Wonen waar ooit Barbarella zat 6 en talkshows over Burgh-Haamstede Word krantenbezorger in Nieuwerkerk of Zierikzee krantenbezorgen.nl Bel: 088 013 96 20 De eigenaren willen in het gebouw aan de Vuilstraat - deels met uit zicht op de Grote Markt - vijf ge zinsappartementen van verschil lende groottes maken. Ze zijn ove rigens ook eigenaar van de verdie pingen van het naastgelegen pand (boven de voormalige winkel 't Rondje). Daar komen ook nog eens twee appartementen. Er moet nog een kleine slag om de arm worden gehouden, want de vergunning voor de komst van de zeven appar tementen is nog niet verstrekt. De aanvraag is ingediend. De seksclub aan de Vuilstraat be stond sinds 1976. De eerste tien jaar heette hij Pandora. Deze club werd destijds opgericht door de bekende 'meesterkraker' Aage M.. Henk den Heijer nam de club in 1986 over en doopte hem om tot Barbarella. Hij maakte ruim een jaar geleden be kend te stoppen met het bordeel in de Goese binnenstad, nadat de club toen al maanden gesloten was van- wege de corona-uitbraak. Hij dacht gezien zijn leeftijd (toen was hij 69) al langer aan stoppen, maar de lock- down gaf de doorslag. Den Heijer zocht bewust niet In heel Nederland vind je geen seksclubeigenaar die er langer zit dan ik naar een nieuwe uitbater voor de club. Hij wilde zelfs niet dat er weer een bordeel in het pand kwam. Vol gens Den Heijer is het haast niet meer te doen om een club als Bar- barella te runnen met alle regels die er zijn. ,,Het is niet voor niets dat je nergens in heel Nederland een ei genaar van een seksclub zal vinden die er langer zit dan ik'', liet hij des tijds optekenen. Zij mogen zich straks tegen de hot items uit de dorpsvisie aan be moeien, zoals bijvoorbeeld de ver plaatsing van de supermarkt van Burgh naar Haamstede. Voor deel name aan de werkgroepen worden nog tientallen mensen gezocht. ,,We willen een zo breed moge lijke afspiegeling van de bevolking betrekken in dit proces", zegt wet houder Jacqueline van Burg. Het is tot nu toe lastig de neuzen dezelfde kant op te krijgen in het kilometers lang gerekte dorp waar vijf kernen (Burgh, Haamstede, Nieuw-Haamstede, Westen- schouwen en Burghsluis) deel van uitmaken. De kernen zijn heel ver schillend en de visie bestaat uit een mix aan projecten, waarvan de een al uitgevoerd is terwijl de an der nog jaren aan voorbereiding vergt. Daarnaast maakte corona het praten over de dorpsvisie de afge lopen jaren niet eenvoudiger, blik ken de wethouder en projectleider Ricardo de Winter van de ge meente Schouwen-Duiveland te rug. Intensief mailverkeer in plaats van mogelijkheden om ter plekke met elkaar in gesprek te gaan, maakte het weleens lastig om op een goede manier met elkaar te discussiëren. Om burgerparticipatie een flinke duw te geven, is nu een plan opgesteld. Maarten Kempen van Videom maakte teasers, korte prikkelende filmpjes, die de ko mende tijd via social media en de eigen website worden gelanceerd. Gehoopt wordt zo ook de jongere doelgroep, tussen de 12 en 40 jaar, Voor sommige mensen gaat het ook pas leven als je letterlijk in de Noordstraat bestrating gaat vervangen te prikkelen zich op de dorpsvisie te storten. Bij 2500 huishoudens in Burgh- Haamstede en omstreken is vorige week een flyer in de brievenbus gegooid, met een uitnodiging deel te nemen aan een online dorps quiz, op donderdag 16 september vanaf 19.30 uur. Begin oktober vol gen nog twee talkshows. Daarbij schuiven verschillende sprekers rond de tafel om over de toekomst van Burgh-Haamstede te praten. Naar de precieze invulling wordt nog gezocht. Husselen functies Beide activiteiten moeten mensen stimuleren zich in de dorpsvisie te verdiepen. Hoe lastig dat soms ook is, erkent De Winter. ,,Voor som mige mensen gaat het ook pas le ven als je letterlijk in de Noord straat lantaarnpalen of bestrating gaat vervangen." Toch gaat de dorpsvisie iedereen in het dorp aan. Niet alleen de ver plaatsing van Market Plaza, ook het husselen van functies (onder wijs, sport, kunst, detailhandel) die al dan niet in bepaalde kernen thuishoren en de aanpak van de verkeersproblematiek maken er deel van uit. Prima vergoeding per vier weken, afhankelijk van de wijkgrootte Snel geld verdienen: je bent binnen een paar uur klaar Bezorgen kan van maandag t/m zaterdag Minimumleeftijd 15 jaar Snel bijverdienen en tijd overhouden? woensdag 8 september 2021 SD Hoe betrek je de jonkies bij visie? Anderhalf jaar nadat de seks- werkers er voor het laatst actief waren, krijgt het voormalige pand van Club Barbarella in Goes een nieuwe bestemming. Er komen appartementen in. Rob Paardekam Goes -Henk de Heijer, eigenaar Barbarella Té weinig mensen denken en praten mee over de dorpsvisie Burgh-Haamstede. En de men sen die meepraten, zijn alle maal ouder dan 40 jaar. Met filmpjes, een dorpsquiz en talk shows wordt geprobeerd meer én jonger volk bij de toekomst van het dorp te betrekken. Esme Soesman Burgh-Haamstede -Ricardo de Winter, projectleider Allemaal bij elkaar in een zaal en praten maar over de dorpsvi sie voor Burgh-Haamstede. In maart 2019 volstrekt normaal, maar na anderhalf jaar coronavirus bijna ondenkbaar. foto esme soesman Burgh-Haamstede. foto katja van noort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57