Ik aa zwemmen iSfï Dreiging rondom woning Tholen: 'Dit is even schrikken' Coronabewijs ook in theater en café 2 MAIKEL HARTE Column Twee jaar geleden was ik bij de opening van de nieuwe locatie van het verzorgings tehuis De Redoute in Sas van Gent. Daar trad toen voor de be woners Mart Hoogkamer op. Ik vond dat wel bijzonder. Het was een alleraardigste, vlotte kerel van begin twintig vol met tatoeages die je feestend in een discotheek verwacht, maar hij stond voor een bejaard publiek een lied van Willy Alberti uit de jaren vijftig te zingen. Dat deed hij trouwens erg goed, want zingen kan hij. muziek te kunnen leven blijkbaar een markt gevonden in een toer tje langs verzorgingstehuizen, hij had zelfs al een duet met Willeke Alberti opgenomen. Maar toch: je gunt zo'n jongen ook een jonger publiek. Dat is nu gebeurd. Hij heeft nu ineens een knoeperd van een nummer 1-hit: Ik ga zwem men. Wat een oorwurm is dat: ik krijg het niet uit m'n kop. Eigen lijk is het trouwens een liedje in dialect, want de tekst 'ik ga zwemmen in Bacardi Lemon', rijmt alleen als je het op z'n Am sterdams zingt. hij zijn hit niet met optredens kan verzilveren. Hij zou nu na tuurlijk langs alle festivals en dorpsfeesten moeten kunnen gaan om z'n hit te laten knallen. Hij zou dit weekend dik betaald bij de Formule i op moeten kun nen treden. Helaas. het vervolg van zijn carrière: zou hij nog optredens in verzorgings tehuizen geboekt hebben staan en gaat hij z'n hit dan ook zingen? Ik zie dus nu steeds een aula van een verzorgingstehuis voor me waarin een zaal tachtig- en ne gentigjarigen luidkeels meezin gen met 'ik ga zwemmen in de Bacardi Lemon'. Het zal wel niet gebeuren denk ik, de meesten zullen nog nooit van Bacardi Le mon gehoord hebben. Hij kan hem wel aanpassen, want je kan overal in zwemmen: in een ouwe klare, een jonge jenever of in een advocaatje Hij heeft nu ineens een knoeperd van een hit DE STELLING Weekend: Zeeland slaat te laat alarm over lozingen in de Schelde Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters DEMENTERENDEN VOELEN ZICH 60ED IN OUDE WERKELIJKHEID Fietser raakt zwaargewond bij ongeluk Schade aan vier auto's bij ongeluk op de Deltaweg WOLPHAARTSDIJK Kruiskwallen vrijwel verdwenen Wat de dreiging op het huis in Tho- len precies inhield, kon de politie gisteren niet zeggen. Maar eerder werden er explosieven geplaatst bij twee woningen in Alblasserdam. Ook werd er opzettelijk brand ge sticht in een bedrijfspand in Zwijn- drecht en is een woning in Hen- drik-Ido-Ambacht beschoten. In de buurt van die woning werd een vuurwapen aangetroffen. Met het buurtonderzoek in Tholen pro beerde de politie meer informatie te krijgen over de dreiging en an dere opvallendheden in de buurt. De woning waar de politie zich op richtte, leek vrijdagmiddag in elk geval verlaten. Alle rolluiken waren omlaag en er was geen be weging te zien. Ook de politie was 's middags vertrokken. Wel was de pers flink aanwezig. Maar de buurt bewoners van de Gareelmakers- dreef lieten niet veel los. ,,Ik had vanochtend ook helemaal niet ge- zien dat er hier iets aan de hand was", vertelde een buurtbewoon ster die vanwege de dreigende situ atie niet met haar naam in de krant wil. ,,Ineens ging de deurbel en stond de politie voor de deur. Dan schrik je wel even. Ze vroegen of ik iets wist, maar ik weet helemaal niks." Echt veilig voelt ze zich in deze buurt niet, liet ze weten. Maar dat is niet iets van alleen gisteren. Al langer onrust Ook andere buurtbewoners lieten anoniem weten dat er al langer on rust is in de straat. Een paar jaar ge leden zou er een auto in brand zijn gestoken. Die zou bij de bewoner van het huis waar de politie zijn pij len op richt horen. Een buurman zou zijn opgepakt, omdat hij met een pistool de buurvrouw had be dreigd. „Sindsdien zit zij ergens on dergedoken", zei een buurman. De politie roept mensen die be langrijke informatie kunnen heb ben op, te bellen met de gratis op- sporingstiplijn 0800-7060 of ano niem 0800-7000. De recente incidenten hebben vermoedelijk te maken met een partij cocaïne die op 28 juli is onder schept in de haven van Antwerpen en waar de 59-jarige zakenman Alex R. uit Alblasserdam de spil in lijkt. R. meldde zich bij de politie omdat hij vermoedt dat hij het doelwit was van de vergisontvoe- ring in het Noord-Hollandse Cru- quius. Sindsdien lijken hij en zijn familie het mikpunt van gewelds incidenten. DEN HAAG Wie naar het theater of café wil, moet mogelijk vanaf eind van de maand een vaccinatie- of ne gatief testbewijs laten zien. De toe gangstest zal dan wel gratis blijven. Op 14 september neemt het ka binet formeel een besluit over het loslaten van de 1,5 meterregel en andere coronamaatregelen vanaf 25 september. ,,We komen in een heel nieuwe fase van de pandemie'', zei demissionair minister van Volksge zondheid Hugo de Jonge (CDA) gistermiddag na kabinetsberaad. Het kabinet zoekt naar virusrem- mende regels die de maatschappij 'het minst beperken' nu ruim acht op de tien volwassenen volledig in geënt zijn. Het staat nog niet vast, benadrukte De Jonge, maar Neder landers moeten zich erop voorbe reiden dat zij net zoals in Frankrijk overal een coronatoegangsbewijs moeten laten zien. De verplichte 1,5 meter afstand zou dan komen te vervallen. Het werken met de QR-codes voor toegang kan dan helpen. Wie straks naar een openbare gelegen heid gaat, moet een vaccinatiebe wijs, een negatieve coronatest of een herstelbewijs kunnen laten zien. Het gaat dan om de bioscoop, het theater of het café, maar niet om zogenoemde doorstroomlocaties waar mensen in beweging zijn - zoals een museum of dierentuin. P6 zaterdag 4 september 2021 Hij had in zijn droom om van Het jammere voor hem is wel dat Ik ben nu vooral benieuwd naar Reageer op pzc.nl Gisteren: Kom maar op met de derde coronaprik 1996 stemmen WIL JE BE NIEUWE SINSLE VAN ABBA HOREN OP NAAR BE SRANB PRIX VAN 2ANBVOORT KIJKEN KORTGENE Een fietser is gisteren zwaargewond geraakt door een ongeluk met een auto. De aanrijding gebeurde rond 11.50 uur op de kruising van de Ou- dedijk en de Errebouts- weg in Kortgene. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Vermoed wordt dat de auto over de 80-kilometerweg reed en dat de fietser de weg overstak. Na het ongeluk werden politie, twee am bulanceteams en een traumahelikopter opge roepen. De verkeerspoli tie doet onderzoek naar de oorzaak. COLIJNSPLAAT Vier auto's zijn gistermor gen flink beschadigd ge raakt na een aanrijding op de Deltaweg nabij Co- lijnsplaat. Niemand is ge wond geraakt. Het onge luk gebeurde tussen de afrit van de Zeelandbrug en de kruising bij Colijns- plaat, ongeveer ter hoogte van de installatie van de trajectcontrole. Een bergingsbedrijf heeft vier auto's weggehaald. Het ongeluk zorgde voor oponthoud voor het ove rige verkeer. De ANWB meldde een file van on geveer vier kilometer vanaf de Zeelandbrug richting Colijnsplaat. De Japanse kruiskwal is vrijwel uit het Veerse Meer verdwenen. Bij de laatste meetronde zijn bijna geen exemplaren meer aangetroffen. Daarom zijn de waar schuwingen bij Wol- phaartsdijk en Kortgene ingetrokken. De Ja panse kruiskwal kan bij mensen zorgen voor klachten zoals jeuk en een rode huid. Tijdens het zwemseizoen wordt regelmatig onderzoek gedaan naar de aanwe zigheid van de kwallen. Half september is een laatste controle op de locaties waar ze eerder zijn aangetroffen. Vanwege een ernstige dreiging rondom een woning in de Ga- reelmakersdreef in Tholen is de politie gisteren een buurtonder zoek begonnen. Ze geeft aan de zaak zeer serieus te nemen. De dreiging lijkt in verband te staan met een mislukte cokedeal, de vergisontvoering en andere inci denten in Zwijndrecht, Alblas- serdam en Hendrik-Ido-Am- bacht. Miriam van den Broek en Valeska Nastaly Tholen M Volgens de politie geldt er een ernstige bedreiging rondom een woning in de Gareelmakers- dreef in Tholen. foto VALESKA NASTALY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2