Wonen in voormalige seksclub Barbarella kan straks in Goes 7 FILM BY THE SEA ONDERNEMERS Film by the Sea timmert al meer dan twee decennia aan de weg. Het filmfestival moet niet alleen leven brengen aan boulevard en strand, maar ook in de Vlissingse binnenstad. Voorzitter J olanda van Boven van de Vlis singse Ondernemers Centrale (VOC) vond al langer dat onderne mers meer met het filmfestival moesten doen. ,,Het is een Vlis- sings festival, maar daar was - in tegenstelling tot andere plaatsen waar filmevenementen zijn - in de stad maar weinig van te zien. Dat zou anders moeten, vindt een aan tal mensen al langer." Onder die mensen niet alleen ondernemers, meldt Van Boven. Ook festivaldirecteur Jan Doense was enthousiast. ,,Hij kwam met het idee om boekvertellingen te houden door de stad. Mensen kunnen een route volgen waar ze op verschillende locaties een deel van een verhaal van Jaap Robben horen. De auteur, dit jaar jury voorzitter bij Film by the Sea, loopt misschien zelf ook weleens mee", onthult Van Boven. De ondernemersclub roept alle ondernemers op hun etalages en etablissementen in te richten met attributen die naar films, de film wereld, acteurs of animatiefiguren verwijzen. Als inspiratie richtte de VOC de etalages van de leeg staande Residentie Vlissingen We warmen dit jaar lekker op en hopen in de toekomst verder te groeien als filmstad Vlissingen naast haar kantoor aan de Kleine Markt in met filmrekwisieten van Ad Petiet. Een aantal winkeliers kwam zelf al creatief uit de hoek en de ondernemerscentrale zet 150 tassen met bescheiden versierin- gen uit. Maskers van bekende ac trices en acteurs, rode lopertjes en andere aan films en de bioscoop gelieerde parafernalia. ,,De gemeente was zo vriende lijk ons een bescheiden extra bij drage te geven, omdat ze ook op het stadhuis vinden dat Film by the Sea heel Vlissingen een boost kan geven", prijst Van Boven. Er komen ook enkele filmborden in de stad, scènes uit rolprenten waarin de hoofden van acteurs en actrices ontbreken, zodat filmfans selfies kunnen maken van zichzelf als filmster. ,,En in twintig zaken in de stad zullen daarnaast grote borden van sterren als Marilyn Monroe, George Clooney, Ange- lina Jolie of Darth Vader pronken." Op de twee zaterdagen 11 en 18 september (het filmfestival loopt van vrijdag 10 tot en met zondag 19 september) zijn er speciale activi teiten. De eerste zaterdag kunnen kinderen meedoen aan een speur tocht langs etalages in de binnen stad. Winnaars ontvangen gratis kaartjes voor speciale kinderfilms die woensdag 15 september zijn te zien in CineCity. Op de tweede zaterdag toveren bodypainters een dozijn modellen in evenveel zaken om tot iconen van de cinema. Optocht filmsterren De plannen van het VOC-bestuur en een aantal leden strekten nog verder. ,,Maar door corona kan en mag nog lang niet alles. Voor bij voorbeeld een concert met film muziek of een optocht van (ver klede) filmsterren moesten we te veel maatregelen nemen. De spon taniteit en lol zijn er dan bij voor baat af en handhaving van alle re gels zou nog niet makkelijk zijn." Gemiste kansen De immer positieve Van Boven blijft niet sippen over gemiste kansen, maar ziet mogelijkheden om de komende jaren het aantal activiteiten uit te breiden. We warmen dit jaar lekker op en ho pen in de toekomst nog verder te groeien als filmstad Vlissingen." De eigenaren willen in het gebouw aan de Vuilstraat - deels met uit zicht op de Grote Markt - vijf ge zinsappartementen van verschil lende groottes maken. Ze zijn ove rigens ook eigenaar van de verdie pingen van het naastgelegen pand (boven de voormalige winkel 't Rondje). Daar komen ook nog eens twee appartementen. Er moet nog een kleine slag om de arm worden gehouden, want de vergunning voor de komst van de zeven appartemen ten is nog niet ver strekt. De aanvraag is ingediend. De seksclub aan de Vuilstraat bestond sinds 1976. De eerste tien jaar heette hij Pan dora. Deze club werd destijds opge richt door de bekende 'meesterkra- ker' Aage MHenk den Heijer nam de club in 1986 over en doopte hem om tot Barbarella. Hij maakte ruim een jaar geleden bekend te stoppen met het bordeel in de Goese bin- nenstad, nadat de club toen al maanden gesloten was vanwege de corona-uitbraak. Hij dacht ge zien zijn leeftijd (toen was hij 69) al langer aan stoppen, maar de lockdown gaf de doorslag. Den Heijer zocht bewust niet naar een nieuwe uitbater voor de club. Hij wilde zelfs niet dat er weer een bordeel in het pand kwam. Volgens Den Heijer is het haast niet meer te doen om een club als Barbarella te runnen met alle regels die er zijn. ,,Het is niet voor niets dat je nergens in heel Ne derland een eigenaar van een seks club zal vinden die er langer zit dan ik'', liet hij destijds optekenen. woensdag 8 september 2021 WA Heel Vlissingen moet film ademen René Hoonhorst Vlissingen -Jolanda van Boven, VOC Anderhalf jaar nadat de seks- werkers er voor het laatst actief waren, krijgt het voormalige pand van Club Barbarella in Goes een nieuwe bestemming. Er komen appartementen in. Rob Paardekam Goes VOC-voorzitter Jolanda van Boven in een filmdecor op de begane grond van Residentie Vlissingen. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39