k O 0 O p* A Mk -is 9 'Dit was elke minuut training waard' 8 ZEELAND Toernooi gaat na dertig jaar ter ziele Lourens haalt de 100 bij Kloetinge Aron van Lare bij interland op tribune NK: Burgers heeft nu goud, zilver en brons U |3i JJi ^ITeamNc Het oudste biljarttoernooi van Zeeland, dat al dertig jaar achtereen in Wissenkerke werd ge houden, verdwijnt. Peter de Looff, organisator en mede-eigenaar van speellokaal HCR De Kroon: ,,Voor ons als organisatie is de afgelo pen periode er één geweest om eens op een rijtje te zetten. Gezien de grote hoeveelheid tijd die er in de voorbereiding gaat zitten, ko men andere zaken, zoals balans tussen werk en vrije tijd, enigszins in het gedrang. Nadat we alle plussen en minnen naast elkaar had den gelegd, hebben we besloten definitief te stoppen. Velen zullen teleurgesteld zijn, maar het kon niet anders. Wij kijken terug op dertig jaar geschiedenis waarbij 'De Grote Prijs' een begrip werd in Zeeland." Aan het toernooi in Wissenkerke kleeft de naam van Serooskerkenaar Gilles Sturm. Hij won liefst vijftien keer. Didide Vries PARALYMPICS GOUD SYLVANA VAN HEES Marcel Lourens zat zaterdag voor de 100ste keer als trainer van Kloetinge op de bank. Die mijlpaal ging gepaard met een 7-2-overwin- ning op Dosko in de districtsbeker. Lourens is de vierde trainer van Kloetinge die de 100 wedstrijden haalt. De absolute koploper - en dat zal hij nog wel even blijven - is Diederik Hiensch, onder wiens leiding Kloetinge 442 duels speelde. Ook Jan Meulmeester (115) en Kees Zwamborn (112) haalden de drie cijfers. Lourens is de hoofdtrainer van Kloetinge sinds de zomer van 2017. Hij volgde toen Arie van der Zouwen op. Van zijn 100 wedstrijden waren er 71 in de competitie, 24 in de dis trictsbeker, 3 in de nacompetitie en 2 in de KNVB beker. Aron van Lare is gisteren buiten de selectie gelaten van Nederland onder 19 jaar. De doel man van Jong PSV, die afkomstig is uit Ter- neuzen, moest het vriendschappelijke duel met Italië vanaf de tribune bekijken. Bondscoach Bert Konterman koos in Katwijk voor andere sluitposten in de wedstrijdselec tie. Van Lare zag zijn ploeggenoten met 0-3 verliezen. BEACHVOLLEYBAL De uit Vlissingen afkomstige Tomas Burgers is op het NK beachvolleybal voor masters (35 jaar en ouder) tweede geworen. In Bilthoven verloor hij samen met Dirk Peek de finale van Pieter Glerum en Pepijn Lochtenberg. Het was voor het derde jaar op rij dat Burgers het podium haalde. In 2019 werd hij Neder lands kampioen, in 2020 greep hij het brons. Futsal ,,Het was gaaf en superspannend. In het eerste kwart hadden we het gewoon moeilijk. Er lag veel druk op Mariska Beijer en Bo Kramer, de meiden die bij ons het meest scoren. Het was mooi om te zien dat andere meiden het overna men. We hebben een team met topmeiden. We verdedigden goed. Het was zaak om scherp te blijven tot het eind." ,,Je moet elke keer opnieuw gefo cust zijn. We hebben veel oefen wedstrijden tegen Duitsland ge- speeld. We kennen dat land goed, net als Spanje. Maar China hebben we de laatste jaren veel minder ge zien. De vreugde over het bereiken van de finale was groot. Door te winnen van Duitsland, speel je toch de geschiedenis van je af. Zo wel in Londen in 2012 als vier jaar later in Rio sneden ze ons de pas af We hebben het samen gedaan, met dertien meiden en een geweldige technische staf naar de finale. Die revanchege dachte neem je wel mee naar de wedstrijd." ,,Het moment dat je die medaille krijgt, is echt onbeschrijflijk. Als team hebben we daar vijf jaar lang naar toegewerkt. Vijf keer in de week naar Papendal, vanuit Oud- Vossemeer en later Halsteren. 24 uur trainen in de week.Het was het elke minuut waard. We heb ben allemaal een stukje van het net aan onze medaille gehangen. Dat zijn tastbare herinneringen straks. Je belt met familie en vrienden. Je wilt je succes en je ge- voel delen, ook al zaten we zo ver weg en kon niemand er vanwege corona bij zijn. We zijn met de bus naar ons appartement gereden en hebben nog een tijd met elkaar ge zeten. Er zit zoveel adrenaline in je lijf. Het duurde tot vier 's nachts voordat ik sliep." ,,Ik heb in drie wedstrijden mee gespeeld en minuten kunnen ma ken. Daar ben ik blij mee. Goud is een teamprestatie. We hebben al die jaren geïnvesteerd en getraind om elkaar beter te maken. Aan de kant beleef je het ook intens. Je ziet dingen beter en probeert aan wijzingen te geven. We hebben het samen gedaan, met dertien meiden en een geweldige techni sche staf." ,,Dinsdag (vandaag, red.) wacht ons de huldiging in Schevenin- gen. Ik ben hartstikke benieuwd. Daarna gaan we even rust nemen en de accu opnieuw opladen. In december is alweer het EK. We willen onze Europese titel pro longeren. Ik hoop dan ook weer mijn steentje bij te dragen. En we gaan eindelijk weer competitie spelen. Ik doe dat bij mijn club Roba in Rotterdam, waar ik al ja ren speel. Daar kijk ik nu alweer naar uit." dinsdag 7 september 2021 GO BILJARTEN Marcel Lourens (rechts) zit Kees Zwam- born en Jan Meulmeester op de hielen. FOTO PETER VERHEIJEN VOETBAL Veel meer cijfers van het Zeeuwse amateur voetbal op www.pzc.nl/rudestats. VOETBAL I Mountainbike ster Didi de Vries (foto) uit Wilhelminadorp is zondag zesde gewor den op het WK eliminator in Graz. De 24-jarige Bevelandse slaagde er niet in de finale van de afvalrace te halen in Oos tenrijk. Wel kwam ze uit in de kleine finale en daarin fi nishte ze als tweede. 1-3 In de eerste oefenwedstrijd tegen Argenti nië gingen Vlis- singer Saïd Bouzambou en Oranje in Rot terdam met 1-3 onderuit. Van daag treffen beide zaalvoet balteams el kaar opnieuw, in Ede. Argentinië is de regerend we reldkampioen. a (O - Sylvana van Hees (rechts, nummer 4) is één van de dertien vrouwen in het gouden team. foto reuters Met een gouden medaille op de Paralympische Spelen schreven de Nederlandse rolstoelbasket- balsters geschiedenis. Na vier keer brons en één keer zilver was het eindelijk raak voor Oranje. De tot voor kort in Oud- Vossemeer woonachtige Syl- vana van Hees (28) maakt deel uit van het team. ,,24 uur trai nen in de week. Het was het elke minuut waard", vertelde ze vanuit Tokio, waar ze haar kof fers aan het pakken was voor de terugreis. Ben van den Aarssen Tokio Vijf jaar lang hebben jullie toe gewerkt naar dat ene moment. Hoe heb je die finale tegen China beleefd? Hadden jullie na de gewonnen halve finale tegen angstgegner Duitsland al het gevoel dat het niet meer mis kon gaan? - Sylvana van Hees Vertel ons eens meer over die uren na de finale. Wat kwam er allemaal los? Je zat aan de kant tijdens de fi nale. Ben je tevreden met je eigen inbreng tijdens het toer nooi? Hoe gaat het nu verder, met jou en het team?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40