■HILLIHH Nieuwe lichting Jong Oranje 22 WK-KWALIFICATIE NEDERLAND - TURKIJE 'Koeman weet dat hij op me kan rekenen als de wedstrijd op slot zit' Een finale? Nee, dat nog net niet. Maar ook Louis van Gaal ziet Turkije-thuis vanavond als dé sleutelwedstrijd in de WK- kwalificatie. Hamvraag: hoe fit en fris is Oranje voor het slopen van de derde muur in zeven dagen? ,,Cody Gakpo is niet zomaar geblesseerd geraakt.'' (4 r li l O Kort Adams Bottas vertrekt bij Mercedes Formule 1-coureur Valtteri Bottas vertrekt na dit seizoen bij Mercedes en gaat rijden voor Alfa Romeo. De 32-jarige Fin heeft een meerjarig contract getekend bij de renstal uit Zwitserland. Bottas neemt bij Alfa Ro meo de plek over van zijn landgenoot Kimi Raikkönen, die vorige week aankondigde dat hij bezig is aan zijn laatste seizoen. Götze verlengt bij PSV PSV heeft zich voor de komende jaren ver zekerd van de diensten van Mario Götze. Het contract van de 29-jarige middenvelder is verlengd tot 2024. De verbintenis liep aan het einde van dit seizoen af. ,,Ik ben erg ge lukkig met wat ik hier heb gevonden'', aldus de 63-voudig international van Duitsland. Oeuvreprijs voor Robben Arjen Robben ontvangt morgen de Eredivi- sie-oeuvreprijs. De nieuwe prijs wordt uit gereikt aan een speler met een uitzonder lijke staat van dienst en betekenis voor het Nederlands voetbal. Recentelijk beëindigde Robben op 37-jarige leeftijd definitief zijn loopbaan. De eredivisieprijzen worden uit gereikt tijdens een liveuitzending op ESPN. Spelers Marokko veilig thuis De spelers van het Marokkaanse elftal zijn weer veilig op het nationale trainingscom plex in Rabat. De selectie zat na een staats greep tijdelijk vast in Guinee, waar het gis teren een WK-kwalificatieduel had moeten spelen. ,,De koning van Marokko heeft er voor gezorgd dat we toch terugkonden'', al dus AZ'er Zakaria Aboukhlal. Flitsen Quote van de dag Corona De KNVB-campus is al een hele week decor van spraakmakende ta ferelen rond de persconferenties van de bondscoach. Ook een grap pig voorval deze maandagmiddag past er naadloos in. Louis van Gaal is net klaar met zijn bespiegelingen op de kraker tegen Turkije, als een Turkse verslaggever met hem op de foto wil. Breed lachend poseert het duo bij een barretje, waarbij Van Gaal nietsvermoedend met de meegebrachte biografie van Johan Cruijff in beeld komt. Klik. Van Gaal en Cruijff. Bij leven raakten ze gebrouilleerd en voor de dood van Cruijff is dat nooit meer goedgekomen. Vanavond vallen hun namen ook al in één adem, als het Oranje van de een in het sta dion met de naam van de ander een cruciale interland speelt. Bij Nederland - Turkije staat de druk er vol op. Wie wint, slaat een belangrijke slag in de kwalificatie voor het WK in Qatar. Wie verliest wordt afhankelijk van anderen in de vier resterende groepsduels. De Turken beginnen met één punt voorsprong. ,,En het is niet moeilijk te voorspellen wat ze gaan doen: verdedigen'', zegt Van Gaal. ,,Ik moet eerlijk zeggen: dat doen ze gedisciplineerd. Ze hebben een coach die ze dat heeft geleerd. Het is een elftal met - zoals wij ze ver wachten - maar twee internationals uit de Turkse competitie. En die spelen ook voor Fenerbah^e en Be- siktas. De rest speelt allemaal in de grote competities van Europa. Ge woon een goede ploeg. Van onze drie wedstrijden vind ik deze de belangrijkste. Het is nog geen fi nale, maar er staat veel op het spel.'' Dat van die discipline is wel een verhaal met twee kanten. De Tur ken, met hun topscorer Burak Yil- Vermoedelijke opstelling Nederland 01 00 W 07 ft Turkije Vijftien spelers in de huidige se lectie van Jong Oranje zijn er voor het eerst bij. Het grote aantal de butanten is haast onvermijdelijk, aangezien spelers die in de vorige eeuw geboren zijn, niet langer in aanmerking komen voor de belof- tenploeg. Dat betekent dat blik vangers als Justin Kluivert, Noa Lang en Perr Schuurs er bijvoor beeld niet meer bij zijn. Sven Bot man, Mitchel Bakker, Brian Brob- bey en Myron Boadu mogen nog wel even door in Jong Oranje. De groep is aangevuld met jongere spelers die minder vlieguren op het hoogste niveau in de benen hebben. Denk aan Ki-Jana Hoever (Wolverhampton Wanderers), Sepp van den Berg (Preston North End) en Melayro Bogarde (Hoffen- heim). Maar ook Kenneth Taylor (Ajax), Fodé Fofana (PSV) en Quinten Timber (FC Utrecht) zijn er voor het eerst bij. Nog weinig, omdat van veel spe lers de komende maanden en mis schien zelfs jaren moet blijken hoe talentvol ze echt zijn. In Jong Oranje en vooral ook bij hun club, waar de meeste jeugdinternatio- nals nog niet eens verzekerd zijn van een basisplek. In de vorige cy clus is wel gebleken dat het ver loop in de selectie van Jong Oranje enorm is. Spelers haken aan en af, ook omdat de echt grote talenten gedurende de kwalificatiereeks in cidenteel of structureel worden overgeheveld naar het grote Oranje. Dat is ook nu, zeker met Louis van Gaal als bondscoach, niet uitgesloten. Al dienen zich dinsdag 7 september 2021 FORMULE 1 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Heerenveen heeft de transfervrije verdedi ger Nick Bakker vastgelegd. Hij speelde de afgelopen zes jaar bij FC Emmen. Franck Ribéry speelt dit seizoen bij Saler nitana. Zijn cotract bij Fiorentina liep af. Luuk de Jong trainde gisteren voor het eerst bij FC Barcelona De Franse voetballer Jean-Pierre Adams is na een coma van ruim 39 jaar overleden. De 22-voudig in ternational werd 72 jaar. Hij raakte in 1982 in coma na een fout van de anesthesist bij een knie operatie. Martine Smeets stopt na 130 inter lands bij Oranje. De 31- jarige handbal ster gaat wel door bij haar club CSM Bu- curesti. Haar hoogtepunt was de WK- titel in 2019. I Zestien men sen die betrok ken waren bij de Dutch Grand Prix in Zandvoort zijn positief getest op het corona virus. Er wer den 6691 tests afgenomen rond de GP. Oranje verwacht opnieuw een muur Maarten Wijffels Zeist 1' Bijlow Dumfries Blind De Vrij O Van Dijk De Jong Wijnaldum Klaassen Berghuis Depay Bergwijn Karaman Burak Yilmaz Ünder palhanoglu Antalyali Okay 18 3 2 Demiral Söyüncü Müldür ^3 Celik Cakir Voor Jong Oranje gaat van avond, in de Adelaarshorst tegen Jong Moldavië, een nieuwe cyclus van start. Met een verse lichting, waarvan veel namen op weg naar het Euro pees kampioenschap in Georgië en Roemenië in 2023 nog echt een gezicht moeten krijgen. Johan Inan Zeist Hoe nieuw is die nieuwe lichting eigenlijk? Is er al iets te zeggen over de potentie van deze groep?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22