Van Ark stapt op vanwege gezondheid 5 dagen all-inclusive .W 8 NIEUWS Negende bewindspersoon Rutte III die vroegtijdig vertrekt Introductie gestopt om wangedrag balderman.nl €59 VVD'er Van Ark meldde gisteren dat haar herstel langer duurt dan gehoopt. 'Dit werk vraagt honderd procent en vaak meer en dat lukt nu niet', schreef ze op Twitter. 'Ik weet ook niet wanneer dat wel zo is. Daarom heb ik besloten nu terug te treden. Ik wil iedereen bedanken voor de warme steun.' Demissionair minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge (CDA) en staatssecretaris Paul Blokhuis (CU) nemen haar taken over. Van Ark laste in de zomer al een pauze in op advies van haar arts. Ze kampt met een nekhernia. Staatssecretaris Blokhuis meldde dat hij 'met liefde' een deel van het takenpakket van Van Ark over neemt, maar merkte daarbij wel op dat het 'een flinke kluif' wordt voor hem en De Jonge. De Jonge neemt alle corona-on derdelen over, zo wordt hij nu ook politiek verantwoordelijk voor de gigantische inhaalslag die zieken huizen moeten uitvoeren. Door de Covid-drukte zijn duizenden ingrepen uitgesteld, de zorg moet die berg nog wegwerken. Werklast Van Ark stond op plek twee van de VVD-lijst en is de derde bewinds persoon van het huidige kabinet die om gezondheidsredenen opstapt. Eerder stortte een van haar voor gangers Bruno Bruins (VVD) in tijdens een coronadebat. Minister van Economische Zaken Bas van 't Wout (VVD) legde zijn werk neer vanwege een burn-out. De werklast in de regeringsploeg was al vaker onderwerp van gesprek. D66-vicepremier Kajsa Ollongren (die zelf ook langere tijd om gezondheidsredenen was uit geschakeld) zegt dat een volgend kabinet goed moet kijken naar de takenpakketten en de werkdruk. „Iedereen realiseert zich dat het wel zijn tol vergt'', zei Ollongren giste ren. ,,Ik denk dat we later, op weg naar een nieuw kabinet, heel goed met elkaar moeten nadenken over wat het werk doet met mensen.'' Wel wijst ze erop dat er afgelopen zomer niet voor niets een aantal nieuwe bewindslieden is aange steld, bijvoorbeeld op Buitenlandse Zaken, ook al was het kabinet toen al demissionair. ,,Dat het nodig was, bleek wel door de ontwikkelingen in Afghanistan. Gelukkig hadden we toen net een nieuwe minister op Buitenlandse Zaken aangezocht.'' In de Trêveszaal is al langer een stoelendans gaande. Van de 24 be windspersonen bij de start van kabinet-Rutte III zijn er nu negen vertrokken. Vier gingen weg om politieke (vertrouwens)kwesties, drie vanwege gezondheidsproble men en twee anderen omdat ze een baan elders vonden. Die carrièrekeuzes leidden tot felle kritiek. Afgelopen week ont stond er nog flinke ophef over minister van Infrastructuur en Wa terstaat Cora van Nieuwenhuizen (VVD), die voor het einde van de rit overstapt naar een lobbyclub. Eerder wisselde ook staatssecretaris Stientje van Veldhoven (D66) vroegtijdig van baan. Wat er precies is gebeurd meldt de vereniging niet, maar het zou 'volstrekt onacceptabel' zijn. Het Amsterdamsch Studenten Corps en de Amsterdam- sche Vrouwelijke Studen ten Vereeniging (A.S.C./ A.V.S.V.) heeft ruim 2700 actieve leden en zou daar mee de grootste studen tenvereniging van Neder land zijn. Het bestuur wil een krachtig signaal afgeven: er is geen plaats voor dergelijk gedrag. ,,Studenten horen verant woordelijkheidsbesef te hebben over wat toelaat baar en ontoelaatbaar gedrag is'', aldus rector Jack Koopman. ,,Blijkbaar is dat besef er niet bij ie dereen. Het is treurig dat studenten die zich wel verantwoordelijk opstellen lijden onder dit besluit. Toch is het een noodzake lijk besluit.'' Verblijf in 4* Hotel De Bonte Wever in Assen van 15 t/m 19 november 2021 VOOR SLECHTS Inbegrepen www.bolderman.nl T. (0318) 5809 58 Voordeelpakket k excursies Bij te boeken opties Kijk voor meer informatie op www.bolderman.nl All-inclusive in het hotel zaterdag 4 september 2021 GO Minister voor Medische Zorg Tamara van Ark vertrekt uit het kabinet. Ze kampte al langer met gezondheidsproblemen, in de zomer legde ze haar werk daarom al neer. Nu stapt ze definitief op. Niels Klaassen Den Haag Minister Tamara van Ark kan zich niet volledig inzetten. foto anp AMSTERDAM Studen tenvereniging A.S.C./ A.V.S.V. in Amsterdam stopt onmiddellijk met de kennismakingstijd na meldingen van grens overschrijdend gedrag. MUZIEKSPEKTAKEL Altijd al gedroomd van een muziekspektakel met uw favoriete artiesten? Geniet van de optredens met o.a. Jeroen van der Boom, Antje Monteiro, Marlane, Corry Konings, de Havenzangers en de Moeflons band, die in ons hotel komen optreden! Hotel De Bonte Wever in Assen staat garant voor een gezellig en goed verzorgd verblijf. Er is vertier voor iedereen en de all-inclusive-formule van dit hotel maakt deze reis compleet. Vanuit Assen kunt u overdag diverse interessante excursies maken zoals; een excursie naar Friesland, maar ook een boottocht vanuit Hasselt, het Hunebedcentrum in Borger en de Orchideeën Hoeve in Luttelgeest staan op het programma. Boek dit gezellige muziekspektakel bij Bolderman Excursiereizen! V Bolderman servicelijnen naar De Bonte Wever in Assen v.v. V Optredens van Jeroen van der Boom, Antje Monteiro, Marlane, Corry Konings en de Havenzangers V Muziekband de Moeflons en Drive in show met Hessel Ineke V 4 overnachtingen in het 4* Hotel De Bonte Wever in Assen o.b.v. all-indusive (vanaf dag 1 ca. 15:00 uur t/m dag 5 ontbijt) V Dagelijks een goed verzorgd ontbijtbuffet en dinerbuffet V 3x lunchbuffet in het hotel (of lunchpakket tijdens dagtochten) V Wifi in het hotel V Toeristenbelasting, tol- en parkeergelden Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excL. caLamiteitenfonds, reserveringskosten SGR-bijdrage. (inclusief genoemde entreegelden) Voor slechts v Dagtocht Friesland, inclusief bezoek Brouwerij Dockum V Halve dagtocht Luttelgeest inclusief bezoek Orchideeën Hoeve V Halve dagtocht Borger, inclusief bezoek Hunebedcentrum V Halve dagtocht Hasselt, inclusief vaartocht met Partyschip en 1 drankje en hapje Dagtocht Friesland, incl. bezoek aan Brouwerij Dockum 18,- Halve dagtocht Luttelgeest, incl. bezoek aan De Orchideeën Hoeve 19,- Halve dagtocht Borger, incl. bezoek Hunebedcentrum 15,- Halve dagtocht Hasselt, inclusief boottocht op het Partyschip 15,- U dient dit pakket tijdens de boeking te reserveren (niet verplicht). Jeroen van der Boom Marlane De Havenzangers Antje Monteiro V Koffie, thee en (non)alcoholische drankjes (alcoholische dranken uit het huisassortiment) V Snacks en diverse lekkernijen V Zwemparadijs, sauna, fitness en bowlingbanen We^e<- V Entertainment Corry Konings Hessel Ineke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8