Massale terugkeer buitenlandse studenten fb Oudelande in de raCpS voor boOm Vandaag bij deze krant t P4 Sport 1 t/m 5 Voor universiteiten blijft 'live' college geven echter moeilijk Walcheren ZEELAND 1 4m Vandaag, bij de start van het nieuwe academisch jaar, meldt de IND dat de jaarlijkse groei van stu denten van buiten de EU alweer op 10 procent zit; net als vóór de coro nacrisis. De aanwas komt onder meer doordat Britse studenten sinds de brexit ook een vergunning moeten aanvragen. In 2020 was op jaarbasis eenmalig sprake van een afname van 40 procent. Opgeteld zijn er eind juli van dit jaar al meer aanvragen (15.110) ontvangen dan in heel 2020 (12.310). Vrijwel alle verzoeken zijn gehonoreerd. De meeste aanvragen zijn vol- gens de IND gedaan door studen ten uit China, India, de VS, Turkije en Indonesië. De populairste studie bij deze groepen is Economics Business, gevolgd door Social Studenten gaan op zoek naar kwalitatief goed onderwijs voor relatief weinig geld Sciences, Engineering en Arts Culture, laat de Nederlandse orga nisatie voor internationalisering in onderwijs (Nuffic) weten. Geen eiland „Nederland is geen eiland", consta teert voorzitter Pieter Duisenberg van de Vereniging van Universitei ten (VSNU). ,,Vorig jaar was door de coronabeperkingen een relatief rustig jaar, dus het is niet onlogisch dat de aantallen nu weer stijgen. Er is een wereldwijde trend gaande dat studenten op zoek gaan naar kwalitatief goed hoger onderwijs voor relatief weinig geld." Groei Duisenberg ziet dat de groei van de studentenaantallen met de huidige bekostiging hoger is dan universi teiten aankunnen. ,,We zouden be ter op de instroom willen sturen, maar die mogelijkheden hebben we niet. Daar vragen we al jaren om. Ook is het niet toegestaan diversi teit aan te brengen in de landen waar studenten vandaan komen." »P6 maandag 6 september 2021 23°C h/ - etjaar nfl***- Het aantal aanvragen van stu dievergunningen door studenten van buiten de EU zit - na een co- ronadip - weer flink in de lift. Dat meldt de Immigratie- en Na turalisatiedienst (IND) vandaag. Ondertussen kampen de univer siteiten nog met coronaregels die grootschalig fysiek onder wijs moeilijk maken. Edwin van der Aa Den Haag —Pieter Duisenberg (VSNU) Zonnig en warm weer op komst Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het 1 weer op jouw locatie 1 Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1