<ë>KWF Kroongetuige wil weer praten in liquidatiezaak 9 Omdat er zoveel is om voor te leven... KWF is tegen kanker, maar meer dan dat zijn we voor het leven. Voor opnieuw verliefd worden. Voor je ambities waarmaken. Voor je kleinkind vasthouden. Daarom financieren wij niet alleen levensreddend onderzoek, maar zetten wij ons ook in voor iedereen die leeft met kanker. Geef tijdens de collecteweek. Aan de collectant, via de QR-code of online. Het liquidatieproces Marengo wordt volgende week dinsdag her vat. Er zijn twee dagen vrijgemaakt om kroongetuige Nabil B. in het openbaar te verhoren. Eind mei maakten de advocaten van de kroongetuige nog bekend dat die zijn medewerking had opgeschort vanwege veiligheidsproblemen rondom zijn gezin, maar de Amsterdamse rechtbank bevestigt dat de kroongetuige nu weer gaat meewerken. ,,De rechtbank heeft van de raadslieden van de kroon getuige vernomen dat er op dit moment geen belemmeringen meer bestaan voor het doorgang kunnen vinden van zijn verhoren." Peter Schouten, een van de advoca ten van de kroongetuige, wil niet toelichten waarom zijn cliënt weer gaat meewerken. De kroongetuige heeft vaak aan de bel getrokken over de in zijn ogen gebrekkige veiligheidsmaatre gelen die justitie voor hem en zijn naasten heeft getroffen. Een week nadat het OM bekendmaakte dat het een deal met hem had gesloten, werd B.'s broer doodgeschoten. Aangenomen wordt dat deze moord een wraakoefening was voor het 'verraad' van B. In september 2019 volgde de moord op zijn raads man Derk Wiersum. En in juli werd Nederland opgeschrikt door de moord op Peter R. de Vries, die optrad als vertrouwenspersoon van de kroongetuige. Doordat Nabil B. sinds eind mei niet meer wenste mee te werken als getuige, is een aantal verhoren uit gesteld. lia en economisch hart Sao Paulo moeten de zwaartepunten wor den van een massale steunbetui ging aan de president en een luid protest tegen Hooggerechtshof en Congres. Als het aan Bolsonaro ligt, vullen miljoenen aanhangers volgende week de straten. ,,Het moet een foto worden voor de wereld, om te laten zien wat jullie willen. Ik kan alleen iets doen als jullie dat willen", aldus de presi dent. Ook de oppositie tegen Bolso- naro heeft de belangrijkste Brazi liaanse feestdag uitgeroepen tot actiedag. Een groot deel van de bevolking is aangeslagen en boos door het verwoestende gat dat de coronapandemie heeft geslagen en moe van de chaos die Bolso- naro creëert zonder daadwerke lijk te regeren. De economische groei van zo'n 5 procent over het afgelopen jaar wordt vooral ver oorzaakt door de export van vlees en soja. Gewone Brazilianen mer ken daar weinig van en zien bij een inflatie van 9 procent vooral de prijzen van eerste levens behoeften als vlees, rijst en bonen met soms tientallen procenten stijgen. 15 miljoen Brazilianen zijn werkloos, het op een na hoogste aantal ooit, en het afgelo pen jaar is de werkloosheid met 2 miljoen toegenomen. De coro- nasteun voor de meest kwetsbare groepen, variërend van 25 tot 65 euro per maand, is ontoereikend voor een menswaardig bestaan. Kampen Confrontaties tussen beide kam pen zijn op 7 september niet uit gesloten. Dat maakt de rol van de Militaire Politie (PM), verant woordelijk voor de openbare orde, interessant. Vorige week werd in Sao Paulo een comman dant van de PM, die leiding geeft aan vijfduizend agenten, ge schorst nadat hij had opgeroepen de pro-Bolsonarobetogingen te steunen, het Hooggerechtshof bekritiseerde en diverse politici beledigde. Het is niet ondenkbaar dat dergelijke sentimenten op meerdere plaatsen in de organisa tie van de militaire politie leven en eenheden van de PM zich gaan mengen in de betogingen. Scan de code en doneer direct! dinsdag 7 september 2021 kwf.nl/collecte Tegen kanker. Voor het leven. Kroongetuige Nabil B. gaat weer meewerken aan het Marengo- proces en zal weer antwoorden geven op vragen die rechters en advocaten voor hem hebben. Yelle Tieleman Amsterdam M President Bolsonaro, omringd door militai ren, kijkt naar de co lonne van defensie materieel. FOTO'S REUTERS T Een van de tanks die door het centrum van hoofdstad Brasilia reed op de dag van een politieke stemming. De politici lieten zich niet intimideren. foto reuters Een noodhospitaal in een buitenwijk van Sao Paulo lag eerder dit jaar vol met coronapatiënten. foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9