Angela Verademing Weer komt Donnie bij een volkszanger uit m 26 'v L\ I l 'vf v| P In de nieuwe MAX-dramaserie Maud Babs speelt Loes Luca een moeder die kampt met beginnende alzheimer. Haar eigen moeder dementeert al acht jaar. KIJKT TV Johnny de Mol had maandagavond een maz zeltje bij de aftrap van zijn nieuwe dagelijkse talkshow HLF8 (spreek uit als half 8, handig zodat de SBS-kijker niet én een programmatitel én een uitzendtijdstip hoeft te onthouden). Bij con current Khalid Kasem op NPO 1 waren op dat moment een NRC-columnist, een Volkskrant journalist en de directeur van een Amsterdams debatzaaltje tamelijk eensgezind in hun kritiek op premier Rutte. Dus als ik al niet benieuwd was naar Johnny's nieuwe programma, dan zapte mijn afstandsbediening er wel uit zichzelf naartoe. In het decor van een Amsterdams café - compleet met poetsende barvrouw - ontvangt Johnny dage lijks een keur aan vrienden uit de showbizz voor een babbeltje, een gebbetje en een mierzoet liedje of gezellige meedeiner aan de piano. Je hoeft als kijker niet bang te zijn voor de zoveelste discussie over Afghanistan, de slepende formatie of het MHi7-proces. Corona is er helemaal een verboden woord, verklapte gast Jeroen van der Boom per ongeluk. Maandag schoven Davina Michelle, Remy Bon- jasky, de eerder genoemde Van der Boom, Charly Luske en Bente Fokkens aan. En niet te vergeten tv-dinosaurus Henny Huisman. Die laatste gast getuigt niet van veel creativiteit van de redactie, maar wellicht was er een onverwachte afzegging en moest er in allerijl iemand worden geritseld die altijd 'ja' zegt. Als Johnny er elke avond zoveel BN'ers doorheen jaagt, is hij binnen twee weken door al zijn poten tiële gasten heen. Dat realiseert hij zich kennelijk ook, want hij informeerde alvast bij Henny of hij nóg een keer wilde komen. Het voormalig kijk cijferkanon is immers nooit te beroerd om een pijnlijk geheim van een collega te openbaren of een anekdote uit zijn rijke carrière op te dissen. Die van maandag ging over een brandende anus in zijn tijd bij de EO door het gebruik van verkeerde afveegdoekjes. Johnny heeft genoeg flair en persoonlijkheid om zo'n uurtje tv te dragen. Ook is het een ver ademing om een presentator aan het werk te zien die daadwerkelijk kan presenteren. Er was geducht gerepeteerd zodat zogenaamd spontane momen ten ('goh Johnny, hoe was de bruiloft van je vader?' en - floep - daar waren de foto's al) redelijk spon taan aandeden. Of de timing van een eigen talkshow handig is nu zijn ex-vriendin Shima aangifte heeft gedaan van poging tot doodslag, is een ander verhaal. Maar als je vader de baas is, is een imagoprobleem geen obstakel bij de verdeling van nieuwe programma's. Veel inhoud lijkt HLF8 niet te bieden, maar voor de ontspanning zoekende tv-kijker is dit perfect. Enige vereiste is een maag die sterk genoeg is om het Gooische ons-kent-onssfeertje aan te kunnen. Quote van de dag Ik heb stiekem door de luxaflex staan kijken hoe Anne haar fiets van het slot haalde en wegfietste. Beeld boze Lil'Kleine TELEVISIE Kids weer in de keuken INTERVIEW LOES LUCA e eerste keer dat ik iets vreemds merkte aan mijn moeder, was toen ze crème fraiche door de kroten roerde. O sorry, dat is Rotterdams voor bietjes. Ze deed crème fraiche bij de bietjes en dat deed ze anders nooit. Een dag later zette ze mijn bord op een andere plek dan waar ik al twintig jaar zat. Dat klopte ook niet. Ze bedacht overal re denen voor. Dan vroeg ik haar: waarom heb je nu twintig Danoon- tjes gekocht? 'Oh, daar had ik trek in.' Een dag later kwamen er weer twin tig bij. 'Ja, ze waren in de aanbieding.' Dat is nu acht jaar geleden, zo lang dementeert mama al. De laatste twee jaar zit ze in een verzorgingshuis. En al die jaren zitten we samen in haar alzheimer-gevangenis. Zij kan er niets aan doen en ik moet er, als haar enige kind, wel in mee. Ik ben gevan gen in haar hulpeloosheid. Ik zit nu even in de Pyreneeën, bij mijn ex, de vader van mijn kind. Dat kan alleen omdat Et, de geweldige ex van mijn Het nummer lag al anderhalfjaar op de plank, maar joligheid aan het begin van de coronatijd leek René Froger (60) en Donnie (27) niet zo'n goed idee. ,,Ik ben am bassadeur van de Voedselbank en zingen over 'bon gepakt en een ton gepakt' was niet gepast'', zegt Froger. ,,Maar nu gaan we toch een wat positievere kant op, hoop ik. Bon gepakt gaat over al les halen uit het leven. Een feest lied waar ik vrolijk van word.'' Het idee voor de samenwerking kwam van Donnie, die aan Fro- ger dacht toen hij eens de vraag kreeg of hij zin had in een vers kopje thee. ,,Ik moest bij die vraag meteen denken aan Een ei gen huis. Een geniaal nummer.'' Tijdens een spontane studio sessie ontstond Bon gepakt, waarin Froger zingt, Donnie rapt en aan het slot nog even refereert aan het verse kopje thee. De songtitel moeten we niet te let terlijk nemen. ,,Ik heb al jaren geen bekeuring meer gehad'', zegt Donnie. ,,Ik ook niet'', rea geert Froger. ,,Ik ben rustiger ge worden.'' Na samenwerking met Gerard Joling, Frans Bauer en Frans Duijts lijkt Donnie alle volks zangers af te gaan. ,,Wie de vol gende is? Dat houd ik nog even voor mezelf.'' - Alexander van Eenennaam De contouren van HLF8 waren meteen duidelijk. - Schrijver Kluun over Anne de Jong met wie hij zaterdag trouwde. WOENSDAG 8 SEPTEMBER 2021 PC MUZIEK De mishandeling van een 28-ja- rige man in club Olivia in Amster dam, waarvoor rapper Lil' Kleine wordt vervolgd, is vastgelegd op camerabeelden. Deze zitten in het strafdossier, zegt de advo caat van een van de medever dachten. De nieuwe reeks van Heel Holland Bakt Kids is vanaf zaterdag 2 oktober te zien. De kinde ren bakken sa men met een volwassene, André van Duin presenteert het. Jeroen Schmale Een paar maanden na zijn sa menwerking met Frans Duijts heeft rapper Donnie (Donald Scloszkie) andermaal een hit te pakken met een volkszan ger: René Froger: Bon gepakt, een ode aan optimisme. Donnie en René Froger. foto NICK VAN ORMONDT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26