OZCAN AKYOL Minister De Jonge: coronavaccinatie is niet vrijblijvend 1 anytime; ANYWHERE6 r Abbott 6 GRATIS Kijk op www.nietmeerprikken.nl/sensor of scan de QR code met je telefoon. FreeStyle Libre Column De eerste dag van de grand prix van Zandvoort, waarop er trainingen wa ren, zorgde al voor veel tumult bij mensen die thuis de beelden op websites en op sociale media za gen. Wat daarbij opviel, was dat niet alleen de organisatie ervan langs kreeg, net als de overheid die heel bewust heeft ingestemd met het voortzetten van de Formule 1 in eigen land, maar dat ook arge loze bezoekers honend commen taar moesten ontvangen. Er werd badinerend over hen gesproken, alsof zij een soort buitenaardse en minderwaardige wezens zijn, die schijt hebben aan alle regels. Dat soort opinies, gretig ver spreid omdat ze toch wel ap plaus krijgen, komt vaak van bur gers en ondernemers die zelf ge troffen zijn door de verwarrende coronamaatregelen, bijvoorbeeld door hun werk in de evenemen tensector of de theaterwereld. Ik ga niet beweren dat dit een uitge kiend plan van onze overheid is, daar zijn ze gewoon niet slim ge noeg voor, maar de polarisatie tus sen sectoren onderling leidt wel goed af en ze komt goed uit. Laten we één ding niet vergeten: de mensen die naar Zandvoort zijn getrokken, volgen gewoon de re gels die er bestaan. Zij maken de wetten niet. Zij hebben niet die uitzonderingspositie voor zichzelf gecreëerd. Het is de regering die op een of andere manier tot de conclusie kwam dat je best met 70.000 bezoekers per dag bij elkaar kunt komen op een racecircuit, maar dat liefhebbers van het thea ter in een zaal op 1,5 meter van el kaar moeten zitten. De frustraties hier over moeten we niet op elkaar bot vieren. Iedereen heeft het op zijn ei gen manier lastig met de coronacri sis - met uit zondering van Sy- wert van Lienden. Dus het is zaak om dezer dagen, als er weer hef tige debatten zullen worden ge voerd, goed te kijken naar de ver antwoordelijken voor alles wat on kies en krom is. De chaos in dit land wordt nog steeds veroorzaakt door zwabbe rend overheidsbeleid, en dus niet door mensen die graag naar race wagens gaan kijken. We kunnen het hele gebeuren in Zandvoort ook als iets positiefs zien. De grand prix heeft aangetoond dat er meer mogelijk is, als het gaat om festivals en evenementen, dan ons al die tijd werd voorgehouden. La ten we dat als precedent gebrui ken. een coherent verhaal te komen. Dat biedt hoop voor mensen die op verlossing wachten. De grand prix heeft aangetoond dat er meer mogelijk is Eigenlijk had het kabinet de af- standsregel al per 20 september willen schrappen, maar dat lukt om 'wetgevingstechnische' rede nen pas op zijn vroegst de 25ste, zei minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid, CDA) giste ren. Een volgende coronaperscon ferentie is er op dinsdag 14 sep tember. Als de versoepelingen door gaan, is breed inzetten van coro natoegangsbewijzen een van de opties om de boel sneller open te gooien, zei De Jonge. Hij bena drukt dat het kabinet niet voor een prikplicht is. ,,Maar we moe ten wel een indringend gesprek voeren over vaccinatie. De groep die er niet voor kiest, is te groot. Die 15 procent die de prik niet haalt, zorgt voor een dilemma. Door die groep zijn er nog steeds behoorlijke beperkingen nodig om te voorkomen dat ziekenhui zen weer overbelast worden.'' ,,De vrijblijvendheid is dus wel voorbij'', zegt de minister. Van alle coronapatiënten in het zie kenhuis is 90 procent niet gevac cineerd. ,,Al die mensen hadden er niet hoeven liggen als ze gevac cineerd waren. Wat als je wacht op een operatie en je ziekenhuis bed is telkens bezet door iemand die zich niet heeft laten vaccine ren?'' Dat leidt tot nieuwe span ningen, denkt De Jonge. Beperkingen blijven nodig door prikweigeraars De minister is niet bang voor een tweedeling als straks op meer plekken met een coronatoegangs bewijs wordt gewerkt: ,,Ik ben juist bang dat als het kabinet met dit soort keuzes maakt, dat we het veel ingewikkelder maken in de samenleving en dat de spanning verder toeneemt.'' Er liggen nu veel meer mensen in ziekenhuizen dan vorig jaar zo mer, aldus De Jonge, die wijst op de risico's van het seizoenseffect of verspreiding na versoepeling. PROBEER NU 14 DAGEN Rn zaterdag 4 september 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Formule 1 Het wordt voor de overheid na melijk steeds moeilijker om tot Als de infectie- en ziekenhuis- druk het toelaat gaat op 25 september de 1,5 meterre- gel overboord. Wel worstelt het kabinet nog met de grote groep van circa 1,8 miljoen ongevaccineerden. Niels Klaassen Hans van Soest Den Haag YOU CAN DOIT My Glucose G>) \LUCOSE IN RANGE Imago f ADO NO* Voorwaarden zijn van toepassing. Ga naar de website www.freestyle.abbott/nl-nl/sample/aanvragen voor details, toepassing criteria en enkele screeningsvragen voor een gratis proef. Dit medisch hulpmiddel is een gereguleerd gezondheidsproduct dat volgens deze verordening de CE-markering draagt (CE2797). De sensor heeft een opwarmperiode nodig van 60 minuten. De sensor is maximaal 30 minuten waterbestendig tot een diepte van 1 meter. Gebruik niet boven een hoogte van 3048 meter. Scan de sensor om jouw glucosewaarden te meten. Gebruik van lancetten overbodig. Gesimuleerde gegevens ter illustratie. Dit is geen echte patiënt of gegevens. Afbeeldingen ter illustratie, dit is geen echte patiënt of professionelzorgverlener. Freestyle, Libre, en gerelateerde merk aanduidingen zijn eigendom van Abbott. Abbott 2021. Abbott B.V. Wegalaan 9, 2132 JD Hoofddorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6