I 6 tëm Nog voor de bel gaat, staan leerlingen overal op Schouwen- Duiveland met hun neuzen tegen het raam van hun lokalen gedrukt. De scholen zijn weer begonnen. En dat vindt bijna iedereen leuk. ■nmr Je kunt als ouders nog de wildste vakanties boeken; genoten werd er van de kleinste dingen. ,,Ik ben naar Neeltje Jans geweest en ik heb mijn moppenboekje hele maal uitgelezen", vertelt één van de kinderen uit de klas van meester Tim. Er werden 'vette cars' gespot in Amsterdam, speeltuinen bezocht en één van de meiden stond oog in oog met tyrannosaurus Trix in Naturalis. ,,Hij wou je bijna opeten. Zo stond-ie erbij." Ook Vajèn en Izzy hadden een heel leuke vakantie. ,,We hebben ge speeld en paard gereden." Toch zijn ze superblij dat het nieuwe school jaar weer is begonnen. ,,Het leuke is dat je al je vrienden weer ziet." Meester Tim Ravia wacht zijn leer lingen met evenveel enthousiasme op. ,,Ik heb zes weken vakantie gehad en dat is lang genoeg. Ik heb nu wel weer zin om te beginnen. Het is leuk om de kinderen weer te zien en er voor te zorgen dat ze het naar hun zin Het is een mooi initiatief. We klagen niet. Maar het onderwijs schreeuwt natuurlijk eigenlijk om structureel extra geld hebben, zich veilig voelen en zich ontwikkelen." Zes weken vakantie klinkt glori eus, maar achter de schermen waren de juffen en meesters minder lang aan de luier. Bij toerbeurt stonden ze tijdens de vakantie te schoffelen in de in het voorjaar gerealiseerde moestuin achter de school. Er werd gedurende de hele zomer in de tuin gewerkt en geoogst. ,,Vanmiddag kunnen de leerlingen hier zelf weer aan de slag'', zegt schooldirecteur André Koster. Uit eten Vorige week al was het schoolteam in de weer om het nieuwe schooljaar in de steigers te zetten. Eerst met z'n al- len uit eten en vakantieverhalen uit wisselen. De dag daarna weer vol aan de bak. ,,Donderdag hadden we onze eer ste vergadering. We hebben een jaar planning gemaakt en allerlei dingen voorbereid. We hebben er gewoon weer zin in", aldus Koster. Even slikken Het wordt volgens hem een bijzon der jaar voor De Klimop. ,,De hele school gaat gepimpt worden." Bin nen- en buitenboel worden geschil derd, er wordt nieuwe vloerbedek king gelegd en nieuwe vitrages opge hangen. Zelf afkomstig van de relatief nieuwe brede school Noorderpolder in Zierikzee was het voor Koster even slikken in Dreischor. ,,Het is een prachtig gebouw en het is een prima en fijne dorpsschool. Maar de bin nenzijde was wel aan een opknap beurt toe. En dat gaat dit jaar dus ook gebeuren." Onderwijskundig gezien is het, met twee coronajaren achter de rug en met NPO-geld in de portemon nee, zaak om eventuele door corona opgelopen onderwijsachterstanden weg te werken. Dat NPO-geld (NPO staat voor Nationaal Programma On derwijs) is daar specifiek voor be doeld. ,,Het is een mooi initiatief. We klagen niet. Maar het onderwijs schreeuwt natuurlijk eigenlijk om structureel extra geld. En om veel meer leerkrachten." dinsdag 7 september 2021 Ouders en verzorgers staan nog even voor het raam om gedag te zeggen tegen hun kinderen, terwijl meester Tim Ravia van groep 4/5/6 de eerste schooldag inluidt op OBS de Klimop in Dreischor. foto's katja van noort 'We hebben er héél veel zin in' Esme Soesman Dreischor - André Koster, directeur Obaseschool De Klimop Alvast even gluren in het lokaal voor de les van groep 4/5/6 van de Klimop in Drei schor weer gaat be ginnen. V rm»tm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49