GEEN KINDEREN SCHEELT EEN SLOK OPEEN BORREL' GclU&G 'h i fepp - Ghuislaine en Michiel betalen 400 euro per maand aan hypotheek en liggen daar niet wakker van. Er blijft genoeg over om in Parijs te shoppen. Michiel 'We kennen elkaar sinds 1995.' Ghuislaine 'Michiel was een hockeyvriend van mijn broer. Zodra ik hem zag was ik verkocht.' Michiel 'Andersom ook. We werken bewust parttime. Ik wil tijd hebben om te schrijven.' Ghuislaine 'Ik om te tekenen. We willen ook kunnen reizen. We houden van Parijs, het culturele, de esthetiek, de keuken. Zalig. Als we in een hotel overnachten, betalen we 80 of 90 euro per nacht. Uit eten kan in Parijs voor 35 euro met zijn tweetjes, dan heb je een heel menu. Dat is toch niets? De metro kost ook de wereld niet. Onze auto parkeren we altijd via Mobypark, voor 10 euro per dag; ga je ook al niet failliet aan. In Den Haag betalen we voor onze parkeervergunning 25 euro per drie maanden, ook prima.' Michiel 'Ik geef graag geld uit aan boeken. Werk van sommige striptekenaars kan ik bijna blindelings kopen omdat ik weet dat het goed is. Vooral in Parijs koop ik graag.' Ghuislaine 'Onze kleding kopen we meestal ook in Parijs. En ik geef graag geld uit aan goed eten.' Michiel 'Ghuislaine kan heerlijk koken. Haar Franse kip is beroemd.' Ghuislaine 'Mooie producten halen we bij de Hanos, bijvoorbeeld kippen met het Label Rouge-keurmerk. Daar genieten we volop van. Zo'n kip kost per kilo 12 euro en je haalt er makkelijk vier porties uit. We geven per maand 400 a 500 euro uit aan boodschappen.' Michiel 'Onze hypotheek houdt ons ook niet wakker. We hebben het huis in 2003 gekocht voor 150.000 euro.' Ghuislaine 'We hebben al veel afgelost, betalen nog 400 euro per maand. Ik hoor soms bedragen die mensen aan wonen uit geven waar ik buikpijn van krijg.' Michiel 'Het geeft vrijheid dat onze vaste lasten laag zijn. We kopen geen dingen om indruk te maken of zo. Toen ik afstudeerde was de teneur dat geld met bakken moest binnenkomen en ook weer met bakken eruit moest vliegen. Onzin. We hoeven echt niet telkens nieuwe auto's te kopen.' Ghuislaine 'Onze auto is tweedehands, en we delen 'm ook nog met mijn broer.' Michiel 'Als er minder binnenkomt hoeft dat niet te zeggen dat je zuinig moet zijn. We leven wat selectiever. Het scheelt natuurlijk een slok op een borrel dat we geen kinderen hebben.' MEZZA19 Ghuislaine Janzen- Eriksson (52) werkt parttime bij een reclamebureau. Michiel Janzen (53) is parttime teamleider bij PostNL en schrijft thrillers. Ze wonen in een koopappartement in Den Haag. Beste koop Ghuislaine Ons huis. Het is zo prettig wonen tegenover een bos.' Michiel 'Tweedehands motor, een Ducati Mon ster, kostte 4000 euro.' Gootste miskoop Ghuislaine Een fitness apparaat dat zo groot was dat we ons bed niet meer in konden.' Michiel Een parket- boenmachine. Nooit gebruikt, want we namen tapijt.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl o I O LU X co LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99