?" De roeier antwoordde dat het een be hoorlijk gewicht was: ,,Dik 500 gram." Voor De Koning, die zich liet toe zwaaien door enkele tientallen mensen, was het de zoveelste hul diging na zijn succes in Japan. Tijd om echt stil te staan bij wat hij meemaakt, heeft de Kloetinger nog niet gehad. ,,Maar daar ga ik bin nenkort wel een keer een moment voor pakken." ZEELAND 15 Kijk op de site bij /video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1