II 'We laten kinderen zien wat er allemaal mogelijk is in de toekomst' 7 EERSTE SCHOOLDAG DE ENE ACACIAHOF IS DE ANDERE NIET De schoolnaam is hetzelfde, maar de ene Acaciahof is de andere niet. Dus hoe mooi de nieuwe ook is, die oude in de binnenstad van Middelburg zullen de groep-achters toch missen. Olivia (11): ,,Daar hadden we twee etages en wij zaten boven. Dat voelde speciaal." De eerste schooldag van het nieuwe jaar is voor ruim tachtig Middelburgse kinde ren extra bijzonder. Ze wonen in de binnenstad maar kunnen niet meer naar de Acacia hof 'om de hoek'. De locatie aan de Zuidsingel is gesloten. Voortaan moeten ze naar de andere locatie, in de wijk Klarenbeek. Zelfde naam, andere vestiging. ,,Ik mis het wel'', zegt Jazlyn Stof- fijn (10) uit groep 8 over haar oude school. ,,Dat is toch het gebouw waar ik ben opgegroeid." Lize de Ridder, ook 10, knikt. ,,Het school plein daar voelde ook veiliger. Dat lag achter het gebouw en er ston den hoge muren omheen." Heel speciaal Maar ja, het gebouw waar ze nu les krijgen, is wel veel moderner. Met een mooie centrale ruimte met felgekleurde stoelen en banken, een handvaardigheidslokaal, een kookeiland. ,,Het is wel mooi'', be aamt Olivia Teclegiorgis (11). ,,Maar jammer dat het geen boven verdieping heeft, zoals we hadden. Dat we vorig jaar boven zaten, voelde wel heel speciaal." Dat vin den Jazlyn en Lize ook. ,,We zijn wel jaloers dat de vorige groep 8 het daar heeft kunnen afmaken en GGD kan gewoon in de school blijven en ook het handvaardig heidslokaal hebben we behouden. Alleen de lerarenkamer hebben we opgeofferd. Daar zit nu één van Het is wel mooi, maar jammer dathetgeen bovenverdieping heeft, zoals we hadden de twee groepen 8, namelijk de groep die van de Zuidsingel komt. Dat is een kleine groep van veer tien kinderen, dus dat past goed." Alle kinderen van de Zuidsingel zijn overgestapt naar Klarenbeek, zegt Kole tevreden. ,,De grotere af stand voor kinderen die in de bin nenstad wonen, was voor ouders geen probleem. Ze hebben echt voor de school gekozen." Goed opletten Dat ze verder moet fietsen, vindt Jazlyn niet zo erg, wel dat ze nu vroeger moet vertrekken. Lize vindt de Churchilllaan wel druk en rommelig. ,,Met veel fietsers en auto's." Maar onveilig? Nee, dat niet. Haar ouders hebben haar des ondanks op het hart gedrukt on derweg goed op te letten. Maar zorgen maken is niet nodig, bena drukt ze. ,,Ik heb mijn verkeersdi- ploma al gehaald." Voor Feliz Maranus (10) is het juist iets gemakkelijker geworden. Zij woont in Klarenbeek en moest vorig jaar juist de langere route fietsen naar de binnenstad. ,,Ik hoef dus nu niet eerder weg om op tijd op school te komen." En na schooltijd is ze zo weer thuis, sa men met Olivia. ,,We zijn beste vriendinnen, dus we spelen altijd samen." dat wij nog hierheen moeten." De sluiting van de locatie aan de Zuidsingel had niks te maken met de daling van het aantal leerlin gen, zegt directeur Lionel Kole. ,,We hadden daar nog 84 kinde ren, dus dat waren er genoeg. Maar we kregen als Acaciahof alleen maar geld voor onderhoud voor één vestiging. Het werd dus ge woon te duur om er twee open te houden." En de locatie Klarenbeek is veel jonger en moderner. Lerarenkamer Met wat passen en meten lukte het ook prima om iedereen in Klaren- beek een goede plek te geven. ,,De voor een verbreding van de horizon van onze leerlingen, zodat ze zien wat er allemaal mogelijk is in de toe komst", zegt directeur Marieke Groeneveld. De school heeft de laatste maan den voor de zomervakantie proef gedraaid met een project over recht en criminaliteit. Zo kregen de kin deren les van agenten, een rechter, een advocaat, een officier van justi tie en een ex-crimineel. Het project bleek een succes en daarom wil De Wilgenhof er graag mee door, maar dan breder dan alleen het onder werp rechtspraak. Behalve van sponsoren was daar voor ook geld van de gemeente no dig. De aanvraag werd eerder afge- wezen, maar na een nieuw gesprek heeft de gemeente het belang van het proj ect ingezien en opnieuw ge zocht naar geld. Dat is gevonden binnen een grotere aanpak van vei ligheid in met name de wijk Dau- wendaele. De Wilgenhof staat ook in die wijk. Middelburg stelt 8000 euro beschikbaar voor de komende twee jaar. Het goede nieuws voor De Wil genhof kwam midden in de zomer vakantie. ,,Maar de voorbereidingen hadden we wel getroffen", zegt Groeneveld. ,,Dus we beginnen zo snel mogelijk." De Wilgenhof is - na de Ravensteinschool - de tweede school op Walcheren die met IMC Basis aan de slag gaat. De Wilgenhof krijgt alsnog subsi die van de gemeente om mee te doen aan IMC Basis. Dat is een les programma voor de groepen 7 en 8, waarin mensen met verschillende beroepen aan kinderen komen ver tellen wat hun vak inhoudt, wat ze daarvoor geleerd hebben en hoe leuk het is. ,,Daarmee zorgen we dinsdag 7 september 2021 'We missen onze oude school wel' Maurits Sep Middelburg - Olivia Teclegiorgis (11) Olivia Tecle giorgis (11, links) en Feliz Maranus (10) zijn beste vriendinnen. ,,Ik woon nu juist dichter bij school, dus voor mij is het gemakkelijker geworden." FOTO DIRK-JAN GJEL- TEMA Officier van justitie Gerda Oosterveld gaf afgelopen schooljaar een gastles op De Wilgenhof in Middelburg over haar werk. FOTO LEX DE MEESTER Kinderen van basisschool De Wil genhof in Middelburg kunnen ook de komende twee jaar gastlessen krijgen van agenten, rechters en ex-criminelen. Maar ook van vuil nismannen, doktoren enzovoort. Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39