Zorgaanbieders maken belofte kortere wachttijden niet waar Die 1,5 meter is ver te zoeken Walcheren Remco de Koeijer uit Yerseke ligt prinsheerlijk aan de Steldijk bij Wemeldinge. Het is (eindelijk) echt nazomeren met temperaturen dik boven de 20 graden. ,,Je moet na zo'n zomer pakken wat je pakken kan." Dat denken veel mensen en de lastminuteboekingen in Zeeland schieten dan ook omhoog Dat blijkt uit onderzoek van deze krant naar de actuele gegevens over wachttijden in ziekenhuizen en zelfstandige klinieken. Sinds 1 au gustus moet die informatie elke twee weken openbaar worden ge maakt. Van de elf ziekenhuisregio's in Nederland bleken op 10 augustus al zeven regio's de afgesproken nor men te overtreden. Nu blijkt dat in middels liefst tien van de elf regio's de maximaal aanvaardbare wacht tijden overschrijden. Patiënten moeten binnen vier weken terechtkunnen voor een eer ste gesprek. Er mag maximaal zeven weken zitten tussen het moment dat een arts een indicatie geeft voor een behandeling en het tijdstip waarop die plaatsvindt bij de me disch specialist. Twee maanden Gemiddeld duurt het nu echter zo'n twee maanden voordat een patiënt terechtkan. Bij de groep van wie de zorg is uitgesteld door co rona, is de wachttijd opgelopen tot tien weken. Op verschillende be handelingen moeten patiënten nu extreem lang wachten. Zo ben je volgens de nieuwe gegevens pas op 4 september 2023 aan de beurt voor een operatieve borstreconstructie in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk (728 dagen wachten). Zorgpersoneel kampt met burn-outs en long covid Het oplopen van de wachttijden is opmerkelijk, want de Neder landse Zorgautoriteit (NZa) be- loofde juist dat 'patiënten die als gevolg van Covid-19 wachten op zorg, sneller geholpen kunnen worden' door het openbaar maken van die gegevens. Dan zouden ze namelijk kunnen zien waar de wachttijd het kortst is. Dat dit niet lukt, komt volgens NZa-woord- voerder Erik Bloem doordat 'de druk op de zorg - hoewel vermin derd - nog steeds hoog is'. ,,We moeten ook aandacht houden voor de beschikbaarheid en belastbaar heid van zorgpersoneel.'' Voorzitter van het Landelijk Net werk Acute Zorg (LNAZ) Ernst Kuipers erkent het probleem. ,,Zie- kenhuizen komen niet aan de in- haalzorg toe. Sterker nog: er komen meer mensen bij en de wachtlijs ten worden langer.'' Kuipers wijt dat mede aan een hoog ziektever zuim. ,,Zorgpersoneel kampt met burn-outs en long covid.'' Nederlanders lijken al massaal afscheid genomen te hebben van die 'laatste' coronamaatregel 26°C FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Steeds langer wachten op zorg in ziekenhuizen De wachttijden voor behandelin gen lopen in de meeste zieken huizen nog altijd op. Terwijl zorgaanbieders hadden beloofd dat patiënten die door corona wachten op zorg, sneller gehol pen zouden worden, laten de meeste behandelingen juist nog langer op zich wachten. Marcia Nieuwenhuis Berendien Tetelepta Rotterdam —Ernst Kuipers, acute zorg P4 P3 dinsdag 7 september 2021 Eerst lokaal kans op mist. Daarna volop zon en warm. NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het 1 weer op jouw locatie 21" Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1