'Ik ben wel egoïstisch geweest' BIJPRATEN 'Mijn ouders hebben me altijd oprecht heid ingeprent. Als je iets zegt, wees dan eerlijk. Ik deel in mijn boek alles, uit dank naar mijn geliefden, publiek en collega's. Succes en falen liggen dicht bij elkaar.' 'In mindere tijden helpt humor je, en met name zwarte, harde humor, om te relativeren. Genadeloos met je eigen angsten geconfronteerd worden, lukt goed met humor.' 'Dat ze me een verdraaglijk mens vin den. Iemand die door hard werken veel uit zijn bescheiden talent wist te halen en nu dankbaar omkijkt naar zijn prach tige, afgelegde levensweg.' 'Ik leerde veel. Op mijn hobbelige weg heb ik uit egoïsme of narcisme - iets wat bij artiesten vaak waarneembaar is - slachtoffers gemaakt omdat ik me te veel op mijn eigen uitdagingen richtte. Had ik genoeg empathie voor mijn omgeving? Heb ik gezien wat men voor mij betekende? Ik denk het niet, want het viel me nu eigenlijk pas op. Maar ik ben aan het inhalen.' MEZZA 9 Bariton ERNST DANIËL SMID (68) vertelt in zijn biografie Ernst eerlijk over zijn jeugd, werk, relaties, verlies en de ziekte van Parkinson, waaraan hij sinds een aantal jaar lijdt. U bent heel openhartig, waarom vond u dat belangrijk? Het verhaal is ook geestig opgeschre ven. Typeert dit u? Wat hoopt u dat lezers oppikken uit het boek? Heeft u ook nieuwe inzichten opgedaan tijdens het schrijven van uw levensver haal? Ernst, Xander Uitgevers 20,99 Klassieke muziek, maar dan een soort 2.0-versie, dat is waar Sound Bites voor staat. In de Fokker Termi nal in Den Haag gaat organisator Festival Classique los met ver vagende grenzen: opera meets symfonie, het Residentie Orkest treedt op met een dj en cellist Maya Fridman (rechts) zet met een vuurdan- seres een show neer waar je u tegen zegt. Ook Slagwerk Den Haag (links en rechts) is van de partij met een door filmbeelden begeleide compositie van Aart Strootman. 9,10 en 11 septem ber, festivalclas- sique.nl 32,50

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89