K I# Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! Activeer nu gratis PZC.NL/GOALALERT 24 ZEELAND US Open-avontuur Van de Zandschulp zit erop na verlies tegen Medvedev Het sprookje van Botic van de Zandschulp op de US Open is ten einde. De tennisser was een van de verrassingen in New York, maar boog voor Daniil Medvedev, de nummer twee van de wereld: 3-6, 0-6, 6-4, 5-7. Fardau Wagenaar New York Het was zijn debuut in het Arthur Ashe Stadium, het imposante cen tre court van de US Open. Zijn eer ste ontmoeting ook met Daniil Medvedev, de enige tennisser in New York waarvan verwacht wordt dat hij een kans maakt Novak Djo- kovic te verslaan. Botic van de Zandschulp dus. Hij leek er hard af te gaan, had last van zijn been, maar staat niet voor niets bekend als on verschrokken en onverzettelijk. Toch maakte hij het zijn tegenstan der nog moeilijk. En het publiek vond het fantastisch. De 25-jarige Nederlander begon wat zenuwachtig aan de tot nu toe grootste partij van zijn carrière. Hoe koel hij mag ogen, het is ook niet niets. Drie weken geleden was hij een grote onbekende en kon hij over het tennispark wandelen alsof hij een bezoeker was. De afgelopen dagen boog de hele internationale media zich over hem. 'Botic who?' Buitenlandse verslaggevers, com mentatoren en ook zijn tegenstan der Medvedev probeerden zijn ach ternaam uit te spreken. Het leverde grappige beelden op. Terug naar de baan. Opeens was daar de lach van zijn coach Michiel Schapers. Het was in die heerlijke derde set, waarin de kwartfinale pas tot leven kwam. Van de Zand- schulps service begon te lopen, hij maakte een paar heerlijke punten en brak de service van zijn tegen stander. Het publiek werd enthousiast, kon hij toch een set uit het vuur sle pen tegen de ijzersterke Rus die nog geen set had verloren dit toer nooi? Het lukte hem wonderwel, in de vierde set oogde de Nederlander sterk, bleef lang bij, maar uiteinde lijk moest hij alsnog zijn meerdere erkennen in Medvedev. Geenschande En laten we wel zijn: dat is absoluut geen schande. Hooguit zonde dat hij juist in de partij waarin hij alles nodig had, tekenen van vermoeid heid begon te vertonen en wat last kreeg van zijn been. Medvedev zei voor de kwart finale al dat hij gebruik wilde maken van de vele uren die zijn opponent in de benen had. Ter ver gelijking: de Rus stond op weg naar de kwartfinales geen set af en had nog geen greintje energie verspild. Van de Zandschulp was al meer- dere keren diep ge gaan en stond in totaal 20 uur en 27 sets op de baan. Medvedev een kleine 7,5 uur, waarin hij slechts 12 sets nodig had. Ondanks het verlies beleefde de tennisser uit Veenendaal tij dens de US Open van 2021 het tot nu toe ab solute hoogtepunt in zijn carrière. Hij begon als nummer 117 van de wereld aan de kwalificaties, over leefde die, was blij na zijn zege in de eerste ronde, kreeg hoop na zijn tweede partij en verraste het meest met zijn overwinning op de als elfde geplaatste Argentijn Diego Schwartzman. Het werd een epi sche thriller, waarin hij de harten van veel (Amerikaanse) tennislief- hebbers veroverde. Vanaf volgende week is Van de Zandschulp de nummer 62 van de wereld en hij maakt daarmee een megasprong op de ranglijst. De Veenendaler gaat komend jaar meedoen met de grote jongens, de verwachtingen worden hoger en Van de Zandschulp is be paald geen onbekende meer. Wie had dat gedacht toen hij en zijn coach Schapers drie weken geleden aankwamen in New York, voor zijn eerste deelname aan de US Open? VRIENDEN LOTERIJ woensdag 8 september 2021 Sprookje is voorbij, wel talloze harten veroverd 4 Botic van de Zandschulp moest op het centre court zijn meerdere erkennen in Daniil Medve dev. Inzet: res pect van de Rus voor de tennisser uit Veenendaal. FOTO'S AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24