25 Coach Schapers geniet van Van de Zandschulp in New York Botic van de Zandschulp (25) heeft er veel fans bij. Amerikanen zijn gek op heldenverhalen en vinden het prachtig dat een onbekende Nederlander tijdens de US Open de kwartfinale speelt. Zelfs coach Michiel Schapers kan de straat niet op. 'VDP' start in Antwerpen Afmelding Van der Breggen WIELRENNEN Anna van der Breggen heeft zich bij bondscoach Loes Gunne- wijk afgemeld voor de weg wedstrijd bij de EK, zater dag in de Italiaanse provin cie Trentino. De regerend wereldkampioene merkte afgelopen week tijdens de Challenge by La Vuelta in Spanje dat ze haar niveau niet haalde, meldt haar ploeg SD Worx. ,,Ik had in Spanje gewoon niet de kracht om te volgen wan neer er hard gekoerst werd'', zegt Van der Breg gen (31), die bezig is aan haar laatste seizoen. WIELRENNEN Mathieu van der Poel gaat zondag van start in de eendaagse koers Antwerp Port Epic. Volgens zijn ploeg Alpecin- Fenix wordt daarna geke ken hoe hij ervoor staat. „Mathieu is nu een week lang stabiel aan het trai nen'', meldt de ploeg. ,,Na de Antwerp Port Epic zal een tussentijdse evaluatie worden gemaakt voor zijn planning voor de rest van het seizoen.'' Na zijn val in de olympische mountainbi kerace moest 'VDP' zich met rugklachten afmelden voor de WK mountainbike en de Benelux Tour. Carpenter blijft peloton voor WIELRENNEN Robin Car penter heeft met een solo de tweede etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De 29-jarige Amerikaan van de ploeg Rally Cycling hield als enige van een kopgroep stand en bleef het peloton voor in de rit van Sherford naar Exeter over 184 kilo meter. In de finishplaats hield hij 33 seconden van zijn voorsprong over. De Brit Ethan Hayter won de sprint van het peloton voor zijn landgenoot Alex Pe ters. Carpenter nam ook de leiderstrui van de Tour of Britain over van Wout van Aert. De Belg van Jumbo-Visma had zondag de eerste rit gewonnen, maar staat nu tweede op 33 seconden. Vandaag is er een ploegentijdrit. New York De aandacht is groot en de verzoe ken voor interviews stromen bin nen. Coach Michiel Schapers (61) en tennisser Botic van de Zand schulp zijn in een totaal nieuwe wereld terechtgekomen. Maar ook op de dag van de kwartfinale van de US Open tegen de Rus Daniil Med- vedev wijken ze niet af van hun routine. Geen gekkigheid, rustig blijven, tactiek bespreken en rac kets bespannen, net als de afgelo pen drie weken. „We zijn met z'n tweeën hier", zegt Schapers. „En we redden ons prima. Ik scherm Botic nu zoveel mogelijk af van de media. We be perken het tot de persconferentie. We krijgen zoveel appjes en reac- ties, het is overweldigend. Voor mij is het geen probleem om mensen te woord te staan. Ik heb een lijstje ge maakt." Om er aan toe te voegen: „Over vier minuten belt de vol gende." Even terug naar zondag, naar de partij van Van de Schwartzman staat bekend als een Duracell- konijn en een machine, maar Botic was fitter Zandschulp (de nummer 117 van de wereld) tegen de als elfde geplaatste Diego Schwartzman. In een hoekje van de tribune, dicht op de baan zat Schapers. De oud-tennisser is niet de vaste coach van Van de Zand- schulp, maar begeleidt hem sinds Wimbledon namens de KNLTB. „Ik ken Botic vanaf zijn twaalfde en ben al eerder met hem meegereisd. Het is fantastisch om dit mee te maken." Van de Zandschulp won uitein delijk na een lange pot in vijf sets. In de vierde kreeg hij twee match points, maar verloor alsnog de set. Dan denk je: dit gaat fout. Maar dat ging het niet. Schapers: „Hij heeft mensen versteld doen staan door met zijn onverzettelijkheid toch te winnen. Na de partij heb ik er een halfuur over gedaan om van het sta dion naar de spelerslounge te komen. Ik weet niet hoe veel selfies er gemaakt zijn. Ja, met mij. Dat heb ik nog nooit meege maakt, heel grappig." „Amerikanen zijn sportgek, ze kiezen een fa voriet uit en zijn dan ook echt voor die speler", vervolgt Schapers. „Er waren veel toeschou wers voor Schwartzman, maar toch ook veel voor Botic. Na afloop zei den er zelfs mensen dat ze ontroerd waren. Dat is toch mooi? Botic ge noot zelf ook op de baan, dat kon je zien aan dat besmuikte lachje." Schapers zelf zat er op het oog vrij onbewogen bij, maar ook hij had de avond van zijn leven. Pas een uur na afloop troffen spe ler en coach elkaar in de spelers lounge. Van de Zandschulp stond eerst de media te woord en fietste uit. „Nee, we stonden niet juichend aan tafel. Zoiets gaat heel rustig, we bespreken na, gaan eten, ontspan nen, kijken beelden van andere par tijen en gaan slapen. Botic is een goede slaper. Hij is ook nog steeds heel fit, dat vind ik opmerkelijk. Schwartzman staat bekend als een Duracell-konijn en een machine, maar Botic was fitter." Onoverwinnelijks De Nederlandse tennisser speelde eerst de kwalificaties en begint van daag al aan zijn achtste partij in New York. Langzaam begint de reis van de Nederlander te lijken op die van Martin Verkerk in Parijs. Uit het niets bereikte de oud-profspeler in 2003 de finale van Roland Garros. „Botic heeft iets onoverwinnelijks gekregen", ziet Schapers. „Het afge lopen jaar is hij fysiek gegroeid. Ook de rust, zijn vechtlust en incas seringsvermogen dragen bij aan dit succes." Vanavond is het weer showtime en wacht de Rus Medvedev, de nummer 2 van de wereld, in de kwartfinale. dinsdag 7 september 2021 GO 'De mensen hier zijn zelfs ontroerd' Fardau Wagenaar -Michiel Schapers Botic van de Zandschulp krijgt de handen op elkaar na zijn overwinning in de vierde ronde van de US Open. foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25