DonaldDuck.nl/app Ontdek de nieuwe app via Donald moet met zijn tijd meegaan. Zo hadden we laatst een verhaal waarin hij gaat vloggen op TokTok. Donald blijft wie hij in de jaren vijftig al was, dat is ook zijn kracht, dat elke generatie hem nog herkent. Maar je moet ook meebewegen, en daar schakelen we de hulp van onze fans graag bij in. Dat had ik als kind fantastisch gevonden, om zo mee te mogen denken." Niet alleen op de mat De laatste maanden werden de DuckDenkers stevig aan het werk gezet en draaide ook de redactie overuren. Op 1 september lanceerde Donald Duck een eigen app. Waarop natuurlijk het nieuwe nummer te lezen is, maar bijvoorbeeld ook klassieke strips, extra afleveringen van 'Mickey lost 't op' en op den duur zelfs interactieve strips waarbij je zelf keuzes maakt binnen het verhaal. "De bedoeling is dat er op de app elke dag iets te beleven valt", aldus Ferdi. "Dus niet alleen als op woensdag of donderdag de Donald Duck op de mat valt." Een app is er in deze vorm nog nergens ter wereld voor een Disney-figuur, maar bij Donald Duck houden ze wel van een beetje pionieren. Verwacht dus ook geen 'saaie' pdf'jes op de Donald Duck-app. "Dat is natuurlijk niet echt kindvriendelijk. Onze app past bij kinderen. Ze kunnen per stripplaatje lezen, maar ook als hele pagina. Ze kunnen swipen, er is dagelijks nieuwe content. Het is echt ontzettend mooi geworden." Is dit dan de toekomst, een appversie in plaats van een geprint blad? Ferdi wil er niets van horen. "De app is een verlengstuk van ons succes. Het is een andere manier om Donald Duck tot je te nemen. Vergeet niet: ouders vinden het juist heel fijn dat hun kinderen met de Donald Duck soms ook even offline zijn. Met de app zorgen we ervoor dat er meer Donald Duck-momentjes kunnen ontstaan, waar en wanneer dat ook maar uitkomt. We bestaan volgend jaar al zeventig jaar. Ik geloof heilig dat Donald Duck ook in print zal blijven bestaan." Mooi, want hij heeft natuurlijk nog een kleine 25 jaar te gaan wil hij het record van Joan verbreken. Hij lacht. "Veertig jaar is nog ver weg voor mij en ik leef behoorlijk in het nu. Maar het is een mooie droom. Ik hoop van harte dat het me gegund is." 'Donald past bij Nederland' Dat de productie in Nederland zo hoog is, is niet verwonderlijk, want in geen ander land ter wereld is Donald Duck zó populair als bij ons. In Italië en Frankrijk zijn ze veel meer van Mickey en heeft hij zijn eigen boekjes. Donald leeft vooral in het noorden van Europa, maar nergens zozeer als hier. Ferdi: "Donald past bij ons. Mickey is een beetje de perfecte man, een wijsneus die alles goed doet. Daar zijn Nederlanders niet zo gek op. Donald is de antiheld, een overmoedige lefgozer die ook slechte eigenschappen heeft. Daar houden we wél van. Bovendien spelen we bij Donald Duck ook in op de actualiteit en 'verducken' we bekende plekken, bekende mensen. Daardoor is het ook leuk voor volwassenen. Veel studentenhuizen hebben bijvoorbeeld óók gewoon een abonnement op Donald Duck." Dat de man die nu aan het roer staat van de bekendste familietitel van ons land zelf geen kinderen heeft, is dus niet zo gek. "Zolang je de beleving van een kind maar snapt Ik heb een jong nichtje en natuurlijk vrienden met kinderen. Maar ik denk ook graag terug aan wat ik als kind leuk vond. En dan zijn er natuurlijk nog onze Duckdenkers." De Duckdenkers, een groep van zo'n 3200 kinderen die regelmatig wordt gevraagd mee te denken over Donald Duck. "Wat willen zij in Donald Duck terugzien? Wat herkennen ze uit hun eigen levens? Weten ze nog wel wat een oude draaitelefoon is?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53