Racheda Kooijman BV De Liefde Leontien van Moorsel GRIENEN OF GRIJNZEN De dood aanvaarden en opgewekt blijven, hij doet het Lichtjaren geleden zag ik Jan Rot voor het eerst, een krachtige grote man met z'n gitaar op het podium. Een indringend en sterk liedjesprogramma zong hij, in een donker theater in de stad. Liedjes met een eigen toon en teksten die raken. Nu zie ik hem op z'n instagram liggen op de bank. Zijn neus strijkt door het haar van zijn jongste dochter Maantje Piet. Crying in the Rain van The Everly Brothers klinkt vanuit de tv. 'Ik ga pas grienen als het giet', zingt Jan Rot. Zijn eigen vertaling, zoals hij zoveel prachtig heeft vertaald. Hier schijnt de laatste zomerzon maar mijn tranen gaan. Wetend dat deze bijzondere muzikant, vader van vier, man van een sprankelende jonge vrouw, te horen heeft gekregen dat er geen redden meer aan is. In zijn interview in deze Mezza valt het woord aanvaarding meer dan eens. Omgaan met ellende op je pad waar je geen ene snars over te zeggen hebt, voor mij is dat het allermoeilijkste wat er is. Hoe Jan Rot dit doet, ik vind het verrijkend. De dood aanvaarden en opgewekt blijven, hij doet het. Vanaf volgende week lezen we elke week hoe hij zijn leven leeft, ik kijk uit naar zijn eerste column en hoop 'm nog heel lang te lezen. Ook als ik dan soms moet huilen in de regen. Al denk ik dat het ook vaak met een grijns zal zijn, net zoals Jan Rot dat nog steeds zo goed kan. 'Ik raakte in een identiteitscrisis en loog over mijn afkomst' Jean-Pierre (55): 'Regelmatig vragen ze of mijn dochter met opa op stap is' 'Ik ben een vrolijke noot, daar hoeft geen wijn in' MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van tNee zonen van 7 en 11. J 45 4 Mijn Weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Jan Rot 19 Geld geluk 20 65-plus en smoorverliefd 26 Ondergrondse schatten in New York, Krakau en Rome 37 Nu lezen 38 Mezza's Boek van de Maand 40 Mijn boek Joosje Duk 41 Puzzels 46 COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Sita Bezemer (frl) Annemarie Kleywegt (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83