leder seizoen veel doelpunten 10 ZEELAND Van Drongelen niet in Europese duels Bouzambou geeft zijn visitekaartje af Zeeuwse ruiters op jacht naar medaille Onverwachts stonden ze tegen ZSC'62 toch alle drie in de beginop stelling. Delano Westerink vanaf links, Dylan Adelaar op rechts en Gijs van Duijvenbode in het mid den, achter diepe spits Jelle Boo- gerd. Westerink werkt zes dagen in de week in de horeca, heeft het in het hoogseizoen heel druk en kan dan minder trainen. De linksbuiten werd in de rust gewisseld en ver trok direct naar zijn werk. De Burghse voorhoede liet in die eerste 45 minuten zien dat ze elkaar al blindelings kunnen vinden. Een minuut na de snelle voorsprong van ZSC'62 legde Westerink de bal achter de defensie van de tegen stander, wetende dat Van Duijven bode al onderweg was. Laatstge noemde kon het net niet afmaken. De drie spelers staan al jarenlang garant voor veel doelpunten. En dan nemen we in dit verhaal nog niet eens de doelgerichtheid van Jelle Boogerd en Mark de Feijter mee. Dylan Adelaar is na omzwer vingen bij onder meer Bruse Boys, de amateurs van Sparta en MZC'11 na acht jaar weer terug op geboor tegrond. ,,Delano en ik speelden al samen bij de F'jes van DFS (voorlo per FC De Westhoek, red.). We speelden vroeger samen op straat. In het veld merk j e duidelijk dat we elkaar makkelijk vinden. Vaak we ten we al wat de ander wil en hoe die graag de bal ontvangt. Samen met Gijs heb je daardoor een dode lijke voorhoede met genoeg voet ballende kwaliteiten. Een gevaar voor alle teams in de competitie." Aansluitingstreffer Tegen ZSC'62 week Adelaar na een half uur spelen uit naar links, waarna Westerink in het centrum opdook en Van Duijvenbode vanaf rechts de bal voorgaf op de naar binnenkomende Adelaar. Hij pas seerde knap enkele tegenstanders en wekte de bal ietwat gelukkig in het doel. ,,We gaan gebruik maken van onze snelheid. Veel over de flanken spelen en alle drie veel wis selen, omdat we op alle plekken voorin uit de voeten kunnen. Zo wordt het voor tegenstanders on voorspelbaarder", weet Adelaar. Het inslijpen van automatismen en wennen aan elkaars spel is ook voor Van Duijvenbode een aan dachtspunt. ,,Wij hebben een super goede aanval met veel dreiging, snelheid en scorend vermogen. Er zijn verschillende opties. Delano of ik kunnen ook achter de spits spe len. Tegen ZSC'62 wat het nog zoe ken. Het spel in de tweede helft, veel lange ballen, ligt mij minder. Ik speel ook liever in de spits en voel me een beetje de dupe van alle mo gelijkheden", vertelde de spits. Over de samenwerking in de voorhoede is hij te spreken. ,,We hebben nooit echt vaste afspraken van tevoren. Alles gebeurt vanzelf. Doelpunten komen natuurlijk niet altijd van ons af. De rest van het team werkt net zo hard. Iedere club moet oppassen voor ons dit jaar. We hebben een sterk elftal." Dus FC De Westhoek mag dit seizoen tot de kampioenskandida ten worden gerekend. Adelaar, zelf verzekerd: „Daarvoor ben ik terug gekomen." SCHARENDIJKE Al vijf sei zoenen op rij draait FC De Westhoek'20 in de vierde klasse mee in de top vijf, maar promo veren lukte nog niet. De ploeg herbergt veel spelers die vaak scoren, met name Delano Wes terink, Gijs van Duijvenbode, Jelle Boogerd en Mark de Feijter. Dylan Adelaar is daar nu nog bijgekomen. Westerink 4; Seizoen 2019/2020: 35 goals in 16 wedstrjden. Topscorer: Gijs van Duijvenbode 13; Seizoen 2018/2019: 74 goals in 24 wedstrijden. Topscorer: Gijs van Duijvenbode 28; Seizoen 2017/2018: 58 goals in 26 duels. Topscorer: Delano Westerink 12; Seizoen 2016/2017: 57 goals in 22 wedstrijden. Topscorer: De lano Westerink 20. Rick van Drongelen zal in de groepsfase van de Conference League niet in actie komen voor Union Berlin. Op de ingediende spelers lijst voor het Europese clubtoernooi ontbreekt de naam van de verdediger uit Axel. Trainer Urs Fischer nam 25 spelers op in zijn selectie voor de Conference League. Union speelt daarin tegen Slavia Praag, Feyenoord en Mac- cabi Haifa. Keeper Aron van Lare (18) staat bij PSV op de B-lijst voor de Europa League, waarin de Eindhovenaren AS Monaco, Real Sociedad en Sturm Graz treffen. Op die B-lijst mogen clubs onbeperkt spelers zetten, mits ze op of na 1 januari 2000 zijn geboren. Daarnaast moeten ze sinds hun vijftiende minimaal twee jaar bij de club hebben gespeeld. Koewacht Oefenduel PAARDENSPORT Na de eerste dag van de landenwedstrijd bij het EK dressuur staat Nederland vijfde. In het Duitse Hagen kwamen Marlies van Baalen en Adelinde Cornelissen in actie. Van Baalen be haalde een score van 72.531 procent. Daarmee staat ze op plaats zeven, precies boven Corne- lissen. Vandaag komen de twee Zeeuwen Dinja van Liere en Hans Peter Minderhoud in actie namens TeamNL. Zij mogen proberen een teammedaille in de wacht te slepen. Het gaat uiteindelijk om de beste drie scores per land. Van Liere start om 9.42 uur op Haute Couture, Minderhoud en Glock's Dream Boy zijn om 13.24 uur aan de beurt. Ruim vier maanden voor de start van het EK futsal in eigen land gaf Saïd Bouzambou zijn visitekaartje af. De international uit Vlissin- gen scoorde twee keer tegen Argentinië, de re gerend wereldkampioen. Toch was het niet genoeg om de Zuid-Amerikanen te verslaan. Nadat Argentinië zondag in Rotterdam met 1-3 had gewonnen, werd Oranje nu met 2-4 verslagen. In Ede tekende Bouzambou voor de 1-0 en de 2-1. Dat was tevens de ruststand. In de tweede helft trok Argentinië - met Feye- noorder Marcos Senesi als supporter op de tri bune - het duel naar zich toe (2-4). De inter land stond mede onder leiding van scheids rechter Ibrahim El Jilali uit Tholen. «rMilJUrwJwi woensdag 8 september 2021 De doelgerichtheid van Gijs van Duijvenbode, Dylan Adelaar en Delano Westerink belooft een spetterend seizoen voor FC De Westhoek. In het bekerduel met het hoger spelende ZSC'62 (3-1- nederlaag) waren de eerste flit sen van de veelbelovende voor hoede zichtbaar. „Wennen aan elkaar. Slijpen aan automatis men en uiteindelijk kampioen worden." Gerrit van Loon Scharendijke Seizoen 2020/2021: 11 goals in 3 duels. Topscorer: Delano VOETBAL H Bij de start van het toernooi om de districts beker moest Koewacht een flinke neder laag incasse ren. De ploeg van trainer Jor- den Takiddine ging op bezoek bij Grenswach ters met 8-0 onderuit. In Putte stond het halverwege het duel 2-0. Grenswachters speelt in de vierde klasse B. In groep 3-06 treft Koewacht ook nog twee andere vierde klassers: Hul- sterloo en Graauw. 1-5 Terneuzense Boys was in een oefenwed strijd te sterk voor zondag derdeklasser Clinge. De za terdag-eerste klasser won na een 0-2-rust- stand met 0-5. Remon de Vlie ger was op dreef voor de formatie van Dennis de Nooijer. De middenvelder scoorde drie keer. Rick Gort en Mitchell de Nooijer waren ook trefzeker. ZAALVOETBAL Saïd Bouzambou (5) in duel met de Ar gentijn Lucas Bolo Alemany. foto anp Bij De Westhoek lijkt het spektakel gegarandeerd Delano Westerink (links), Gijs van Duijvenbode (die wordt neergelegd) en Dylan Adelaar behoren tot de spelers die bij FC De Westhoek voor de goals moeten gaan zorgen. fotos katja van noort PLOSPAN 71.eu Horse Trucks Dinja van Liere, hier in actie op het NK, gaat vandaag op medaillejacht. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42