bewegen. Het komt toch neer op die aanvaarding. Ik heb niet het gevoel dat ik tegen deze kanker zou moeten vechten, ik zou niet weten hoe. Kan ik die kankercellen toespreken? Ik denk het niet. Ik denk wel dat het helpt als ik opgewekt blijf.' De telefoon gaat. Het ziekenhuis belt op het afgesproken tijdstip. Hij neemt op en voert een kort gesprek waarin woorden als thera pie, medicijnen en apotheek te vaak vallen. Het gesprek is ten einde, hij stopt zijn telefoon weg. 'Nou, dat is mooi kut.' Hij staat op. 'Even naar de wc, zo terug.' Terwijl een nieuwe cappuccino voor hem klaarstaat, neemt hij weer plaats. 'Ik wil niet alles in de krant hebben, maar het komt erop neer dat ik niet in aanmerking kom voor een bepaalde therapie. Ik ga nu een reeks lichte chemo's doen, mits ik er niet doodziek van word. Alles met een remmende werking natuurlijk, genezen gaat niet meer.' Aan bucketlists doet Rot niet, al heeft hij vanaf deze maand wel een doel: een solotour. 'OK Boomer is een programma waarin ik terugga naar de jaren 60. Dat hoop ik echt nog te doen. Plannen genoeg. Ik had voor volgend jaar een optreden gepland in het Oude Luxor, om met veel grote podium- gasten mijn 65ste verjaardag te vieren. Ik heb van de week wel een mailtje gestuurd met de vraag of dat ook een jaartje eerder kan. Nu wordt het het Nieuwe Luxor.' Hoe lang hij nog exact heeft? Rot weet het net zomin als de artsen. 'Ik wil nog zoveel doen als ik aan kan. Volgend voorjaar de tour met Tango Extremo rond mijn her taalde versie van de Mattheus- passie. Ik ben daar de verteller. Ik heb ze gevraagd nog niet te zoeken naar een vervanger.' Onvermijdelijk leidt het gesprek naar het onafwendbare. 'Waar ik liever nog niet te veel over nadenk. Ik heb heus al praktische zaken MEZZA 17 mS0&/£& -Vj.yr'V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 97