JONG IN GOES m m mmsm 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Robin Nieuwdorp (14) uit Goes. ,,Ja, absoluut. Ik vind het veel leu ker om naar school zelf toe te gaan dan online les te krijgen. Het was best lekker dat we iedere dag eer der klaar waren, omdat de online- lessen korter waren. Op school zijn, blijft uiteindelijk toch het leukste. Al is het wel weer even wennen om soms weer na vier uur op school te moeten zitten, haha.'' ,,We zijn met ons gezin in Zeeland gebleven en naar Kamperland ge gaan. Mijn vader had een heel mooie speedboot gehuurd, waar we veel mee gevaren hebben. Zelf vind ik het ook leuk om op het wa ter bezig te zijn. Wakeboarden vind ik het gaafst om te doen. Je staat dan op een board op het wa ter en wordt door een speedboot met een lijn door het water ge trokken. Dat gaat soms echt super- hard.'' ,,Ja dat klopt wel. Ik wilde eigenlijk nog eerder beginnen, maar sinds mijn veertiende heb ik een bij baantje. Ik ben begonnen bij de Albert Heijn in Goes en sta nu ook als afwasser in de keuken van ta- pasbar Segundo in Goes. Heel erg leuk om te doen. In het restaurant valt er ook nog weleens iets extra's te eten voor het personeel, daar ben ik dol op. Laatst waren er al lerlei toetjes over zoals lavacake. Nou, dan hebben ze aan mij een goeie hoor haha.'' ,,Zeker weten! Al van kleins af aan ben ik helemaal gek van voetbal. De eerste jaren speelde ik bij SSV'65, op mijn negende ben ik naar VV Kloetinge gegaan. Dit sei zoen speel ik in de JO16-1. Vorig jaar trainde ik drie keer in de week, dit seizoen een keertje minder. Ik jf ggr' igggjMy n1- 'iï- mfa sta in het veld meestal linksbuiten. Met welke speler ik mezelf kan vergelijken? Als ik iemand moet noemen, dan houd ik het op Mar cus Rashford van Manchester Uni ted. Vorig jaar heb ik niet zoveel gescoord, dit jaar wil ik dat toch zeker wel een keer of zeven gaan doen.'' ,,Haha, net als veel jongetjes heb ik altijd gedroomd om profvoetballer te worden. Die droom heb ik wel al bijna opzij gezet hoor. Al wil ik mezelf nog wel tien procent kans geven. Waarschijnlijk zal ik over tien jaar iets met economie doen. Wat precies weet ik nog niet, maar ik wil een studie in die richting gaan doen. Het liefst zou ik een ei gen bedrijf beginnen. Ik heb be grepen dat dat de beste manier is om miljonair te worden. Dat lijkt me wel een mooi vooruitzicht.'' Al meer dan dertig jaar was Johan van Waes uit Hei kant in het bezit van een hem zeer dierbare wandelstok. Groot was het verdriet dan ook toen zijn geliefde wandelstok kwijtraakte. Een oproep in Lezers helpen lezers eind vorig jaar moest uitkomst brengen. Helaas voor Jo- han leverde het geen reactie op die zijn wandelstok deed terugkomen. ,,Het was ergens in november 2020 dat ik naar gemeenschaps centrum 't Heike bij ons in het dorp ging. Daar was een mooi schilderij komen te hangen dat ik Lezers helpen lezers wilde gaan fotograferen. Voordat ik dat deed, zette ik mijn wandel stok even weg. U raadt het al, deze ben ik naderhand vergeten. Toen ik wat later terugkwam bij 't Heike was de wandelstok verdwenen en niet meer terug te vinden. Ontzet- tend jammer, want het is een wer kelijk schitterend en bijzonder exemplaar." De wandelstok van Johan is ge makkelijk te herkennen door een fraaie slangenkop aan de boven kant. Speciaal voor hem gemaakt ter ere van zijn 25-jarig huwelijks jubileum in 1989. ,,Mijn schoon broer heeft hem ontworpen en ook zelf gemaakt. Ik weet dat hij tientallen boomtakken bestudeerd heeft om de ideale tak te vinden, waar hij de slangenkop uit kon maken. Zijn initialen staan ook in de stok, Edm, dat staat voor Eddy de Maat. Hij was elektricien op vliegbasis Gilze Rijen, maar in zijn vrije tijd druk bezig met het ma ken van allerlei moois zoals ook juwelenkistjes. Zelf ben ik veel be zig met schilderen, dus dit soort dingen spreken me erg aan. Ik hoop echt dat dit unieke familie stuk weer bij me terechtkomt, want ik ben er erg aan gehecht." woensdag 8 september 2021 GO 'Al van kleins af aan ben ik helemaal gek van voetbal' Bas Dingenouts Zo, het schooljaar is weer be gonnen. Ben je blij dat je weer écht naar school kunt gaan? Ben je nog op vakantie geweest deze zomer? Je bent een drukbezet man met ook nog eens twee baantjes naast school. Robin Nieuwdorp Geboren: 6 oktober 2006 Woont met: vader Jimmy, moeder Ingeborg, broer Da- mian (18) en zus Isa (11) Huisdieren: geen School: gaat naar 4 mavo aan het Ostrea Lyceum in Goes Hobby's: voetbal, wakeboar- den Bijbaantje: vakkenvullen bij Albert Heijn en afwassen bij tapasbar Segundo in Goes Verliefd: nee Heb je nog tijd voor hobby's naast school en werk? p *■- ïai- laif M >-."v Ï12xiir r - IHMSaê Robin Nieuwdorp houdt een balletje hoog. foto johan van der heijden Als we over tien jaar weer met je spreken, wat ben je dan aan het doen? Schitter je in de voetbal stadions? Bas Dingenouts Heikant Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Johan van Waes, hij is op zoek naar zijn wandelstok. Johan van Waes heeft zijn verloren wandelstok nagetekend. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41