O) CD O II 12 ZEELAND Kloetinge draait wedstrijden om BC Vlissingen spart met Barons Breda Tovaal ziet Schotse topper vertrekken Vader Arjen Heeringa uit Hoek was er in 1985 bij toen de Formule 1 voor het laatste in Nederland was. Zoon Tom is er zondag bij als de Zandvoortse Grand Prix een doorstart krijgt. Zijn vader is nu een kaartje misgelopen. FORMULE 1 ZANDVOORT De voetballers van Kloetinge openen de com petitie op 25 september met een uitwedstrijd tegen SHO in plaats van met een thuiswed strijd. De aanleiding voor het omdraaien van deze wedstrijd in de eerste klasse B is het nieuwe kunstgrasveld van Kloetinge dat nog niet helemaal speelklaar is. Vanaf dit seizoen ligt er kunstgras op het hoofdveld van Kloe- tinge. De tweede wedstrijd, uit tegen Heinen- oord, is eveneens omgedraaid, omdat deze te genstander met hetzelfde kunstgrasprobleem kampt als Kloetinge. Door het omdraaien van de duels krijgen de clubs meer tijd om het kunstgras gereed te maken. Vandaag bekert Kloetinge op het tweede veld tegen Dosko. Twee weken voor de start van de competitie spelen de basketballers van BC Vlissingen vanmiddag een oefenwedstrijd tegen Barons Breda. Het verschil tussen de teams is één di visie: BC Vlissingen speelt in de eerste divisie, Barons Breda een treetje lager. Het duel begint om 15.30 uur in sporthal Baskensburg. BC Vlissingen staat dit seizoen onder leiding van Rakhes Angnoe, die Benjamin Steenbaek als trainer is opgevolg. Laatstgenoemde richt zich nu volledig op zijn spelerscarrière bij de club. De mannen van BC Vlissingen starten de competitie op 18 september met een thuis wedstrijd tegen DAS Delft. Tovaal-speler Jordan Paterson zet zijn rugby- carrière voort bij ereklasser The Bassets uit Sassenheim. De 23-jarige Schot maakte enkele weken geleden indruk op een training voor het Delta-team, een team van talentvolle jonge spelers uit de Nederlandse competitie dat dit seizoen deelneemt aan de Rugby Eu rope Super Cup. Zijn optreden resulteerde in een uitnodiging van The Bassets waarna hij een contract kreeg aangeboden. Paterson werd vier jaar geleden door toenmalig Tovaal-trai- ner Brian Hendry opgepikt in Schotland en leverde een belangrijke bijdrage in de promo tie van de Goese club naar de tweede klasse. Quote van de dag Spanje Yerseke De voetbal wedstrijd tus sen Yerseke en Rood Wit Wille- brord is ver vroegd. Het be kerduel dat vanmiddag aanvankelijk om 17.00 uur zou starten, be gint nu om 14.30 uur. 's Heer Arends- kerke en Clu- zona zijn de an dere ploegen in deze poule. Zij treffen elkaar wel om 17.00. SPORT 'Daan Klomp wordt langzaam al een cultheld bij Cavalry.' Hoek Arjen Heeringa uit Hoek was er bij, toen in 1985 de laatste Grand Prix van Zandvoort werd gereden. Zesendertig jaar later is hij nog steeds verslingerd aan autosport, maar heeft hij geen toegangskaart kunnen bemachtigen voor de vol gende Nederlandse Formule 1- race, waarnaar jaren is uitgekeken. Jammer, maar niet meer dan dat. Hij houdt niet van overdreven oranjegekte en volgt de race met een vaste groep vrienden voor de buis. Zoon Tom is bij de terugkeer van de wedstrijd in Zandvoort echter wél van de partij en kijkt uit naar een boeiend thuisduel voor favoriet Max Verstappen. Ze zijn een paar dagen terug uit België, waar Arjen Heeringa (59) met zijn twee zoons Sam en Tom getuige was van de veelbesproken winst van Max Verstappen op het circuit van Francorchamps. „Het was net een survival-weekend", refereert pa aan de barre weers omstandigheden. „Het mooiste circuit ter wereld. Ik vond het heel apart dat ik daar met allebei mijn zoons was. Een heel avontuur, on vergetelijk." Dure kaart Zoals het ook heel bijzonder is dat vader in de vorige eeuw bij de laatste race in Zandvoort op de tri bune zat en zoon Tom voor de eerste Grand Prix van de 21ste eeuw in de duinen, met dank aan een collega uit Haarlem een kaart heeft. „Die had ik vorig jaar al", vertelt Tom. „Ik heb een heel dure kaart en was er wel gerust op toen vorige week bekend werd dat er nog eens veertigdui zend kaarten vanwege corona moesten worden uitgeloot. Dat zijn volgens mij allemaal de goedkopere kaarten. Ik heb er heel veel zin in, omdat het in Zandvoort is. Dat vind ik echt vet. Ik slaap vrijdag in Haarlem. Van daar rijd ik met een scooter naar Bloemendaal aan Zee, waar ik een fiets heb gereser veerd. De laatste drie kilome ter moet ik lopen." Arjen Heeringa raakte een kleine veertig jaar geleden in de ban van de autosport en zat in 1985 op de hoofdtri bune op een meter van de baan. ,,Dat kaartje kostte zeventig gulden voor een heel weekend", weet hij nog. „Nu Hij is de Messi van de autosport. Groter dan Senna en Schumacher -Arjen Heeringa zaterdag 4 september 2021 VOETBAL BASKETBAL Jordan Paterson voor het logo van To- vaal. FOTO MARCELLE DAVIDSE RUGBY GO 34 Wielrenster Shirin van An- rooij uit Kapelle herstelde zich gisteren in de vierdaagse rit tenkoers Cera- tizit Challenge by La Vuelta in Spanje. De 19- jarige renster van Trek-Seg- afredo eindigde als 34ste in de tweede etappe, een individuele tijdrit bergop van ruim 7 kilo meter. Anne- miek van Vleu ten was een klasse apart en won. Van An- rooij moest ruim twee mi nuten toegeven en werd 34ste. Donderdag sprak Van An- rooij van een offday. 14.31 'Vooral het geluid o a HEEL HELMOND - Kristian Jack, Ca nadese voetbalana list over de Zeeuwse voetballer Daan Klomp die met zijn ploeg leidt in de Premier League. Peter van Kouteren Tom Heer- inga (links) en zijn vader Arjen zijn ver slingerd aan Formule 1. foto KELLY THANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40