mms w v Ik richt me nog meer op mensen. Om de wereld iets mooier te maken 7 r»" PASPOORT ,,Na vijf jaar word je een grammofoonplaatje en ga je jezelf herhalen. Dat is het moment iets anders te gaan doen. En eerlijk gezegd zit er ook frustratie bij. De gemeente wil graag dat mensen zelf initiatief nemen. Maar als het erop aankomt, is de politiek te bang de touwtjes los te laten en gaat ze zich met de uitvoering bemoeien. Dat werkt niet." ,,Nee, per project! Anders is de lol eraf voor mij, en voor mijn vrouw ook. Laat mij alsje blieft nog een tijd lekker rondlopen als vrij williger in mijn stad." „Dicht bij het hart, betekent dat. We bieden kleinschalige hulp aan jongeren op de Mo- lukken. Mijn vrouw is Moluks, ik heb haar ontmoet op de detailhandelsvakschool. Ik had veel Molukse vrienden. De warmte en de zorg voor elkaar die ik in die gemeenschap aantrof, sprak me enorm aan. Dat herkende ik van de Noordweg, waar buren ook oog hadden voor elkaar en elkaar hielpen. En dat was ook waarom ik het naar mijn zin had bij de Rabobank: ik kon andere mensen helpen." ,,In 2009 ging ik met mijn vrouw voor het eerst naar de Molukken. Toen we daar het leed en de armoe zagen, besloten we te gaan helpen. Dekat di Hati bestaat nu tien jaar. Ik ben bezig om te zorgen voor een lokale Dekat di Hati op Ambon, die het van ons kan over nemen. Om te borgen dat er straks iets is, als ik er niet meer ben." ,,Ja. Ik kies meer voor mijn gezin. De kanker hoort nu bij me. Natuurlijk had ik die liever niet gehad, maar goed, die is onderdeel ge worden van Cees. Het is beter in even wicht. En het commerciële is nog meer naar de achtergrond gedrongen. Ik richt me nog meer op mensen. Om de wereld iets mooier te maken. Ja, soms is dat een druppel op een gloeiende plaat. Maar ik vind die druppel al heel mooi." GO ZATERDAG 4 SEPTEMBER 2021 Cees Verhage: ,,Het belangrijkste wat ik moest doen in mijn leven, is goed gegaan." foto lex de meester Ws&SSm S- .ai» w- WH Cees Verhage (Sint Laurens, 18 december 1954) is de jongste van een gezin met acht kinderen. Hij werkte veertig jaar voor de Ra bobank, onder meer als adjunct directeur van de vestiging Wal cheren/Noord- Beveland. Hij ver vulde nevenfunc ties bij onder meer Arduin, Stichting Strand- exploitatie Veere, Christelijke Scholengemeen schap Walche ren, Passend Voortgezet On derwijs Walche ren, keurmerk Zeker Zeeuws en sportverenigin gen. Ook zette hij de Stichting Dekat di Hati op, die hulp biedt op de Molukken. Verhage is ge trouwd met Nonna Patty. Ze hebben twee kin deren en vijf kleinkinderen. Waarom ben je dan gestopt als verbinder in Middelburg? Nu ben je wegbereider voor een project om Zeeuwse binnensteden een impuls te ge ven. Je zegt dat je niet nutteloos kunt rond lopen maar met jouw ervaring, kennis en netwerk ligt er altijd werk op je te wachten. ,,Ik word dood gevraagd voor allerlei bestu ren. Ik zeg standaard nee, ook al ligt een or ganisatie dicht bij mijn hart. Het wordt tijd dat de grijze mussen - zoals ik - van het plu che af gaan en de jeugd een kans geven. Ik wil wel jongeren coachen, zodat ik na ver loop van tijd overbodig ben." Per project overbodig of permanent? Je hebt ook je eigen stichting nog: Dekat di Hati. Zijn je prioriteiten veranderd door je ziekte?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55