'Een uitvaart skip ik maar. Zonder mij is er bij voorbaat geen hol aan' besproken met mijn vrouw. Heb haar en de kinderen verteld dat ze zich niet druk moeten maken om mijn artistieke nalatenschap. Alles staat op Spotify en YouTube. Ik krijg nog een mooie klapper als vertaler van Matilda de musical, die vanaf maart een jaar in Oude Luxor gaat spelen. Misschien pikken ze Hello, Dolly! ook weer op. En ik heb voor mezelf Carousel bewerkt, de musical van You'll never walk alone en toegeschreven op het Katendrecht van 1873. Maar het was met corona niet het moment die te lanceren. Die komt vanzelf wel een keertje. Ik zorg ervoor dat alles bewaard blijft op een harde schijf, dat ze het later zo terug kunnen vinden. Dat vind ik een groot voordeel van mijn situatie: het is geen hartaanval. Ik heb alle tijd om dingen te regelen en ervaar ook hoeveel warmte loskomt bij mensen. Onder het Face- bookbericht over mijn ziekte kreeg ik 1500 reacties. Gisteren nog kreeg ik een heel lieve brief van een vriend, die schreef: 'De besten gaan het eerst, dat is een troost'. Dat vind ik wel een mooie.' Hoe kunstig hij ook is met taal, het ontbreekt Rot momenteel aan literaire munitie om zijn huidige bestaan te gieten in welke kunst vorm dan ook. 'Vaak schrijf ik veel op, als in een dagboek. Tijdens mijn ziekte heb ik dat ook gedaan, tot die dag in het ziekenhuis. Toen hoorde ik hoe het afloopt en dat vind ik helemaal geen leuk einde. Dan maar geen boek.' Na anderhalf uur praten blijkt de morfine hem niet te hebben gedeerd, wel is Rot doodop. 'Ik ga straks thuis even op de bank liggen. Ik vind het jammer voor de fotograaf, maar ik voel de rimpels opkomen in mijn gezicht.' Rot zoekt naar de juiste woorden, die niet bestaan. Hij denkt aan zijn gezin: 'Ik ben al 21 jaar heel gelukkig met ze en het is ontzettend oneerlijk, echt gruwelijk, dat het niet nog 21 jaar kan. Zij moeten straks verder zonder mij. Hoe dat moet, weet niemand precies, maar het gaat ze lukken. Ik schreef aan Daniël Lohues: Het leven klopt van geen kant en dat maakt het waarschijnlijk zo de moeite waard.' Het laatste woord heeft Rot als het aankomt op zijn afscheid van het leven. Wil hij dat zelf regisseren? 'Ik heb daar een dag over nagedacht, wie zou er moeten spreken, wie zou er moeten zingen? De conclusie is dat ik nog wel een feestje geef bij leven. Een uitvaart skip ik maar. Zonder mij is er bij voorbaat geen hol aan.' 18

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 98