Goes-trainer Hollander moet schuiven in zijn defensie fS! ZEELAND 15 Alleskunner van Hoek heeft beetje medelijden met zijn trainers tWtjonen De voetballer uit Lewedorp be kleedt dit seizoen een rol op de rechterflank, zoals hij dat vorig sei zoen ook vaak deed. De Jager werd bij JVOZ en FC Twente opgeleid als spits, haalde Oranje onder 18, maar komt de laatste jaren niet meer zo vaak voor het vijandelijke doel. ,,Wingback, rechtsback, rechtsbui ten; op die positie ben je het alle maal'', weet De Jager. ,,Ik heb er geen moeite mee om daar te spelen. Ik kijk daar vrij simpel naar: als je een beetje voetbalintelligentie hebt en j e kunt vanuit j e taak voetballen, dan kun je iedere positie invullen.'' Goed, natuurlijk zijn sommige aspecten wel anders dan tijdens zijn jarenlange periode voorin. ,,Daar kon je na een aanval nog wel eens rustig terug naar de midden lijn wandelen'', lacht hij. ,,Nu moet ik vaak als een gek terug rennen om terug te vallen in onze verdedi ging.'' Of De Jager vandaag speelt tegen Stedoco, daar hoeft hij zich eigenlijk geen zorgen om te maken. ,,We trainden donderdag met der tien spelers, van wie er volgens mij elf echt fit waren. Van echte con currentie is op dit moment geen sprake.'' Elf tegen elf spelen Dan zegt hij: ,,Ik heb op dit moment best wel te doen met onze trainers. Volgens mij heeft Lieven (Gevaert, red.) de training verscheurd die hij donderdag had gemaakt. Echt tac tisch trainen was door de afwezi gen niet mogelijk. Wij kunnen so wieso nooit elf tegen elf spelen, want zoveel man hebben we niet. De transfermarkt is nu dicht, dus er komen geen spelers meer bij. Dat vind ik jammer, want onze selectie zou wel wat breder mogen zijn, zo dat we meer mogelijkheden zou den hebben. Al komen er binnen kort hopelijk wel wat geblesseerde spelers terug.'' Fabian Wilson, Aaron Verwilli- gen, Erwin Franse en Mohammad Jabar Zada ontbreken Achter het meespelen van Alexander Emb- rechts staat nog een vraagteken. Als hij wel inzetbaar is speelt Hoek waarschijnlijk weer 5-3-2, tegen een met vier aanvallers acterend Ste- doco. De club uit Hoornaar haalde onder andere Olivier Pilon, de aan valler van DVS'33, binnen. ,,Stedoco kan dodelijk zijn in de omschake- ling'', weet De Jager. Aan het spel van Hoek valt absoluut nog het een en ander te verbeteren, zegt hij. ,,Binnen ons systeem heeft ieder een een taak'', legt Ruben de Jager uit. ,,Als één iemand daarin ver zaakt, gaat het fout. Ik ben daarom van mening dat we nog veel stap pen moeten zetten. Dat kan alleen als we fundamentele zaken binnen ons spel verbeteren. De vraag is of iedereen de intrinsieke motivatie heeft om het maximale eruit te ha len. Sommige jongens hebben ook prikkels nodig, zoals dat het geval is als je binnen een selectie veel con currentie hebt. Nu kun je denken: ik speel volgende week toch wel weer.'' De Jager denkt zelf niet zo. Hij voelt dat de druk toeneemt, na twee duels zonder overwinning. ,,Druk is er altijd, anders kun je net zo goed geen wedstrijden spelen. Ik denk dat het voor ons tegen Stedoco af- of aanhaken is. We hebben nog niet gewonnen, maar ook niet verloren. We moeten onszelf de druk opleg gen dat we deze wedstrijd - en ook die van volgende week tegen Har- kemase Boys - willen winnen. Ste doco heeft een offensief ingestelde ploeg en we weten waar voor ons de mogelijkheden liggen. Als we de kansen benutten, dan hoop ik dat we de wedstrijd daarna over de streep kunnen trekken. Misschien zijn we dan vertrokken.'' Al weken is Hollander erg te spre ken over zijn defensie. De oefen- meester ziet geen redenen om Jelle Klap, Reza Maipauw, Ralph de Kok of Renzo Roemeratoe te wisselen. Toch moet hij noodgedwongen schuiven in zijn achterhoede. Laatstgenoemde kreeg rood tegen Ajax (0-0) en is geschorst. Goes accepteerde het schikkings voorstel van twee duels. ,,We heb ben om advies gevraagd aan men sen die er verstand van heb ben", aldus Hollanden „Heeft het nut om de beslissing aan te vech ten of loopt Renzo het risico om drie wedstrij den geschorst te wor den?" De club koos voor' zekerheid en ging akkoord met het voorstel van de tucht- commissie. Het is nog niet duidelijk wie er nu tegen Staphorst de linksbackpo sitie invult en hoe de verdediging er in zijn totaliteit uit zal zien. ,,Er zijn verschillende opties'', houdt Hol lander zijn kaarten op zak. Met de terugkeer van middenvelder Sven Mbikulu (hamstring) heeft de Wal- chenaar een speler extra tot zijn beschikking. Goes moet het nog al tijd stellen zonder aan valler Guillaume Clinckemaillie (ham string), keeper Raül itkam (gebroken pink) en spits Sylvio Hage (foto). De ex-speler van Yerseke en Kloetinge had last van migraine, een keelontste king en ontstoken verstandskiezen. Vanwege het geslonken spelers aantal trainden de Goesenaren deze week minder hard dan normaal. Na het sluiten van de transferdeadline afgelopen dinsdagnacht is de kans nihil dat de selectie nog versterkt wordt voor december. ,,Dit zijn de spelers waar we het mee moeten doen'', doelt Hollander op zijn zes tien veldspelers en drie keepers. ,,Het is belangrijk dat iedereen heel blijft en heel wordt. We kunnen er geen onnodige blessures bij heb ben.'' Mandekking In tegenstelling tot de selectie van Goes zijn de manschappen van Staphorst redelijk intact gebleven ten opzichte van vorig seizoen, weet Hollander. ,,Ik verwacht niet dat ze veel wij zigingen hebben aan gebracht in de speelstijl. Het is een ploeg die erg sterk is met spelher vattingen en voorzetten." In aan loop naar het duel met Ajax kwam de aanpak van standaardsituaties al hoog op de agenda te staan. ,,Dit verzoek kwam vanuit de spelers groep. We verdedigden in een zone. Nu staan we meer man tegen man.'' Aanvoerder Ruben Hollemans was één van de initiatiefnemers. ,,De corners van de tegenstander waren telkens gevaarlijk'', zei hij vorige week al, voorafgaand aan de ontmoeting met de Amsterdam mers. ,,Je merkte dat er onbedoeld een bepaald gevoel heerste in de groep. Sommige jongens voelden zich misschien niet fijn om in de zone te staan. Nu krijgen ze meer verantwoordelijkheid." zaterdag 4 september 2021 PM De Jager kan overal spelen Na de gelijke spelen tegen Ba- rendrecht en ACV aast Hoek vandaag op de eerste wnst van het seizoen. Op eigen veld staat het tegenover Stedoco, dat als titelkandidaat mag worden aan gemerkt maar ook geen beste seizoensstart kent. De ploeg uit Hoornaar heeft na twee duels één punt. „Stedoco is voor ons altijd een moeilijke tegenstan der'', zegt Ruben de Jager. Barry van der Hooft Hoek Ruben de Jager (links) tijdens de voorbereiding op dit seizoen in actie tegen Dikkelvenne. FOTO SJAAK VAN DER SALM Scheidsrechter Roel de Cock leidt Hoek vandaag voor de vijfde keer. De voorgaande vier keren won de Zeeuwse club die wed strijd. De voetballers van Goes wiilen vandaag in en tegen Staphorst de eerste overwinning van het seizoen bewerkstelligen. Vorig jaar ging de derdedivisionist nog met 3-1 onderuit in Overijssel. ,,We kregen destijds drie kop goals tegen'', herinnert trainer Kevin Hollander zich. Len Wolters Goes oflFVflnhoe.be V '1 A -V-A: aAv.v iSmsLi m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43