II 9 Geen goals, wel veel sfeer bij wedstrijd in Vogelwaarde Dat het 75-jarige Vogelwaarde door een onterecht gegeven strafschop zou kunnen verliezen, vond de voormalige prof zonde. En dus schoot hij zaterdag expres naast. Het moment van de strafschop in de ju bileumwedstrijd tussen Vogel waarde en Oud- Feyenoord was za terdag typerend voor de gemoede lijke sfeer in het veld. Vogel waarde-verdediger Marshel St. Ja- coba ging halverwege de tweede helft binnen de zestien voor de bal in het duel met Feyenoord-spits Mike Obiku. Strafschop? Nee, von den de hoofdrolspelers. Scheids rechter Dries de Korte wees echter gedecideerd naar de penaltystip. Henk Vos, die in zijn profvoetbal loopbaan zelden een strafschop miste, ging achter de bal staan. De Brabander trapte de bal luttele meters naast. ,,Ik miste bewust, omdat het geen strafschop was. Ik deed het expres, want ik vond het lullig voor die jongen", zei Vos na afloop van het duel, dat in 0-0 ein digde. St. Jacoba baalde in eerste instantie, maar zijn gezicht klaarde al snel op. ,,Vos gaf een knipoog naar me. Toen wist ik ge noeg." Obiku (52) kon zich helemaal vinden in het sportieve gebaar van zijn medespeler. ,,De tweede over treding op mij was wel een straf schop, maar het is prima zo. De te genstander heeft het uitstekend gedaan." De aanvaller bleek nog steeds populair bij de fans. Jong en oud verzamelde zich bij de kleed ruimtes voor een selfie met de sympathieke Nigeriaan. Zijn naam blijft onlosmakelijk verbonden met het doelpunt (Gol den Goal) in de verlenging van het duel in de kwartfinale van de be kercompetitie tegen Ajax in maart 1995, wat de uitschakeling voor de Amsterdammers betekende. Obiku schoof de bal na een snelle individuele actie langs doelman Edwin van de Sar. ,,Aan die treffer word ik nog altijd door mensen herinnerd", vertelde hij. ,,Ajax was superieur in die tijd, voetbalde in de Champignons League en had zes internationals. Winnen in Amsterdam gebeurde zelden. Ik snap de supporters. Het is een hoogtepunt in mijn loopbaan. Het winnen van de beker met een tref fer in de finale (2-1) tegen Volen- dam, vond ik zelf belangrijker." Blikvangers Ook Henk Vos, Patrick Paauwe en Bennie Wijnstekers namen de tijd voor een selfie met de fans. Samen met Obiku waren ze de blikvan gers in het veteranenteam, dat ook namen als Ali Boussaboun, Glenn Loovens, Gill Swerts, Danny Kal den en doelman Edwin van Zwie- teren in de opstelling had. ,,Ze hebben allemaal speelminuten in We spelen alleen wedstrijdjes en trainen niet het eerste elftal gemaakt", verze kerde voorzitter Hans Venneker van Oud-Feyenoord. Wijnstekers speelde eerder in 1985 met Feyen- oord op hetzelfde complex een ju bileumwedstrijd in het kader van het veertigjarig bestaan van Vo gelwaarde. In de kantine van de zondag-vierdeklasser prijkt een foto van Wijnstekers met de aan voerdersband. ,,Dat vind ik nou leuk", gaf hij aan. ,,Ik werd er van avond veel op aangesproken. Zelf kan ik me niet veel van die wed strijd herinneren." Wijnstekers, net 61 jaar gewor den, speelde 419 wedstrijden in het betaald voetbal. De verdediger staat bekend als Mister Feyenoord. Ook is de Rotterdammer ambas sadeur en hoofdtrainer van de Soccer School. Het was de eerste wedstrijd voor de oud-spelers van Feyenoord sinds de corona-uit braak. Het spel oogde nog wat krampachtig. ,,We spelen alleen wedstrijdjes en trainen niet", merkte Mike Obiku breed lachend op. Krappe selectie De selectie was aan de krappe kant, met net voldoende basisspe lers. Venneker had op meer spe lers gerekend. Peter Houtman had een andere verplichting en Regi Blinker was niet fit genoeg. ,,De selectie bestaat uit 25 tot 30 spe lers. We spelen jaarlijks tien wed strijden van mei tot september, het liefst op vrijdagavond", ver telde Venneker. De 76-jarige oud voetballer van Feyenoord en Sparta vond het jammer dat het geen demonstratiewedstrijd was geworden. ,,Die ruimte kregen we niet van de tegenstander." Het publiek werd niet echt verwend met hoogstandjes en moest het stellen zonder doelpunten. Voorzitter Harold de Rijk keek terug op een geslaagd 75-jarig ju bileum. ,,Vorig jaar lukte het niet vanwege corona. Het was een ri sico om de jubileumwedstrijden naar september te verplaatsen, maar het heeft goed uitgepakt." Zaterdag kwamen ook de vete ranen van Vogelwaarde en Honte- nisse in actie en de vrouwen van Vogelwaarde speelden tegen oud voetbalsters van de jubilerende vereniging. Ook was er een clinic voor de jeugd. Bij de ingang van het sportcomplex moesten de 550 toeschouwers een vaccinatie- of testbewijs van corona laten zien. ,,Veertig vrijwilligers en 85 sponsors hebben dit jubileum mogelijk gemaakt. Het toont de saamhorigheid van deze club met 275 leden", aldus de trotse voorzit ter. mil wea dinsdag 7 september 2021 GO Oud-Feyenoorder Henk Vos voelt jubileumduel goed aan Aector Dooms Vogelwaarde - Mike Obiku, Oud-Feyenoord Bennie Wijnstekers was terug in Vogelwaarde, nu voor het 75-jarig bestaan van de Zeeuws-Vlaamse club. FOTO'S GIANNI AGOSTI Henk Vos mist namens Oud-Feyenoord een strafschop. Expres,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41