H i Inzet met hart en ziel 3& 7 JACQUELINE DU PARAND-ULENBERG ODENSEHUIS De opzet van culturele ontmoetingen voor mensen met beginnende dementie past naadloos in de maatschappelijke betrokkenheid van Jacqueline du Parand-Ulenberg (71). Natuurlijk zette zij zich spontaan in voor het project 'Odensehuis op locatie'. De Gouwe van i Schouwen Van huis uit meegekregen die maat schappelijke betrokken heid? Ze kijkt even bedenke lijk en zegt: ,,Nee, het besef dat sommige mensen het moeilijker hebben dan anderen is vooral tij dens mijn werk pas goed doorge drongen.'' Jacqueline du Parand werkte jaren als ambtenaar bij de gemeente Rotterdam in manage mentfuncties voor verschillende projecten. Meteen verkocht „Tijdens een congres in De Zeeuwse Stromen kwam ik voor het eerst in deze regio. Mijn man reed met me over de Hogezoom om te laten zien hoe mooi het hier was. Ik was meteen verkocht'', schetst Jacqueline wat vooraf ging aan het besluit hun dijkhuis in Rhoon te verkopen en in Burgh- Haamstede te gaan wonen. ,,Dat is 25 jaar geleden. Geen seconde spijt van gehad, maar na negen jaar heen en weer reizen voor mijn werk naar Rotterdam was ik dat wel zat en besloot ik met ver vroegd pensioen te gaan. Vanaf dat moment nam ik me voor als vrijwilliger actief te worden voor maatschappelijke activiteiten.'' Dat voornemen heeft ze waar gemaakt. Haar lijst met sociale functies is lang en divers en be treffen allemaal inzet en zorg voor Het is geweldig om mensen met beginnende dementie kunst en cultuur te laten beleven anderen, zoals onder meer: woon voorziening, diabetesvereniging, patiëntenbelangen, Rode Kruis, zorgkwaliteit. Zij is ook lid van de Dorpsraad Burgh-Haamstede met de voor haar specifieke porte feuille Sociaal Domein. Een zware tijd kreeg Jacqueline persoonlijk te verwerken toen haar man Alzheimer kreeg en twee jaar ge leden overleed. Dat bracht veel verdriet, maar ze besloot toch be wust niet als treurende weduwe weg te kwijnen. Het liefste zet Jacqueline zich in voor het initiëren van projecten. ,,Ik werd er zo blij van om samen met Pauline Klerkx het Odense- huis op locatie te realiseren. Het is geweldig om mensen met begin nende dementie kunst en cultuur te laten beleven. Met lezingen ook over allerlei onderwerpen en dan wel interactief. Dus met ruimte voor de gasten zelf om iets over hun eigen ervaringen te vertellen. Wat had ik zoiets mijn man ook nog graag gegund.'' Ouder worden Jacqueline is blij met alle mede werking die ze krijgt bij dit pro ject. Onder meer van Marcel Wil- lemse van Boerderij Molenberg waar de bijeenkomsten vanaf 23 september wekelijks worden ge houden. Heeft ze zelf overigens zorgen over ouder worden? ,,Nou Alzheimer geeft me een schrik beeld, maar wat ouder op zich be treft: Daar word ik niet chagrijnig van, ik wil positief in het leven blijven staan.'' Pauline Klerkx is professio neel coördinator bij het Oden- sehuis Schouwen-Duiveland. Zij beveelt vrijwilligster Jacque line du Parand-Ulenberg aan als Gouwe van Schouwen. ,,Jacque- line is een vrouw die zich al ja ren met hart en ziel inzet voor activiteiten ten behoeve van de samenleving. Zij kwam voor mij op het juiste moment op mijn pad voor de opzet van 'Odense- huis op locatie', wekelijkse cul- turele ontmoetingen voor mensen met geheugenklach ten of begin nende demen tie. Jacqueline beschikt dankzij vele bestuursfunc ties over een breed netwerk en heeft ruime er varing met de opzet van nieuwe initiatieven. Zo iemand had ik pre cies nodig om het 'Odensehuis op locatie' gereali seerd te krijgen. Voor de verdere uitwerking en begeleiding zijn natuurlijk alle vrijwilligers in het Odensehuis van groot belang." dinsdag 7 september 2021 SD Ali Pankow In de wekelijkse rubriek, De Gouwe van Schouwen, vertelt ie mand wie een beetje extra aan dacht verdient en waarom. In deze aflevering: Jacqueline du Parand-Ulenberg Jacqueline du Parand-Ulenberg hoopt naast de culturele bijeenkomsten in Boerderij Molenberg op termijn ook inloopochtenden voor een Odensehuis in Burgh-Haamstede te kunnen opzetten. Burgh-Haamstede - Jacqueline du Parand-Ulenberg Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50