Tips voor een voordelig weekendje weg 27 Via websites en apps onderzoek doen naar leuke reisaanbiedingen loont de moeite. Het kan je zo een paar tientjes schelen. Waar vind je ze? 'We kregen er aspergesoep en bier uit de streek bij' Bespaarvoorbeelden TIP 1 Boek direct bij de accommodatie Platforms als Booking.com, Expedia.nl en Hotels.com vragen een commissie van 15 tot wel 25 procent aan hotels, B&B's en appartementen. Daarom is het soms goedkoper om direct bij de accommodatie te boeken. De kans is groot dat je via de website van die accommodatie al een lagere prijs te pakken hebt en anders kun je bellen met de vraag of er te onderhandelen valt - zeker als je last minute of in een rustige periode boekt. Mocht je regelmatig bij hotelke tens als Holiday Inn, Van der Valk of Hilton boeken, dan kan het de moeite waard zijn je aan te sluiten bij hun gratis ledenprogramma: je krijgt dan extra korting en spaart vaak met elke boeking punten voor meer voordelen. TIP 2 Gebruik kortingen en deals Groupon, Social Deal, Vakantie Veilingen, Voordeeluitjes: er zijn tal van websites die deals voor weekendjes weg aanbieden. Hoe veel je bespaart verschilt per deal, let dus op of je echt goedkoper uit bent en wat de beperkingen zijn bij het inwisselen. Soms wordt er bijvoorbeeld een toeslag geheven voor boekingen in een drukke periode. Vergeet ook andere clubs niet: leden van bijvoorbeeld CJP en ANWB kunnen flink besparen en ook de NapPas geeft korting op meer dan 250 dagjes uit. Veel steden hebben een kortingspas - zo krijg je met de Rotterdampas onbeperkt gratis toegang tot bijna alle musea en honderden andere voordelen. TIP 3 Profiteer van de deeleconomie Via apps als BlaBlaCar en Snapp- Car reis je voor een klein bedrag van A naar B. Eten voor een prik kie doe je via ShareDnD, waar hobbychefs hun kookkunsten aanbieden. Op websites als HomeLink.org, HomeExchange. com en Nationalehuizenruil.nl ruil je jouw stekkie voor een weekend met een ander (je betaalt alleen het lidmaatschap van de site). Liefhebbers van lange fietstochten kunnen terecht bij VriendenopdeFiets.nl: dit net werk van zesduizend gastadres- sen biedt een schoon bed en goed ontbijt bij gelijkgestemden thuis voor maar 22,50 euro per nacht. GO ZATERDAG 4 SEPTEMBER 2021 Vakantiegevoel houden? Boek slim een nieuwe trip LIZA KARSEMEIJER Heleen Wagenaar uit Rotterdam boekt door slim te zoeken en kortingsapps te gebruiken regelmatig een voordelig week endje weg. ,,Na een paar weken wandelen tijdens de lockdown hadden we het in onze buurt wel gezien, dus ging ik op zoek naar weekendjes weg. Een beetje onder zoek doen loont: hotels bieden via hun eigen site vaak voordelige arrangementen aan. Ik check ook alle kor- tingsapps: Social Deal is m'n favoriet. Ik zoek altijd naar bijzondere overnachtingen, zo slie pen we al eens in een boomhut en een kubus onder de sterren. De laatste keer overnacht ten we in een pod - dat is zo'n koepelhuisje - op het Brabantse plat teland. We kregen er een bon bij voor een kop aspergesoep en twee streekbiertjes bij boerenbedrijven in de buurt. En dat alles voor maar 50 euro.'' ILLUSTRATIE NOZZMAN Besparen door direct te boeken Een nacht in City Hotel Groningen kost via Booking.com 140 euro. Voor een ontbijt betaal je 15 euro per persoon. Via Expedia betaal je dezelfde kamerprijs en 27 euro voor een ontbijt voor twee. Op de eigen website vraagt het hotel voor dezelfde kamer mét ontbijt 146,50 euro. Op het moment van schrijven biedt het 10 procent korting: 131,85 euro. Voordelen met kortingsapps Hotel Grand Canal in Delft rekent voor een comfortkamer inclu sief ontbijt voor twee personen 84 euro. Via Social Deal kost die zelfde kamer 69 euro, inclusief ontbijt en laat uitchecken. Een supe rieurkamer kost bij Social Deal 89 euro in plaats van 92,50 euro - inclusief ontbijt, late check-out én een fles bubbels en chocola op de kamer. Weekend weg met deelapps Via BlaBlaCar boek je voor 9 euro per per soon een ritje Rotter dam-Brussel - dat is zo'n 18 euro goedko per dan twee trein kaartjes. Verblijf je via huizenruil in een appartement, dan betaal je via HomeEx- change een jaarlijks lidmaatschap van 130 euro om onbeperkt te kunnen ruilen. Dat heb je er al snel uit: de ge middelde hotelprijs is in Brussel 88 euro per nacht. NB: prijzen veranderen regelmatig, deze voor beelden kloppen mogelijk niet meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 75